metro.cz

Počasí v Praze

21 °C / 33 °C

Čtvrtek 18. srpna 2022. Svátek má Helena

Větší foto
Sport rozvíjí všestrannost. | foto: Sokol Kobylisy II

(Ne)tradiční kroužky pro děti. Táhne stavění lega, ale i koně

  15:49
Pokud hledáte něco netradičního, aby to děti bavilo déle, přináší vám deník Metro několik tipů.

V dětském věku není ragby vůbec nebezpečný sport. „Úrazů je skutečně minimum, daleko méně než v jiných u nás populárních kolektivních sportech,“ říká Oto Petrášek z Ragby Klubu Petrovice a dodává: „Svědčí o tom i to, že až do věku 14 let hrají chlapci a dívky ve společných týmech, a například v našem klubu je dívek přibližně dvacet procent.“ Podle něj je důležitou součástí i výchova dětí, většina turnajů je nesoutěžních a tím se minimalizuje tlak na výkon jednotlivce. „Řevnivost mezi týmy a kluby, jak to známe z jiných sportů, je minimální a panuje přátelská atmosféra. Postupujeme v souladu se základními principy Charty ragby, kterými jsou čestnost, nadšení, soudružnost, disciplína a respekt,“ dodává Petrášek. S výbavou si nemusíte dělat velké starosti, základ je stejný jako u fotbalu. Navíc nepovinná je ragbyová helma, chrániče na zuby a vycpávkový trikot. Váháte-li, zda to děti bude bavit, můžete si vyzkoušet pár tréninků a pak se rozhodnout, jestli vám tento sport vyhovuje. 

Házená je komplexní
Dítě rozvíjí základní sportovní dovednosti, jako je běh, skok a házení. „Tréninky jsou pestré, rozvíjí se nejen fyzická stránka, ale také sportovní myšlení. V neposlední řadě je házená velmi zábavná hra,“ dodává Michaela Horská z klubu Házené Sokol Kobylisy II. Výbavu tvoří sportovní oblečení a gumový míč, jehož cena je do tří set korun. Také nabízí zkušební měsíc s tréninky i turnaji, kdy se můžete rozhodnout, jestli to bude dítě bavit.

Pokud hledáte něco pro méně sportovně nadané ratolesti, vyzkoušejte projekt makeITtoday. Pro děti od 8 do 18 let nabízí kurzy a workshopy zaměřené na programování, robotiku, vývoj mobilních aplikací, her, webu a mnoho dalšího. Kurzy jsou rozděleny podle věku a mají i speciální třídu pro holky. Na kroužku mladých hasičů v Psychiatrické nemocnici Bohnice se děti kromě první pomoci naučí používat hasičské vybavení, vázat uzly, střílet ze vzduchovky či pracovat s buzolou a mapou. 

Tipy na kroužky pro děti. Inspirace i pro rodiče

  • Nabídka činností je v Praze velmi široká. Jsou určeny jak pro mladé sportovce, tak pro šikovné ruce.
  • Stavění legorobotů probíhá v ZŠ Líbeznice, ZŠ Hovorčovice, ZŠ Fryčovická Letňany, ZŠ Na Balabence Vysočany a v Klubu Slunečnice Letňany. Pololetí vychází na 2240 korun. Pro předškoláky mají kroužky s Legem Duplo. (jedu-edu.cz)
  • Stavění legozvířat, vesmírných lodí i komplikovanějších modelů pro předškoláky i školáky nabízí kroužky Brick by brick v Kbelích. Pololetí stojí 2490 korun. (praha.brickbybrick.cz)
  • Kynologie, jezdectví, chovatelství, experimenty, teraristika, balet, 3D tisk, filmová a multimediální tvorba, šerm, akrobacie. Více najdete v DDM hl. m. Prahy v Praze 5 i 6. (ddmpraha.cz)
  • Jezdecký kurz v rozsahu deseti lekcí na 2,5 měsíce vychází v Pony Praha na 6000 korun. Lekce probíhají v Pticích za Zličínem. (ponypraha.cz)
  • Mladí hasiči se schází každou středu od 17.30 v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice. Pololetí stojí 950 korun. (sdhpraha8.cz)
  • Ragby Petrovice má kurzy pro děti od čtyř let, vede i dospělé  týmy. Členské příspěvky začínají na 2000 korunách pro nejmenší děti. Starší platí 2500korun. (rkpetrovice.cz)
  • Házená pro děti od šesti let je v ZŠ Burešova a ZŠ Glowackého v Kobylisích. Pololetí stojí 2500 korun. Sourozenci mají slevu. (hazena-sokolkobylisy2.wbs.cz)

Komentáře

Hlavní zprávy

Budvar se spojil s hravými sládky. Vznikl pšeničný Kraťas

vydáno 18. srpna 2022  5:51

Tuhle příležitost si nenechte ujít. Národní pivovar Budvar úplně poprvé uvařil pšeničné pivo. Letní limitka Kraťas vznikla ve spolupráci s minipivovarem...  celý článek

Komerční sdělení

Festival netradičních sportů zve na atraktivní program

vydáno 18. srpna 2022

NEfestival neboli Festival netradičních sportů bude v sobotu 20. srpna velkým lákadlem v Heřmanově Městci na Chrudimsku.   celý článek

Sexting může dítěti zničit vztah, dovést ho k sebevraždě

vydáno 17. srpna 2022  19:29

Nemluv s cizími, neber od nich dárky, netoulej se, kde to neznáš. Rodičovské pokyny děti dodržují. Na internetu se ale chovají jinak.  celý článek

Vítejte v ráji ředkví, Tří sester a vil od Václava Šindeláře

vydáno 17. srpna 2022  14:57

Divadlo Sklep, ředkvičky, hospoda U Báby. Dobeška. Co všechno může skrývat tahle kouzelná vilová osada, vklíněná do Braníka? Odpověď přináší kniha...  celý článek