metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 7 °C

Úterý, 19. listopadu 2019. Svátek má Alžběta.
Na autobus do Mělníka čeká vždy minimálně 20 lidí.
Další 3 fotografie v galerii
Na autobus do Mělníka čeká vždy minimálně 20 lidí. | foto: Marek Hýř, Metro.cz

Ládví: Více autobusů, žádné stání

24. června 2015  8:44 Marek Hýř Metro.cz
Autobusů jezdí od půlky června k Ládví ještě víc. Nešťastní obyvatelé Ládví mají další důvod k pláči. „Ropid nám lhal. Se změnou jízdních řádů jezdí k Ládví od 14. června o další tří spoje víc,“ zlobí se Lucie Vejskalová, iniciátorka petice Ládví není autobusák.

Organizátor dopravy se brání, že změny by měly naopak cestujícím pomoci. „Nově byla do jízdních řádů zapracována přímá spojení zejména pro zdravotnický personál v Nemocnici Bulovka tak, aby se zdravotníci mohli dostat na směny. Dále bylo přidáno spojení zejména pro děti z prvního stupně, aby se po obědě dostaly bezpečně zpět do svých domovů, které dosud chybělo,“ komentuje novinky Filip Drápal, mluvčí Ropidu.

Iniciátorům petice zároveň vadí, že u stanice metra bylo zrušeno místo pro krátké zastavení nebo vyčkávání osobních vozidel.

„Parkoviště K+R, které patří k nezbytnému příslušenství každé stanice metra umístěné na frekventované komunikaci, bylo nedávno zrušeno ve prospěch stání autobusů PID,“ stěžuje si Vejskalová.

Podle Ropidu však značka K+R nebyla zrušena trvale. „V současné době se jedná o jejím vhodnějším umístění na stejném místě. Ve stavu před 14. červnem nebyla značka funkční, protože byla překryta označníkem zastávky. Proto je nyní dočasně odstraněna,“ dodává ke změnám mluvčí Ropidu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Šťastné a zadlužené! I takové jsou Vánoce

Ilustrační snímek
vydáno 19. listopadu 2019  13:37

Kupte nyní, plaťte za měsíc, po Vánocích, po Novém roce. Tlak na zadlužování s blížícími se svátky roste.  celý článek

Vlídná WC postupně přibývají

Ilustrační snímek
vydáno 19. listopadu 2019  5:16

Každé město v Česku mívalo (nebo stále má) vyhlášené „veřejné toalety“. Nedostatek kultivovaných toalet nebo jejich úplná absence totiž vedly k tomu, že...  celý článek

Zelené Metro jede na žluté vlně. Čtenáři si hrají. Přidejte se

Vzkaz nemusíte jen psát.
vydáno 18. listopadu 2019  14:23

Každý den v rubrice SERVIS vychází takzvaný #metrotag. Žlutý rámeček mohou čtenáři využít ke vzkazu, který se v dalších dnech objeví v našich novinách.  celý článek

Komerční sdělení

Adidas Runners Prague mění běh na zábavu

Adidas Runners
vydáno 18. listopadu 2019  7:00

- Možná jste už po Praze spatřili běhat větší skupinky lidí, mnoho z nich v černých tričkách. Běh je nejlevnějším sportem a taky přirozeným lidským...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám