metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 19 °C

Neděle 24. září 2023. Svátek má Jaromír

TOPka podala trestní oznámení na primátorku Krnáčovou

  13:32
Klub TOP 09 pražských zastupitelů podal kvůli výběru právníků v kauze Škodova paláce trestní oznámení na primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO). Podle názoru jeho členů se mohla dopustit čtyř trestných činů. Na žádost TOP 09 a ODS se kromě toho zítra uskuteční mimořádné jednání zastupitelstva, na němž se opozice bude snažit Krnáčovou z funkce odvolat.

Budova magistrátu na Mariánském náměstí | foto: praha.eu

Václav Novotný (TOP 09) uvedl, že se pražský zastupuitelský klub TOP 09 přidal ke svému členovi Petru Prchalovi, který již na primátorku Krnáčovou trestní oznámení podal.

„Máme podezření, že spáchala trestný čin porušení povinnosti při správě cizího majetku, porušila předpisy o pravidlech hospodářské soutěže, dopustila se sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a rovněž zneužití pravomoci úřední osoby,“ uvedl Novotný.

Krnáčová se spletla a e-mail poslala jinému Prchalovi

Trestných činů se Krnáčová podle jejich názoru dopustila tím, že s majiteli Škodova paláce, firmou Copa retail tajně řešila právní zastoupení Prahy ve sporu o nájemné, které s majitelem paláce město vede. Město si mělo najmout některou z doporučených advokátních kanceláří, což se nakonec stalo. Krnáčová ale své pochybení předminulý týden odmítla a radním předložila k jednání materiál, kterým město rozvázalo smlouvu s vybranou advokátní kanceláří.

Trestní oznámení na Krnáčovou již před dvěma týdny podal zastupitel Petr Prchal (TOP 09), kterému primátorka omylem poslala email se svou komunikací se zástupkyní Copa retail. Krnáčová si spletla jeho emailovou adresu s adresou svého poradce, právníka Petra Prchala. „Ještě žádnou zpětnou vazbu od policie ani jiných orgánů nemám, pouze vím, že z místního oddělení bylo postoupeno hospodářské kriminálce do Bartolomějské,“ řekl Prchal.

Město platí za pronájem Škodova paláce ročně 200 milionů korun. Nájemné považuje za předražené a u soudu se zatím neúspěšně domáhá jeho snížení. Smlouvu uzavřelo v éře někdejšího primátora Pavla Béma (ODS) a následně se do Škodova paláce sestěhovala většina úředníků magistrátu.

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Zvědavost ho přilákala až do Turecka. Dojel tam na pionýru za šest dní, ale zvládl by to prý dřív

vydáno 24. září 2023  15:00

Na motorce do zahraničí? Žádný problém. Pionýr je jeho srdeční záležitostí. Náctiletý nadšenec Václav Hradil se rozhodl vyjet do Turecka na vlastní pěst....  celý článek

Nelíbí se ti to? Tak si postav lepší. Co všechno člověka napadne při exkurzi kanceláří

PRAHA? AHA!
vydáno 24. září 2023  11:35

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Akcemi nadupaný začátek podzimu. Přijede dvorní kameraman slavného režiséra Pedra Almodóvara

vydáno 24. září 2023  8:10

Nezůstávejte v následujících víkendech doma! Čeká vás spousta zajímavých akcí. Konají se zajímavé výstavy, vyrazit můžete do Moravského Toskánska,...  celý článek

Vnučka uznávaného psychologa dál pomáhá, založila organizaci zaměřující se na rodiny s dětmi

vydáno 23. září 2023  9:00

„Rodiče by měli uznat vlastní chybu,“ říká pro deník Metro Alžběta Candia Muñoz, která jde v šlépějích svého dědy, známého lékaře.  celý článek