metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 15 °C

Pátek 30. září 2022. Svátek má Jeroným, Ráchel

Další 2 fotografie v galerii
Elektrolodičky jsou velká zábava. | foto: Středočeská centrála cestovního ruchu

Kde se schovat před horkem? Vyrazte se ochladit do zooparku nebo jeskyní

  20:00
Léto se přehouplo do poloviny, teplé prázdninové dny lákají k vodním radovánkám. Inspirujte se tipy, kde se do sytosti ochladit, svlažit a vydovádět se.

Mokré poznávání
Pro malé i velké chytrolíny, kteří chtějí spojit příjemné s užitečným, vznikla ve Vodním domě v Hulicích u přehrady Švihov moderní expozice, která kromě cachtání ve vodních prvcích také zábavnou formou učí návštěvníky o významu vody pro přírodu a člověka. Hravé duše zaplesají ve vodním atriu, kde návštěvníci mohou sami ovládat vodu pomocí čerpadel a pump, průzkumníci by neměli minout mikrosvět s vodními organismy, které pouhým okem nejsou vidět.

Rejdění na hladině
Sto metrů svištění nebo závody na elektrolodičkách – areál Monínec v létě láká nejen koupáním v přírodním koupališti Pilský rybník, kde se můžete projet na paddleboardu i voru či závodit na elektrolodičkách, které jsou navíc vybavené lodní pistolí. Kdo touží po trošce adrenalinu, ve zdejším Aktivity parku najde vodní maxiskluzavku. Na souši je navíc také obří kuličková dráha.

Zvířata i rafty
Sjíždění řek k létu neodmyslitelně patří. V Zooparku Zelčín je navíc možné spojit dvě aktivity, které dětem rozzáří oči. Kromě pomazlení a nakrmení zvěře si tu můžete půjčit rafty a plout na nich od splavu ve Vraňanech až po soutok Vltavy s Labem u Mělníka. Raft lze objednat on-line, zaparkovat můžete u zooparku a o vše ostatní včetně dopravy tam a zpět bude postaráno.

Vodní osvěžení nabízí i ve Farmaparku Soběhrdy. Děti se vyřádí ve vodním světě, příjemné je i rozjímání v plovoucích kruzích.

Skalní bludiště
Příjemný chládek je i při bloudění ve skalách. U Městských lázní Mšeno na Kokořínsku prozkoumejte Cinibulkovu stezku. Labyrint skal a lesních cest vás zavede k útvaru Prolezovačky nebo do skalního města Bludiště.

V Českém ráji se skalní nadšenci mohou ochladit cestou po naučné stezce Příhrazskými skalami, která je plná informací i úkolů pro děti.

Důl v Kutné Hoře

Zima pod zemí
Komu je horko, osvěžení může hledat také pod zemí. V Koněpruských jeskyních je celoročně konstantní teplota 10,6 stupně celsia.

Na osvěžující prohlídku láká také Hornické muzeum Příbram, které k chládku navíc nabízí jízdu důlním vláčkem, hornickým výtahem anebo po skluzavce.

Hezký výlet je také do dolů v Kutné Hoře, kde se v minulosti dolovalo stříbro. Při prohlídce na sobě budete mít ochranné perkytle, speciální hornické pláště. Dětem je vstup umožněn od šesti let.

Jistota na koupáku
Doslova největší vodní zábavu nabízí akvapark Aquapalace Praha v Čestlicích. Je největším místem vodních radovánek v Česku a pyšní se i 21 skluzavkami a tobogány včetně toho nejdelšího u nás. Nechybí ani divoká řeka, mořské vlnobití nebo se lze potěšit z jedinečné lasershow. Zatímco budou malí uličníci řádit na vodních skluzavkách, rodiče si můžou posilnit imunitu v saunovém světě nebo můžou relaxovat na masáži.

Komentáře

Hlavní zprávy

Umění zahalené v kouři nebo street art v kostele. Navštívili jsme pražské galerie

vydáno 30. září 2022  5:22

Jedno odpoledne. Tři výstavy. Banksy, Mucha a V kroužcích dýmu. Prošli jsme za jeden den tři velké expozice a prohlédli si díla významných mistrů....  celý článek

Parkování zaplatíte už také přes aplikaci Lítačka. Zóny pohlídá nová firma

vydáno 29. září 2022  19:08

Pražské řidiče čeká v těchto dnech několik poměrně příjemných novinek. Městská společnost Operátor ICT (OICT) rozšířila ve spolupráci s Technickou správou...  celý článek

Naše analýzy pomáhají měnit Prahu k lepšímu, říká šéf pražských „datařů“ Kotmel

vydáno 29. září 2022  16:18

Je robustní, veliká a spolehlivá. Tak hovořili její tvůrci o nové datové platformě Golemio, kterou spustil magistrát ve spolupráci s městskou společností...  celý článek

Kde jsou nejdražší nově postavené byty v Praze? Teď na dvojce, šestce a sedmičce

vydáno 29. září 2022  13:05

Majitelé novobytů stárnou. K pořízení vlastní střechy nad hlavou se nyní v Praze dopracují až po čtyřicítce.  celý článek