metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / -3 °C

Neděle 3. prosince 2023. Svátek má Svatoslav
Bezdomovec (ilustrační foto) | foto: Profimedia.cz

Ochladilo se. Nocleženky jsou zpět

  14:46
Zima je za dveřmi a většina z nás si mrazivé noci nedokáže představit jinak než z pohodlí domova. Pohled na zasněžené město je skrze okno bezesporu krásný, avšak zpod mostu už méně. Zimní období je pro lidi bez domova tím nejtěžším a noční pobyt na mrazu je může stát i život.

Armáda spásy proto rozjíždí další kolo projektu Nocleženka. Zakoupením nocleženky za minimální cenu 100 korun zajistíte konkrétnímu člověku v nouzi noc v teple. Neplatíte však jen za přespání. Člověku bez domova dáváte také teplou polévku s pečivem k večeři a možnost provést osobní hygienu. Armáda spásy nocležníkovi zároveň poskytne čisté oblečení na převlečení. Přispět můžete i nad rámec této minimální částky a zbytek peněz bude použit na renovaci či rozvoj nocleháren.

V rámci projektu, který neprobíhá pouze v Praze, bylo za minulou zimní sezonu zakoupeno rekordních 30 tisíc nocleženek – tedy 30 tisíc bezpečných noclehů pro lidi bez domova. Během jedné noci jsou k dispozici až dva tisíce lůžek, z toho 350 v hlavním městě.

O víkendu bylo v ulicích Prahy nalezeno šest mrtvých. Svou roli mohlo sehrát nynější chladnější počasí. „V takových případech je příčina úmrtí většinou neznámá a přesnou určí až pitva. Můžeme se pouze domnívat, že ke smrti mohly přispět i nízké teploty,“ uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Komentáře

Hlavní zprávy

K-trend v České republice. Kde se vzal a o co vlastně jde?

vydáno 3. prosince 2023  6:38

Hudba, kinematografie nebo třeba kosmetika. Několik světů, které korejská kultura uchvátila.  celý článek

V druhé Perinbabě Juraje Jakubiska se mihne i nesmrtelný Dan Nekonečný

vydáno 2. prosince 2023  10:00

Nový snímek je pokračováním 38 let staré fantasy pohádky, která je na Slovensku vánoční klasikou.  celý článek

Slibované kontroverze i férovost hledejte jinde! Hra na oliheň: Výzva překonává očekávání

Strážce streamu
vydáno 1. prosince 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Zbohatni nebo chcípni. Předtím si ale zahraj sérii v tuzemsku většinou neznámých dětských her. A buď v nich nejlepší ze všech. Tohle jednoduché motto se...  celý článek

Čtyři roky s covidem. Rozhovor s epidemiologem Rastislavem Maďarem Poučili jsme se?

vydáno 1. prosince 2023  5:25

Čas šíleně letí. Právě dnes jsou tomu čtyři roky, co v Číně odhalili neslavně proslulý virus covid-19. Deník Metro přináší rozhovor s epidemiologem...  celý článek