metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 9 °C

Pondělí, 9. prosince 2019. Svátek má Vratislav.
Maskoti hokejového šampionátu Bob a Bobek
Maskoti hokejového šampionátu Bob a Bobek | foto: IIHF

Hokej zaplnil pražské hotely. Během šampionátu přijede 300 tisíc zahraničních fanoušků

29. dubna 2015  15:26 ČTK
Máme vyprodáno, hlásí hotely již na tento víkend, kdy v metropoli začíná hokejový šampionát. Podle centrály Czechtourism během dvoutýdenního šampionátu zavítá do hlavního města na 300 tisíc fanoušků ze zahraničí.

„Všechny naše pražské hotely jsou během mistrovství již téměř plně obsazeny, očekáváme, že poslední pokoje doprodáme během samotného šampionátu,“ řekla Daniela Nová, obchodní manažerka společnosti Accor Czech Republic provozující síť hotelů Ibis.

I bez hokejového šampionátu je ale obsazenost pražských hotelů začátkem května velmi vysoká, jelikož do tohoto období spadá několik evropských svátků.

Podle ředitele pražského hotelu Olympik Vlastislava Šose tvoří hokejoví fanoušci bezmála polovinu hotelových hostů. „Národnostní složení je odlišné od běžného začátku května. Přibylo více Rakušanů, Němců a hostů ze Švýcarska,“ uvedl Šos. Fanoušci podle jeho odhadu budou až v 300 pokojích z celkových 640.

Praha očekává celkem 600 tisíc fanoušků hokeje

Nápor fanoušků se podle Asociace cestovních kanceláří ČR projevil i do cen ubytování. Podle ní hotely v hlavním městě zdražily o 12 až 20 procent. Celkový počet návštěvníků by podle odhadu CzechTourismu měl překročit návštěvnost z hokejového šampionátu z roku 2004. Tehdy dorazilo 550 tisíc zahraničních i tuzemských návštěvníků. Letos by se podle agentury mohlo podařit překročit hranici 600 tisíc návštěvníků celkem.

Pražská část hokejové mistrovství se uskuteční od 1. do 17. května v O2 Areně. Český národní tým bude ubytován v hotelu Selský dvůr. Ruský tým bude v hotelu Hilton. Téměř všechny týmy pražské skupiny ubytovává Clarion Congress Hotel ve Vysočanech. „Bydlet u nás budou týmy Kanady, Švédska, Švýcarska, Rakouska, Lotyšska, Německa a Francie,“ uvedla mluvčí hotelové sítě CPI Hotels Dana Belušová.

Komentáře

Hlavní zprávy

Potrat je celoživotní trauma, které může rozvrátit vztah

Zdeňka Rybová
vydáno 9. prosince 2019  5:25

Ročně provedou lékaři v Česku kolem dvaceti tisíc umělých přerušení těhotenství. Číslo se rok od roku snižuje. Přesto rozhodnutí ukončit počatý, ale ještě...  celý článek

Zlato jako dárek k Vánocům je novým trendem. Jak ale mince po čase zpeněžit?

Libor Brůna
vydáno 8. prosince 2019  7:37

Věděli jste, že zlato není zatížené zdaněním? A tušíte, že zlaté mince jsou hitem mezi vánočními dárky? Libor Brůna, předseda představenstva firmy Golden...  celý článek

Pohádka o bahně, mlze a plachetnicích

Zámek s pohnutou historií
vydáno 7. prosince 2019  14:00

Jedeme na sever! Do drsného kraje permoníků. Do země průzračných jezer. Do míst, kde jsou mlhy hustší, než by bylo i Rákosníčkovi milé. Míříme na zámek s...  celý článek

Česko je černá díra na hliníkové plechovky

Zájem o pivo v plechovce je podle pivovarů stále větší.
vydáno 7. prosince 2019  8:07

Češi si zamilovali pití z plechovek. Jsou snadno přenosné, dají se lehce vyhodit. Navíc se do nich stále víc a víc plní jejich oblíbené pivo. Česko je ale...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám