metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 3 °C

Pondělí 30. ledna 2023. Svátek má Robin

Další 2 fotografie v galerii
Elektrolodičky jsou velká zábava. | foto: Středočeská centrála cestovního ruchu

Kde se schovat před horkem? Vyrazte se ochladit do zooparku nebo jeskyní

  20:00
Léto se přehouplo do poloviny, teplé prázdninové dny lákají k vodním radovánkám. Inspirujte se tipy, kde se do sytosti ochladit, svlažit a vydovádět se.

Mokré poznávání
Pro malé i velké chytrolíny, kteří chtějí spojit příjemné s užitečným, vznikla ve Vodním domě v Hulicích u přehrady Švihov moderní expozice, která kromě cachtání ve vodních prvcích také zábavnou formou učí návštěvníky o významu vody pro přírodu a člověka. Hravé duše zaplesají ve vodním atriu, kde návštěvníci mohou sami ovládat vodu pomocí čerpadel a pump, průzkumníci by neměli minout mikrosvět s vodními organismy, které pouhým okem nejsou vidět.

Rejdění na hladině
Sto metrů svištění nebo závody na elektrolodičkách – areál Monínec v létě láká nejen koupáním v přírodním koupališti Pilský rybník, kde se můžete projet na paddleboardu i voru či závodit na elektrolodičkách, které jsou navíc vybavené lodní pistolí. Kdo touží po trošce adrenalinu, ve zdejším Aktivity parku najde vodní maxiskluzavku. Na souši je navíc také obří kuličková dráha.

Zvířata i rafty
Sjíždění řek k létu neodmyslitelně patří. V Zooparku Zelčín je navíc možné spojit dvě aktivity, které dětem rozzáří oči. Kromě pomazlení a nakrmení zvěře si tu můžete půjčit rafty a plout na nich od splavu ve Vraňanech až po soutok Vltavy s Labem u Mělníka. Raft lze objednat on-line, zaparkovat můžete u zooparku a o vše ostatní včetně dopravy tam a zpět bude postaráno.

Vodní osvěžení nabízí i ve Farmaparku Soběhrdy. Děti se vyřádí ve vodním světě, příjemné je i rozjímání v plovoucích kruzích.

Skalní bludiště
Příjemný chládek je i při bloudění ve skalách. U Městských lázní Mšeno na Kokořínsku prozkoumejte Cinibulkovu stezku. Labyrint skal a lesních cest vás zavede k útvaru Prolezovačky nebo do skalního města Bludiště.

V Českém ráji se skalní nadšenci mohou ochladit cestou po naučné stezce Příhrazskými skalami, která je plná informací i úkolů pro děti.

Důl v Kutné Hoře

Zima pod zemí
Komu je horko, osvěžení může hledat také pod zemí. V Koněpruských jeskyních je celoročně konstantní teplota 10,6 stupně celsia.

Na osvěžující prohlídku láká také Hornické muzeum Příbram, které k chládku navíc nabízí jízdu důlním vláčkem, hornickým výtahem anebo po skluzavce.

Hezký výlet je také do dolů v Kutné Hoře, kde se v minulosti dolovalo stříbro. Při prohlídce na sobě budete mít ochranné perkytle, speciální hornické pláště. Dětem je vstup umožněn od šesti let.

Jistota na koupáku
Doslova největší vodní zábavu nabízí akvapark Aquapalace Praha v Čestlicích. Je největším místem vodních radovánek v Česku a pyšní se i 21 skluzavkami a tobogány včetně toho nejdelšího u nás. Nechybí ani divoká řeka, mořské vlnobití nebo se lze potěšit z jedinečné lasershow. Zatímco budou malí uličníci řádit na vodních skluzavkách, rodiče si můžou posilnit imunitu v saunovém světě nebo můžou relaxovat na masáži.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pod vodou zkoumáme vesmír, říká pro deník Metro lékař Svoboda. Přitahují ho extrémní podmínky

vydáno 29. ledna 2023  16:39

Rodiče z něj chtěli mít sportovce nebo chemika, Aleše Svobodu ale lákalo umění a divadlo. „S jedním představením jsme dokonce hráli i ve Slovenském...  celý článek

Okna, kterými není vidět ven. Na jedné pražské křižovatce taky žijí lidé

Praha? Aha!
vydáno 29. ledna 2023  10:24

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Stínadelská tajemství opět ve stopách Rychlých šípů. S dětmi a baterkami na Malou Stranu

vydáno 28. ledna 2023  14:24

„Za Mříží je park, v tom parku černý rám, v tom rámu plno vran, celé hejno vran, černočerných vran. Pozor si dej, ať nezůstaneš stát, ať nezůstaneš sám,...  celý článek

Není třeba vypínat radiátory a teple se oblékat i doma. Někdy stačí jen drobné úpravy

vydáno 28. ledna 2023  6:11

Když loni v září písničkář Pokáč uváděl svůj koncert v O2 areně mimo jiné slovy: „Chtěli jsme vám předvést velkou show, bohužel všechny prachy utratíme...  celý článek