metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 6 °C

Neděle, 23. ledna 2022. Svátek má Zdeněk.

Dalších 6 fotografií v galerii
SPOLU | foto: Pavel Hrabica, Metro.cz

Orgasmická euforie u SPOLU i střízlivý Šlachta. Deník Metro obcházel volební štáby

  18:03
Pro novináře je mnohahodinový maraton, kdy si musí v každém volebním štábu hlídat kdejaké šustnutí, úmornou a únavnou prací. Mít vše, co mají i ostatní, protože bitva o čtenáře i klikače je neúprosná. Deník Metro se i tentokrát vydal do některých míst, kde se – dle mínění některých lámaly dějiny. Přinášíme svědectví o tom, co ne vždy bylo v kamerách vidět a v mikrofonech slyšet.

Jídlo s sebou  (Přísaha - občanské hnutí Roberta Šlachty)
Expolicista Robert Šlachta se se svou Přísahou uvelebil ve smíchovském Staropramenu. Pivo tu tentokrát ale proudem neteklo, protože alkohol byl pouze za vlastní. Pro novináře bylo nějaké to nealko a kafe, jinak si museli (na rozdíl od jiných štábů) jídlo platit ze svého. Mnozí si raději, s ohledem na dlouhý pobyt a ceny raději vyběhli pro svačinku do okolních obchodů… Hnutí, které chtělo zatočit s korupcí, nepomohl ani exkandidát na prezidenta Jiří Hynek.

Přísaha - občanské hnutí Roberta Šlachty

Vyšší procenta alkoholu (Trikolóra)
Trikolóra se v oblečení svých členů skutečně oblékla do národních barev a stejně jako Přísaha si za svoje centrum očekávání vybrala svatostánek alkoholu, Muzeum slivovice na Kampě. V domku, kde dlouhá léta žila herečka Slávka Budínová. Nálada zde byla uvolněná a bez mimořádných očekávání. Radost vládla i kvůli tomu, že se trikoloráci přehoupli přes hranici 1,5 procenta hlasů a mohou počítat s miliony korun ve formě státního příspěvku.

Trikolóra

Jezte, co hrdlo ráčí (KSČM)
Na to, že zmizeli do parlamentního propadliště dějin, byli komunisté ve svém sídle poměrně nesmutní. Že myslí na lidi, to dokázali poměrně bohatým občerstvením. Nejfotografovanější místnost dne v ulici Politických vězňů byla plná řízečků, chlebíčků a sladkostí.

Komunisté

Tichá a smutná oranžová (ČSSD)
Kde nic není, tam ani volič nebere. Ticho a klid a dlouhá čekání na nic. To byla atmosféra v Lidové domě. ČSSD si po čtyřech letech po boku Andreje Babiše dá poslanecký půst. Řízečků bylo i tady dost, ale novináři jinak spoléhalo v dlouhých pauzách na vlastní proviant.

ČSSD

Vzpomínky na Listopad (SPOLU)
Euforie blížící se místy až k orgasmu zavládla v hotelu v Truhlářské ulici, kde si dali sraz příznivci a lídři SPOLU ve chvíli, kdy statistiky ukázaly, že uskupení trojce stran předběhlo ANO. Nadšení se dalo přirovnat k listopadu 1989, kdy tehdejší vedení KSČ dalo „své funkce k dispozici“. Mačkalo se tělo na tělo, odstup a roušky nikdo moc neřešil. Těžké bylo protlačit se až k pódiu, ještě těžší bylo ale vytlačit se ven.

SPOLU

Tentokrát bez polibků (ANO)
Na Chodově u ANO. Novinářů hodně, ale bez vzruchu. Občerstvení skromnější, než u hlavních vítězů, rychlé špunty tu rozhodně nelétaly. Závěrečná tiskovka byla rychlá, reklamní guru hnutí Marek Prchal se na pódium nevešel, líbačka na čelo se tentokrát nekonala. Věrní sledovali úspěch/neúspěch v zákulisí, jen někteří, alespoň skryti za rouškami (Faltýnek, Jermanová či Válková) se skromně postavili až do zadních řad.

Hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem na tiskové konferenci. (9. října 2021)

Komentáře

Hlavní zprávy

Tady býval ráj netuzexových československých hifi nadšenců

PRAHA? AHA!
vydáno 22. ledna 2022  23:08

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Youtuberská limuzína stojí. Žáci buštehradské školy se vozí raději ve svém

vydáno 22. ledna 2022  8:46

Na „buštěhradském hrádku“ se studenti učí nejen točit videa, ale také hrát a vytvářet počítačové hry. Pro některé to je splnění velkého snu.  celý článek

Nejen Hra na oliheň. Jižní Korea umí pro Netflix točit i kvalitní reality show

Strážce streamu
vydáno 21. ledna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Už jste stihli zkouknout všech osm dílů seznamovací reality show Peklo pro nezadané, která měla na Netflixu premiéru kolem vánoc? Pokud ne, tak to...  celý článek

Chcete-li jezdit autem s ELkovou SPZkou, musíte mít kde dobíjet. Teď je to však snazší

vydáno 21. ledna 2022  12:27

SPZka s písmeny EL vám zajistí spoustu výhod. Od parkování zdarma na modrých zónách, přes umožnění vjezdu tam, kam se ostatní vozy nedostanou, až po...  celý článek

Vaše fotky z Prahy