metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 22 °C

Neděle 1. října 2023. Svátek má Igor

Další 2 fotografie v galerii
Děti si mohou užít i krmení labutí. | foto: Metro.cz

Oáza kultury je i pro děti. Žluté lázně žijí vlastním životem

  5:55
„Ještě chvíli!“ nechtělo se dceři dolů z vodní trampolíny. Při každém kroku bylo slyšet šplouchnutí pod nohama, jako by běhala po vodní hladině. Když jsem to zkusila, byla to pěkná makačka na nohy. Jako bychom se za branou do Žlutých lázní ocitly v přímořském letovisku. S dvouletou dcerou jsme si prošly dětský koutek a celý areál.

V levé části se dětem otevírá doslova ráj. Systém brouzdališť s malou skluzavkou měl sice trochu studenější vodu, ale v parných dnech se prohřeje více. Berou vodu z Vltavy, následně ji čistí. „Kvalita a čistota vody jsou hlídány a kontrolovány,“ ujišťoval nás Lukáš Tauchen ze Žlutých lázní.

Minulý rok tu přibyly nové dřevěné klouzačky, prolézačky a houpačky v jemném bílém písku, kde můžete stavět hrady z písku. Větší část je na trávě, kde najdete stín pro rozložení deky.

Pohoda ve Žlutých lázních

Zastavte se i na louce ve střední části. Ve fontánce se tu koupala labuť s mláďaty, což byl pro dceru další zážitek, o kterém všem vypráví.

Ačkoliv areál otevírá už v 9 hodin, stánky s občerstvením otevírají později. Dopolední svačinu si raději vezměte s sebou. Doporučujeme ochutnat zdejší tlusté hranolky Bamboly chips. Bohatě nám stačilo malé balení. V areálu nechybí ani italská restaurace a stánky s rychlým občerstvením, kde koupíte párek v rohlíku, grilovaná masa, kukuřici nebo třeba zmrzlinu.

Brouzdaliště

Na své si přijdou i starší děti, mohou si tu zahrát plážový volejbal, pétanque, kroket, badminton i méně známé hry, jako jsou cornhole, kanjan nebo mölky. Nechybí ani půjčovna šlapadel, paddleboardu a mnoho dalšího. Pořádají tu i kulturní akce. Program najdete zde.

Komentáře

Hlavní zprávy

Česká mapa kávy je pestrá, ale nejčastěji pijeme dva druhy. Stále žije také „turek“

vydáno 1. října 2023  6:34

Právě dnes můžete oslavit Světový den kávy. Češi v posledních letech zkonzumují podle zjištění Českého statistického úřadu (ČSÚ) necelých dva a půl...  celý článek

Komerční sdělení

Raiffeisenbank financuje skupině Winning Group akviziční příležitosti v Německu

vydáno 1. října 2023

Raiffeisenbank úspěšně poskytuje finanční podporu skupině Winning Group při strategických akvizicích německých společností z automobilového odvětví.   celý článek

V USA se mi líbila otevřenost, v Česku miluji kulturu, říká dcera legendárního hokejisty

vydáno 30. září 2023  5:26

Zpěvačka Dominika Hašková, známá z mezinárodní kapely We Are Domi, prožila dětství s rodinou v Severní Americe, pak strávila několik let v Česku a vydala...  celý článek

Kombo nesrovnatelných novinek. Dejte si Medvěda na Koksu a po něm opulentní Babylon

Strážce streamu
vydáno 29. září 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU K výběru tématu aktuálního Strážce streamu mě tentokrát ponoukla aktuální nabídka čerstvě přidaných filmových titulů dostupných na streamovací platformě...  celý článek