metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 16 °C

Pondělí, 18. října 2021. Svátek má Lukáš.

Větší foto
Sport rozvíjí všestrannost. | foto: Sokol Kobylisy II

(Ne)tradiční kroužky pro děti. Táhne stavění lega, ale i koně

  15:49
Pokud hledáte něco netradičního, aby to děti bavilo déle, přináší vám deník Metro několik tipů.

V dětském věku není ragby vůbec nebezpečný sport. „Úrazů je skutečně minimum, daleko méně než v jiných u nás populárních kolektivních sportech,“ říká Oto Petrášek z Ragby Klubu Petrovice a dodává: „Svědčí o tom i to, že až do věku 14 let hrají chlapci a dívky ve společných týmech, a například v našem klubu je dívek přibližně dvacet procent.“ Podle něj je důležitou součástí i výchova dětí, většina turnajů je nesoutěžních a tím se minimalizuje tlak na výkon jednotlivce. „Řevnivost mezi týmy a kluby, jak to známe z jiných sportů, je minimální a panuje přátelská atmosféra. Postupujeme v souladu se základními principy Charty ragby, kterými jsou čestnost, nadšení, soudružnost, disciplína a respekt,“ dodává Petrášek. S výbavou si nemusíte dělat velké starosti, základ je stejný jako u fotbalu. Navíc nepovinná je ragbyová helma, chrániče na zuby a vycpávkový trikot. Váháte-li, zda to děti bude bavit, můžete si vyzkoušet pár tréninků a pak se rozhodnout, jestli vám tento sport vyhovuje. 

Házená je komplexní
Dítě rozvíjí základní sportovní dovednosti, jako je běh, skok a házení. „Tréninky jsou pestré, rozvíjí se nejen fyzická stránka, ale také sportovní myšlení. V neposlední řadě je házená velmi zábavná hra,“ dodává Michaela Horská z klubu Házené Sokol Kobylisy II. Výbavu tvoří sportovní oblečení a gumový míč, jehož cena je do tří set korun. Také nabízí zkušební měsíc s tréninky i turnaji, kdy se můžete rozhodnout, jestli to bude dítě bavit.

Pokud hledáte něco pro méně sportovně nadané ratolesti, vyzkoušejte projekt makeITtoday. Pro děti od 8 do 18 let nabízí kurzy a workshopy zaměřené na programování, robotiku, vývoj mobilních aplikací, her, webu a mnoho dalšího. Kurzy jsou rozděleny podle věku a mají i speciální třídu pro holky. Na kroužku mladých hasičů v Psychiatrické nemocnici Bohnice se děti kromě první pomoci naučí používat hasičské vybavení, vázat uzly, střílet ze vzduchovky či pracovat s buzolou a mapou. 

Tipy na kroužky pro děti. Inspirace i pro rodiče

  • Nabídka činností je v Praze velmi široká. Jsou určeny jak pro mladé sportovce, tak pro šikovné ruce.
  • Stavění legorobotů probíhá v ZŠ Líbeznice, ZŠ Hovorčovice, ZŠ Fryčovická Letňany, ZŠ Na Balabence Vysočany a v Klubu Slunečnice Letňany. Pololetí vychází na 2240 korun. Pro předškoláky mají kroužky s Legem Duplo. (jedu-edu.cz)
  • Stavění legozvířat, vesmírných lodí i komplikovanějších modelů pro předškoláky i školáky nabízí kroužky Brick by brick v Kbelích. Pololetí stojí 2490 korun. (praha.brickbybrick.cz)
  • Kynologie, jezdectví, chovatelství, experimenty, teraristika, balet, 3D tisk, filmová a multimediální tvorba, šerm, akrobacie. Více najdete v DDM hl. m. Prahy v Praze 5 i 6. (ddmpraha.cz)
  • Jezdecký kurz v rozsahu deseti lekcí na 2,5 měsíce vychází v Pony Praha na 6000 korun. Lekce probíhají v Pticích za Zličínem. (ponypraha.cz)
  • Mladí hasiči se schází každou středu od 17.30 v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice. Pololetí stojí 950 korun. (sdhpraha8.cz)
  • Ragby Petrovice má kurzy pro děti od čtyř let, vede i dospělé  týmy. Členské příspěvky začínají na 2000 korunách pro nejmenší děti. Starší platí 2500korun. (rkpetrovice.cz)
  • Házená pro děti od šesti let je v ZŠ Burešova a ZŠ Glowackého v Kobylisích. Pololetí stojí 2500 korun. Sourozenci mají slevu. (hazena-sokolkobylisy2.wbs.cz)

Komentáře

Hlavní zprávy

Tak trochu nepostřehnutá demolice „prezidentského“ domu. Z Prahy rovnou do Stalinových spárů

PRAHA? AHA!
vydáno 17. října 2021  18:00

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Ian Anderson, hvězda skupiny Jethro Tull: „Čekáme na vinyly“

vydáno 16. října 2021  12:15

Britský skladatel a hudebník Ian Anderson, který se svou skupinou Jethro Tull vystoupí na konci října v Česku, přiznal deníku Metro, že rád posedává v...  celý článek

Figurky z kaštanů umějí být zlověstné. Netflix vyvařil severské detektivky

Strážce streamu
vydáno 15. října 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Na místě činu v jednom z dánských lesů se najde ručně vyráběná figurka ze sirek a kaštanů. Na základě téhle snadno přehlédnutelné stopy pak na první...  celý článek

Dva dny, dvanáct jízd zdarma. Zkusil jsem novinku Lítačky

vydáno 15. října 2021  11:12

Rekola i Nexbike nové uživatele v řadě věcí překvapí. Máme pro vás pár tipů. Vyzkoušeli jsme je na vlastní kůži.  celý článek

Vaše fotky z Prahy