metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 20 °C

Čtvrtek 5. října 2023. Svátek má Eliška

Další 2 fotografie v galerii
Chybný název na zastávce Staroměstské náměstí. | foto: David SedleckýMetro.cz

Dopravnímu podniku se lepí smůla na paty, některé problémy se vrací

  12:35
Neustále protékající stropy na Můstku, schody připomínající klouzačku u nezastřešených vstupů do nových stanic metra A, ledopád ve stanici.

Pokud jde o hromadnou dopravu, není v metropoli nouze o kuriózní úkazy. Jako například na zastávce autobusu 194, kde čtenář David Sedlecký objevil pravopisnou chybu. Ze Staroměstského náměstí je tak náměstí „Staromětské“.

„Dopravní podnik nemá s těmito označníky zastávek ani s vylepenými informacemi na nich nic společného,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková, podle které je dopravcem této linky firma ABOUT ME s.r.o.

Podle mluvčí Prahy 1 Veroniky Blažkové, která má zastávku na starost, však chybný polep dodal právě dopravní podnik, a to v prosinci minulého roku. Byl vyvěšen za původní, poškozený vandaly. „Dopravní podnik jsme požádali o zhotovení nového polepu zastávky bez této gramatické chyby, po dodání polepu bude ihned vyměněn,“ vysvětluje Blažková.

Další problém, který dopravce řeší již několik měsíců, je zatékání do metra Můstek. Zde se podle aktuálního počasí objevují buďto hadry nacucané vodou, kbelíky zachycující odkapávací vodu, nebo i uklízečky s košťaty. Podle Řehkové došlo při posledních stavebních úpravách kolem výtahu ke změnám hydrogeologických poměrů a voda začala téct, kam neměla. Natrvalo problém vyřešit se ale zatím nepodařilo.

„Průběžné opravy budou ve stanici Můstek pokračovat i v průběhu první poloviny roku 2017. Kbelíkové opatření je stále nejvhodnějším, nejrychlejším a nejoperativnějším způsobem zásahu po prvních příznacích průsaků, který se užívá už od zahájení provozu metra,“ popisuje Řehková.

V zimním období mají v městské hromadné dopravě trable také ti, kteří vystupují na nových stanicích metra A. Pokud zde totiž u nezastřešených vstupů klesne teplota či napadne sníh, mění se výstupy v kluziště.

Svědky zajímavého úkazu jsou cestující přes stanici metra C Pražského povstání. U výstupu do ulice Na Pankráci tu totiž visívá ze zdi obrovská masa ledu. „Ledopád ve vestibulu stanice Pražského povstání je stále k vidění,“ láká v žertu čtenář Jan Majzner.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Jihočeský kuželkářský maraton se nezastaví, dokud nepadne 60 000 hodů

vydáno 5. října 2023

Kuželkáři nejen z Jižních Čech si přijdou na své v pátek 6. a v sobotu 7. října. Po roce se totiž vrací Jihočeský kuželkářský maraton a tentokrát hned ve...  celý článek

Letiště. Více parkovacích míst, rychlejší odbavení, z centra bez přestupů. Přijedou i archeologové

vydáno 4. října 2023  15:44

Přísahat čestné skautské ministři dopravy a financí ještě nechtějí, ale v roce 2030 bychom se mohli projet vlakem na Letiště Václava Havla.  celý článek

Protiatomový kryt jako záchranný člun i místo k zamyšlení. Vydejte se do Bezovky

vydáno 4. října 2023  12:29

Stojím pod žižkovskou Parukářkou a vidím před sebou vrata, ozdobená výtvorem pražských sprejerů a připomínající vstup do garáže. Místo toho by se však...  celý článek

Lahodná smetánka na kolejích. Nesmrtelný Orient Expres dnes slaví 140 let

vydáno 4. října 2023  11:59

Premiérové železniční spojení napříč Evropou, hotelový nadstandard zahrnující přepychovou lůžkovou úpravu a špičková kuchyně připravovaná kuchařskými...  celý článek