metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 27 °C

Čtvrtek 18. července 2024. Svátek má Drahomíra

Pražské ulice se dláždí, koleje se také vzorně obrušují

  16:00
Omezení přináší údržba tramvajových tratí i důkladná oprava povrchu Hlávkova mostu.
Hlávkův most | foto: MAFRA

Krátkodobých výluk způsobených nejrůznějšími opravami a broušením kolejí či údržbovými pracemi na trolejích se koná v hlavním městě více než stovka ročně. Tento měsíc jich dopravní podnik provede pouze několik. Pořád ale mohou některé neinformované cestující překvapit.

„V neděli dojde od sedmi hodin přibližně do půlnoci k přerušení provozu tramvají v úseku Újezd a Malostranská. V trase Újezd, Malostranské náměstí a Malostranská je proto na tuto dobu zavedena náhradní autobusová doprava číslo X22,“ uvádí příklad jedné z krátkodobých výluk mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Omezení kvůli opravám neminou ani řidiče aut. Ti budou muset být od neděle opatrnější při průjezdu přes Hlávkův most na severojižní magistrále ve směru z Holešovic do centra. Technická správa komunikací (TSK) tam v tento den začne opravovat povrch vozovky. Práce jsou naplánované až do 12. prosince tohoto roku.

„Hlávkův most byl ostuda už dost dlouho a řidiči na nový povrch čekali léta. Jízda po druhém nejvytíženějším pražském mostě a důležité spojnici Nového Města, Karlína a Holešovic už konečně nebude připomínat polňačku,“ říká náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr.

Průjezd přes most by měl po celou dobu oprav zůstat zachován bez výraznějších omezení. Podle mluvčí TSK Barbory Liškové silničáři předláždí plochu o rozměru 3350 metrů čtverečních. Dlažbu nejprve kompletně rozeberou, vyrovnají nerovnosti a poté vrátí původní žulové kostky zpět na místo. Tento postup si vymohli památkáři. Vyměněny budou také kanalizační vpusti. 

Tudy to chvíli nepojede

  • Cena opatření spojených s výlukami se může obvykle vyšplhat i na několik set tisíc korun. Nejen proto se dopravce snaží srazit jejich množství na nutné minimum.
  • V úterý 12. října dojde od 0.40 hodin do 4.40 hodin k přerušení provozu tramvají na trati v ulicích U Balabenky a Na Žertvách. Stane se tak pouze ve směru do centra. Linky číslo 92 a 94 budou ve směru od Balabenky v oblasti Palmovky vedeny přes zastávku Palmovka v Sokolovské ulici. Dopravce zřídí dočasnou zastávku Palmovka v Sokolovské ulici.
  • Pozor si dejte také v sobotu 30. října od 7.30 hodin do 17 hodin. Dojde totiž k přerušení provozu tramvají mezi Nádražím Braník a Sídlištěm Modřany. V neděli pak na totéž dojde od 7.30 do 14 hodin mezi Ohradou a Palmovkou. 
Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Zastávky na znamení plošně zavedli před třemi týdny. PIDiatr Vondráček je ale ne vždy stíhá hlásit

vydáno 18. července 2024  14:52

„Pro výstup stiskněte tlačítko.“ Tuhle hlášku slýchávají cestující v pražských autobusech a trolejbusech od konce minulého měsíce častěji, než by možná...  celý článek

Zvířata na Facebooku frčí víc než pervitin. Jaké jsou nejbizarnější zásahy pražských strážníků?

vydáno 18. července 2024  11:00

Připravili jsme přehled nejbizarnějších zásahů strážníků. V létě si máknou i kvůli nepozorným chovatelům. Co byste třeba udělali, kdybyste viděli zalézat...  celý článek

Jsme opravdu doslova přesně to, co jíme, říká vědecká specialistka Kotásková

vydáno 18. července 2024  7:00

Dlouhodobé trápení se špatnou náladou a pocit nekomfortu může spočívat v trávicím traktu. Mnohdy návštěva odborníka nemusí být řešením. Málokdo si...  celý článek

Když ještě na trhu řehtali koně. Jak to vypadalo na Václaváku v polovině 19. století

vydáno 17. července 2024  15:43

Miluju Prahu a deník Metro vybírají nejkrásnější pražské veduty. Neznámé a méně známé pohledy na město od starých mistrů.  celý článek