metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 14 °C

Čtvrtek, 21. října 2021. Svátek má Brigita.

Další 3 fotografie v galerii
Na autobus do Mělníka čeká vždy minimálně 20 lidí. | foto: Marek Hýř, Metro.cz

Ládví: Více autobusů, žádné stání

  8:44
Autobusů jezdí od půlky června k Ládví ještě víc. Nešťastní obyvatelé Ládví mají další důvod k pláči. „Ropid nám lhal. Se změnou jízdních řádů jezdí k Ládví od 14. června o další tří spoje víc,“ zlobí se Lucie Vejskalová, iniciátorka petice Ládví není autobusák.

Organizátor dopravy se brání, že změny by měly naopak cestujícím pomoci. „Nově byla do jízdních řádů zapracována přímá spojení zejména pro zdravotnický personál v Nemocnici Bulovka tak, aby se zdravotníci mohli dostat na směny. Dále bylo přidáno spojení zejména pro děti z prvního stupně, aby se po obědě dostaly bezpečně zpět do svých domovů, které dosud chybělo,“ komentuje novinky Filip Drápal, mluvčí Ropidu.

Iniciátorům petice zároveň vadí, že u stanice metra bylo zrušeno místo pro krátké zastavení nebo vyčkávání osobních vozidel.

„Parkoviště K+R, které patří k nezbytnému příslušenství každé stanice metra umístěné na frekventované komunikaci, bylo nedávno zrušeno ve prospěch stání autobusů PID,“ stěžuje si Vejskalová.

Podle Ropidu však značka K+R nebyla zrušena trvale. „V současné době se jedná o jejím vhodnějším umístění na stejném místě. Ve stavu před 14. červnem nebyla značka funkční, protože byla překryta označníkem zastávky. Proto je nyní dočasně odstraněna,“ dodává ke změnám mluvčí Ropidu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Kontejnery na stříkačky si drogově závislí uklízejí sami

vydáno 21. října 2021  7:31

Na území hlavního města je přes třicet košů na injekční odpad a další přibývají. Jsou i pro diabetiky.   celý článek

V blízkosti O2 areny má vzniknout náměstí a tisíce nových bytů

vydáno 20. října 2021  12:17

Část Vysočan v okolí metra Českomoravská je přirozeným středem celé městské části Praha 9. Místní radnice chce tohoto faktu využít a místo výrobních hal v...  celý článek

Primátor Hřib se chlubí, že se daří plnit slib vysázení milionů dřevin. Je tomu tak?

vydáno 20. října 2021  5:49

„Zatím se nám podařilo vysadit více než 370 tisíc stromů a do roku 2026 stihneme splnit náš předvolební závazek milionu nových stromů.“ Tak se začátkem...  celý článek

„Areál v Janově nebyl žádný zlatý důl,“ tvrdí exsprávcová

vydáno 19. října 2021  18:45

Na radnici Prahy 1 bublá problém. Deník Metro 3. září psal o kauze týkající se provozování rekreačního areálu Janov nad Nisou, který patří městské části...  celý článek

Vaše fotky z Prahy