V osmé městské části nese Zenklova ulice svůj název po bývalém pražském primátorovi. Před přejmenováním, které se uskutečnilo po listopadu 1989, však byla společně s Klapkovou ulicí označována jako třída Rudé armády. Tuto skutečnost tu ještě před nedávnem připomínala na jednom z domů modrá cedulka.
Poté, co o ní deník Metro informoval čtenáře koncem července, se tu rozjelo administrativní kolečko. To následně skončilo srpnovým odstraněním cedulky. „Starý název byl z objektu odstraněn,“ napsala majitelka nemovitosti radnici Prahy 8 před několika dny.
Jednalo se o číslo popisné, respektive orientační u konkrétní nemovitosti. Za jeho vyvěšení a správnost proto podle radnice odpovídal majitel nemovitosti. Nápis Třída Rudé armády se však podle čtenáře Marcela Záděry dá najít v Zenklově ulici i jinde. „Je jich tu ještě několik,“ napsal do deníku Metro v červenci.
Ačkoliv cedule údajně mohla v Zenklově ulici neznalého návštěvníka zmást, najdou se i tací, kterým bude chybět. Například Davidu Davidsonovi, který první článek o ceduli komentoval na webu metro.cz. „Někdo objeví raritu a úřad by to hned chtěl ničit,“ nesouhlasil tehdy se záměrem radnice čtenář.
Každý obyvatel osmé městské části by měl znát původ názvu ulice, kde žije. S tímhle krédem přišla radnice v loňském roce a rozmístila na svém území desítky modrých dodatkových tabulek. Na těch se mohou místní dočíst třeba to, že se Rakousova ulice jmenuje po spisovateli Vojtěchu Rakousovi či že Voctářova ulice v Libni je pojmenována po posledním starostovi Libně.
Za protektorátu se Zenklova ulice nazývala Kirchmayerova třída. Mezi dvěma světovými válkami se část dnešní Zenklovy od Palmovky po dnešní Horovo náměstí jmenovala Primátorská, zbytek pak Fügnerova.