S úsměvem vzpomíná na začátky, kdy první týden na vysoké při nástupu do autobusu zdravil řidiče slovy „ahoj“ a celá třída padala smíchy.
„Protože pozdrav ahoj se překládá do němčiny jako hallo, a to u nás používáme i ve formální němčině, třeba když vcházíme do obchodu. Čeština je poměrně dost formální,“ vysvětluje Niklas.
Na jazykovou bariéru narazil také v dopravě. „Pár turistů stálo na zastávce tramvaje a ptali se, jak se dostat na Staroměstské náměstí. Lidé okolo jim chtěli pomoct, ale nikdo z nich nemluvil anglicky. Dělal jsem jim tlumočníka. Každý z nás měl představu, jak se tam dostat nejrychleji, dokonce i řidič tramvaje vylezl z kabiny. Byl jsem tak zmatený z češtiny, že jsem jim nebyl schopný poradit. Nakonec si turisté nechali tu tramvaj ujet,“ vypráví.
Jak hodnotí PrahuLíbí se mu:
Nelíbí se mu:
|
Co by podle něj měli turisté v metropoli navštívit? „Doporučuji dlouhou procházku z Újezdu nahoru na Petřín přes Hrad, zahrady Pražského hradu přes most na Letnou. Během jedné procházky by stihli všechny báječné výhledy na město,“ radí Niklas, který studuje mezinárodní management v rámci programu CEMS na Vysoké škole ekonomické v Praze.
Českou kuchyni má moc rád. „Ale někdy si myslím, že je lepší nějaké lehčí jídlo s menší porcí masa,“ dodává s tím, že s oblibou chodí i na vegetariánská jídla například do restaurace Estrella na Národní třídě.
„Stejně tak rád chodím do Lokálu Nad Stromovkou, kde mají nejlepší pivo a dobrý servis, příjemnou atmosféru a je to blízko mého bytu,“ říká.
Před měsícem podepsal zaměstnaneckou smlouvu.
„Pravděpodobně tu zůstanu déle než jen na několik let. Praha bude místem, kam se budu vždycky rád vracet. Mám tu hodně přátel z vysoké školy a výměnných pobytů studentů v AFS Mezikulturní programy. Díky nim, ať jedete kamkoliv, vřele vás přivítá celá komunita,“ uzavírá.