metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / -1 °C

Sobota 2. prosince 2023. Svátek má Blanka

Další 2 fotografie v galerii
Děti si mohou užít i krmení labutí. | foto: Metro.cz

Oáza kultury je i pro děti. Žluté lázně žijí vlastním životem

  5:55
„Ještě chvíli!“ nechtělo se dceři dolů z vodní trampolíny. Při každém kroku bylo slyšet šplouchnutí pod nohama, jako by běhala po vodní hladině. Když jsem to zkusila, byla to pěkná makačka na nohy. Jako bychom se za branou do Žlutých lázní ocitly v přímořském letovisku. S dvouletou dcerou jsme si prošly dětský koutek a celý areál.

V levé části se dětem otevírá doslova ráj. Systém brouzdališť s malou skluzavkou měl sice trochu studenější vodu, ale v parných dnech se prohřeje více. Berou vodu z Vltavy, následně ji čistí. „Kvalita a čistota vody jsou hlídány a kontrolovány,“ ujišťoval nás Lukáš Tauchen ze Žlutých lázní.

Minulý rok tu přibyly nové dřevěné klouzačky, prolézačky a houpačky v jemném bílém písku, kde můžete stavět hrady z písku. Větší část je na trávě, kde najdete stín pro rozložení deky.

Pohoda ve Žlutých lázních

Zastavte se i na louce ve střední části. Ve fontánce se tu koupala labuť s mláďaty, což byl pro dceru další zážitek, o kterém všem vypráví.

Ačkoliv areál otevírá už v 9 hodin, stánky s občerstvením otevírají později. Dopolední svačinu si raději vezměte s sebou. Doporučujeme ochutnat zdejší tlusté hranolky Bamboly chips. Bohatě nám stačilo malé balení. V areálu nechybí ani italská restaurace a stánky s rychlým občerstvením, kde koupíte párek v rohlíku, grilovaná masa, kukuřici nebo třeba zmrzlinu.

Brouzdaliště

Na své si přijdou i starší děti, mohou si tu zahrát plážový volejbal, pétanque, kroket, badminton i méně známé hry, jako jsou cornhole, kanjan nebo mölky. Nechybí ani půjčovna šlapadel, paddleboardu a mnoho dalšího. Pořádají tu i kulturní akce. Program najdete zde.

Komentáře

Hlavní zprávy

V druhé Perinbabě Juraje Jakubiska se mihne i nesmrtelný Dan Nekonečný

vydáno 2. prosince 2023  10:00

Nový snímek je pokračováním 38 let staré fantasy pohádky, která je na Slovensku vánoční klasikou.  celý článek

Slibované kontroverze i férovost hledejte jinde! Hra na oliheň: Výzva překonává očekávání

Strážce streamu
vydáno 1. prosince 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Zbohatni nebo chcípni. Předtím si ale zahraj sérii v tuzemsku většinou neznámých dětských her. A buď v nich nejlepší ze všech. Tohle jednoduché motto se...  celý článek

Čtyři roky s covidem. Rozhovor s epidemiologem Rastislavem Maďarem Poučili jsme se?

vydáno 1. prosince 2023  5:25

Čas šíleně letí. Právě dnes jsou tomu čtyři roky, co v Číně odhalili neslavně proslulý virus covid-19. Deník Metro přináší rozhovor s epidemiologem...  celý článek

Přízračná oblaka páry v Hostivaři dosyčí. Na Vánoce po nich nebude památky

vydáno 30. listopadu 2023  16:59

Žádná díra není pro deník Metro a jeho čtenáře málo významná. Zní to jako nadsázka, ale tento fakt platí zejména tehdy, když se z ní skoro dva roky valí...  celý článek