Akce za svůj vznik vděčí studentům Gymnázia Jana Nerudy. „Událost byla původně založena jako širší školní festival. Až později se rozrostla v několikadenní akci, kterou je v současnosti,“ uvádí jeden z organizátorů Martin Šolc.
Student Fest se dočkal téměř okamžitého úspěchu. „Byl to docela inovativní nápad, vznikli jsme ještě před Žižkovskou Nocí. Za jedno vstupné bylo přístupno mnoho klubů, a tak to tehdy byl vlastně jediný festival svého druhu,“ dodává Šolc.
Celá akce se tradičně odehrává na Národní třídě a v okolí. Návštěvníci se tak podívají do lokalit, jako je DUP39, Zázemí nebo hudební klub Vagon. Muzikantů bude mnoho, a tak si každý přijde na své. „Hrát budou například I Love You Honey Bunny, Branko’s Bridge nebo zástupce elektronické hudby Oliver Torr,“ láká organizátor.
Celý festival ale není pouze o hudbě. Zájemci mají možnost navštívit i doprovodný program, který začíná už 12. dubna a zakončen bude po týdnu velkou hudební nocí. Ten se zaměří především na nehudební umělecké, vzdělávací a interaktivní aktivity, jako jsou debaty, vernisáž či sekáč s panelovou diskusí o udržitelnosti a textilním odpadu. Součástí festivalu je teprve čtyři roky. Podle organizátorů už však dosahuje úrovně hudební části.
Jako ikonu festivalu si pořadatelé poměrně logicky vybrali Jana Amose Komenského. „Už od prvního ročníku festivalu ho bereme jako patrona. Prostřednictvím sociálních sítí dokonce mluví k lidem jakožto maskot a za týden s ním budeme vydávat i video,“ říká Šolc.
Na festivalu vystoupí přes 50 interpretů a vstupné bude téměř symbolické. „Návštěvníci do 26 let zaplatí v předprodeji 150 korun a ti starší pak 250 korun. Na místě bude vstupné pro každou kategorii o třicet korun dražší. Samozřejmostí je i barevné rozdělení pásek pro zletilé a nezletilé studenty,“ uzavírá Šolc.