Kruháč je určen pro všechny, kteří se sebou chtějí něco dělat. „Chodí k nám spíš mladší lidé, ale trénujeme i starší klienty. Na fakultu tělovýchovy a sportu, kde máme tréninky, chodí více chlapů. Ve Vršovicích je zase převaha žen,“ popisuje účastníky kurzů trenér.
Kruháč z vás sice neudělá kulturistu, ale má jiné přednosti. „Tréninky rozvíjejí vytrvalost, nabereš tu fyzičku, zhubneš a svaly vyrýsuješ,“ láká do tělocvičny Svoboda.
Brutální kruháčCvičí se v areálu FTVS ve Veleslavíně nebo v tělocvičně házenkářského areálu ve Vršovicích.
|
A v čem se liší brutální makání od dřiny v posilovně? „Na kruháči jsi v partě lidí, kteří mají stejný cíl a navzájem se motivují. Každý trénink končí potleskem, to ve fitku nezažiješ,“ popisuje lekce Svoboda, který cvičení absolutně propadnul. „Právě začínám s psaním bakalářské práce právě na téma kruhový trénink. K trénování jsem se dostal tak, že jsem nejdříve sám chodil na lekce a asi po roce se ze mě stal trenér na plný úvazek,“ dodává lektor.
Zamakat v Praze můžete však i na jiném tréninku. Při východu slunce i v chladných podvečerech dřou účastníci bootcamps. Ani zde se nedělají hranice mezi atletem a antisportovcem.
„Bootcamp je sice dřina, ale taková, kterou zvládne i pracovník úseku likvidace pojistných událostí nebo vedoucí pošty,“ s nadsázkou popisuje účastníky kurzu Jakub Makalouš, který bootcamps v Česku založil.
BootcampsLekce probíhají v parku Vyšehrad a na Kavčích horách, ve Stromovce, v areálech Hamr Braník, Hamr Záběhlice a na řadě dalších míst po Praze.
|
Trénink na schodech, v kopci, cviky s medicinbaly či švihadlem se konají ráno i večer. „Od posilovny se naše lekce liší čerstvým vzduchem a neformálním prostředím,“ připomíná Makalouš. Cvičí se třikrát týdně bez ohledu na počasí. „Trénujeme za každého počasí, ve vybraných lokalitách se může během zimy přejít dovnitř, ale snažíme se být venku. Cvičenci to mají raději,“ říká Makalouš.
Kurz je určen jak pro mladé, tak pro starší zájemce. „Chodí i lidé, kterým je víc než šedesát, cvičil s námi i čtrnáctiletý tenista. Většinou ale na kurz chodí lidé, kteří nedělají manuální práci a mají sedavá zaměstnání,“ dodává Makalouš.