metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 26 °C

Pondělí 4. července 2022. Svátek má Prokop

Dalších 6 fotografií v galerii
SPOLU | foto: Pavel Hrabica, Metro.cz

Orgasmická euforie u SPOLU i střízlivý Šlachta. Deník Metro obcházel volební štáby

  18:03
Pro novináře je mnohahodinový maraton, kdy si musí v každém volebním štábu hlídat kdejaké šustnutí, úmornou a únavnou prací. Mít vše, co mají i ostatní, protože bitva o čtenáře i klikače je neúprosná. Deník Metro se i tentokrát vydal do některých míst, kde se – dle mínění některých lámaly dějiny. Přinášíme svědectví o tom, co ne vždy bylo v kamerách vidět a v mikrofonech slyšet.

Jídlo s sebou  (Přísaha - občanské hnutí Roberta Šlachty)
Expolicista Robert Šlachta se se svou Přísahou uvelebil ve smíchovském Staropramenu. Pivo tu tentokrát ale proudem neteklo, protože alkohol byl pouze za vlastní. Pro novináře bylo nějaké to nealko a kafe, jinak si museli (na rozdíl od jiných štábů) jídlo platit ze svého. Mnozí si raději, s ohledem na dlouhý pobyt a ceny raději vyběhli pro svačinku do okolních obchodů… Hnutí, které chtělo zatočit s korupcí, nepomohl ani exkandidát na prezidenta Jiří Hynek.

Přísaha - občanské hnutí Roberta Šlachty

Vyšší procenta alkoholu (Trikolóra)
Trikolóra se v oblečení svých členů skutečně oblékla do národních barev a stejně jako Přísaha si za svoje centrum očekávání vybrala svatostánek alkoholu, Muzeum slivovice na Kampě. V domku, kde dlouhá léta žila herečka Slávka Budínová. Nálada zde byla uvolněná a bez mimořádných očekávání. Radost vládla i kvůli tomu, že se trikoloráci přehoupli přes hranici 1,5 procenta hlasů a mohou počítat s miliony korun ve formě státního příspěvku.

Trikolóra

Jezte, co hrdlo ráčí (KSČM)
Na to, že zmizeli do parlamentního propadliště dějin, byli komunisté ve svém sídle poměrně nesmutní. Že myslí na lidi, to dokázali poměrně bohatým občerstvením. Nejfotografovanější místnost dne v ulici Politických vězňů byla plná řízečků, chlebíčků a sladkostí.

Komunisté

Tichá a smutná oranžová (ČSSD)
Kde nic není, tam ani volič nebere. Ticho a klid a dlouhá čekání na nic. To byla atmosféra v Lidové domě. ČSSD si po čtyřech letech po boku Andreje Babiše dá poslanecký půst. Řízečků bylo i tady dost, ale novináři jinak spoléhalo v dlouhých pauzách na vlastní proviant.

ČSSD

Vzpomínky na Listopad (SPOLU)
Euforie blížící se místy až k orgasmu zavládla v hotelu v Truhlářské ulici, kde si dali sraz příznivci a lídři SPOLU ve chvíli, kdy statistiky ukázaly, že uskupení trojce stran předběhlo ANO. Nadšení se dalo přirovnat k listopadu 1989, kdy tehdejší vedení KSČ dalo „své funkce k dispozici“. Mačkalo se tělo na tělo, odstup a roušky nikdo moc neřešil. Těžké bylo protlačit se až k pódiu, ještě těžší bylo ale vytlačit se ven.

SPOLU

Tentokrát bez polibků (ANO)
Na Chodově u ANO. Novinářů hodně, ale bez vzruchu. Občerstvení skromnější, než u hlavních vítězů, rychlé špunty tu rozhodně nelétaly. Závěrečná tiskovka byla rychlá, reklamní guru hnutí Marek Prchal se na pódium nevešel, líbačka na čelo se tentokrát nekonala. Věrní sledovali úspěch/neúspěch v zákulisí, jen někteří, alespoň skryti za rouškami (Faltýnek, Jermanová či Válková) se skromně postavili až do zadních řad.

Hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem na tiskové konferenci. (9. října 2021)

Komentáře

Hlavní zprávy

Další kritika radnice Prahy 1. Kvůli parkovišti pod Pražským hradem

vydáno 4. července 2022  4:49

Po „gotickém kruháči“ obyvatele centra města štve zrušení širokého chodníku v Nerudovce.  celý článek

Monacké knížectví nad pražským Botičem aneb Kde žijí milionáři nad chatrčí

PRAHA? AHA!
vydáno 3. července 2022  11:07

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Pražské pouliční osvětlení je zase chytřejší. Novinka navíc šetří energii

vydáno 3. července 2022  5:41

Správce veřejného osvětlení – Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) – pokračuje v zavádění chytrých technologií v metropoli. Od...  celý článek

Jehovisté? Kdepak. Po domácnostech chodí úředníci magistrátu. Učí třídit

vydáno 2. července 2022  5:34

V hnědých popelnicích končí také plast nebo sklo, což kazí kompost. Změnit to má nová kontaktní kampaň Pražských služeb.  celý článek