metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / -1 °C

Úterý 5. prosince 2023. Svátek má Jitka

Další 3 fotografie v galerii
Akce u Rudolfina | foto: Netflix

Praha bouchá i jako Bangkok. Výsledky natáčení teď vidíme na obrazovkách

  18:07
Filmu od Netflixu The Gray Man dominuje především akční scéna s upravenou tramvají 14T. Fanoušci si mohou prohlédnout výsledky filmování v ulicích Prahy.

Konečně se alespoň některým z nás ulevilo. Na obrazovky internetové televize Netflix totiž před pár dny dorazil špionážní akční thriller The Gray Man. Ten se v loňském roce natáčel také v ulicích české metropole. A my již víme, jakou roli ve filmu sehrál Žižkov, bohnické sídliště, Pařížská ulice, Čechův a Karlův most, ale i Holešovice, náměstí Republiky a okolí Rudolfina.

Třemi naposled jmenovanými lokacemi se hlavní hrdina v podání herce Ryana Goslinga proháněl jako typický Pražan. Tedy v šedočervené tramvaji. Tu si ve filmu „zahrála“ jak skutečná tramvaj 14T, tak pro účely filmařů sestavená „slepenina“ kusů tramvají poškozených při dopravních nehodách. Stroj se navíc při natáčení pohyboval na pneumatikách.

Akční scény, ve kterých hlavní hrdina bojuje se záporáky přes zašoupávací dveře uvnitř vozu, které byste ve skutečné pražské tramvaji hledali marně, patří k vrcholům snímku. Celá akce pak končí na náměstí Republiky, konkrétně u ústí do ulice Na Poříčí, kde souprava vykolejí a havaruje do budovy banky a klenotnictví. O poutavosti scén s pražskou tramvají svědčí i fakt, že se objevily v ukázkách i na propagačních snímcích.

České hlavní město si ve filmu zahrálo nejen samo sebe, ale také Vídeň či Bangkok. Budovu, která vypadá jako vystřižená z thajské metropole, ztvárnil karlínský Futurama Business Park. Pohřeb na začátku filmu se odehrává rovněž v thajském hlavním městě, ve skutečnosti je však natočen na Národním památníku na Vítkově, pod sochou Jana Žižky. Scény ve Vídni se naopak odehrávají u Národního muzea a na pražském Hlavním nádraží.

Medializované natáčení za dvě stě milionů dolarů v Praze probíhalo loni v létě. Město tehdy muselo představit rozsáhlý plán uzavírek a objížděk.

The Gray Man pojednává o souboji agentů CIA a sbírá od diváků poněkud vlažné reakce. Snímek je přitom jedním z nejambicióznějších a nejdražších projektů od Netflixu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Centrum Paprsek funguje již třicet let, stará se o více než sto klientů

vydáno 5. prosince 2023  5:54

Před pár dny otevřené centrum slouží hlavně klientům od šestnácti do čtyřiceti pěti let, kterým byla diagnostikována porucha autistického spektra.  celý článek

Poslouchají nás také babičky, říkají autorky úspěšného podcastu Vyhonit ďábla

vydáno 4. prosince 2023  14:09

Věci nazývají pravými jmény. Zároveň se i snaží správně pojmenovávát části pohlavních orgánů. Zuzana Kašparová a Terézia Ferjančeková jsou dvě kamarádky,...  celý článek

Streamu vládnou ještěři. Animovaný Leo vás pobaví. Mariňák Adam Driver si konečně zastřílí

vydáno 4. prosince 2023  12:55

Máme pro vás hned dva filmové tipy na chladné večery. Jeden najdete na Netflixu, druhý pro změnu na HBO Max.   celý článek

Vysokoprocentní čokoláda by určitě neměla být hořká, říká odbornice

vydáno 4. prosince 2023  5:14

Michaela Dohnálková začala s kakakovými boby pracovat v roce 2015 doma v kuchyni, s válečkem a fénem.  celý článek