metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 8 °C

Středa, 14. dubna 2021. Svátek má Vincenc.
Rozšiřování golfového hřiště v Lipencích.
Další 4 fotografie v galerii
Rozšiřování golfového hřiště v Lipencích. | foto: MHMP

GALERIE: Stropnický odhalil nelegální těžbu vydávanou za golfové hřiště

3. června 2015  16:37 Metro.cz
Náměstek pražské primátorky Matěj Stropnický během své dnešní návštěvy městských částí na soutoku Vltavy a Berounky odhalil nelegální průmyslovou těžbu štěrkopísků vydávanou před stavebním úřadem za golfové hřiště.

V doprovodu místních samospráv a zástupců Institutu plánování a rozvoje města projel Stropnický na kole klíčová místa důležitá pro rozvoj a ochranu unikátního prostředí říční nivy Zbraslavi, Radotína, Lipenců a Velké Chuchle.

Při průjezdu Lipenců skupina objevila nově intenzivně vytěžovanou oblast o velikosti několika hektarů. Probíhá zde těžba provozovaná firmou Štěrkopísky Lipence.

Pracují zde bagry i těžební stroje, uprostřed je vytěžené jezero o průměru minimálně 100 metrů. Zhruba každých pět minut po polní cestě odjíždí kamion plný vytěženého materiálu.

„Stavbě v rozporu se zákonem chybělo viditelně umístěné stavební povolení, vyžádal jsem si proto jeho dohledání od zřízence, který koordinoval odjezdy naložených kamionů. Investor má stavební povolení vydané na rozšíření golfového hřiště a dodatečně povolené terénní úpravy. Do očí bijící realita je však již na první pohled úplně jiná,“ popisuje situaci Stropnický.

Ten spolu se starostou Prahy 16 Karlem Hanzlíkem vyzval místní stavební úřad k neprodlenému provedení šetření. „Je třeba prověřit dvě věci. Zaprvé, zda je stavba v souladu s platným stavebním povolením vydaným stavením úřadem Městské části Praha 16 a zadruhé, zda sám stavební úřad vydal stavební povolení v souladu se zákonem,“ dodal náměstek primátorky.

 

Komentáře

Hlavní zprávy

Kutilové, odhadování počasí podle oblohy berte s rezervou

vydáno 14. dubna 2021  18:04

Meteorologie to má s námi složité. Ve středu se už chystáme na víkend na chatu. Podle předpovědi by mělo být krásně. To se pak divíme, že o víkendu musíme...  celý článek

A to víte, že...? Zábavné statistiky mizí z metra. Jsou považovány za reklamní smog

vydáno 14. dubna 2021  6:19

Technické údaje a statistiky z provozu MHD se objevily v rámečcích ve vagonech již v roce 2014. Nyní ustupují.  celý článek

Nabídl se nám i odborník na opravu slunečních hodin, říkají noví majitelé usedlosti Cibulka

vydáno 13. dubna 2021  18:52

S opravou areálu rádi pomůžeme, slibují lidé na sociálních sítích i v anketě. Objekt má být zrekonstruovaný do roku 2026.   celý článek

Nejen Cibulka. Deník Metro připomíná další známé squaty a jejich ne vždy růžové konce

vydáno 13. dubna 2021  17:07

Říká se jim různě – autonomní, kulturní či sociální centra nebo prostě jen hanlivě squaty. Tyhle zdánlivě veřejné a zároveň opuštěné budovy mají jedno...  celý článek

Vaše fotky z Prahy