metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 29 °C

Pátek 19. července 2024. Svátek má Čeněk

Čertovská svatba, dojení kozy i hemžení mravenců. Písecko je rájem pro malé děti

  16:51
Až si prohlédnete obrovské sochy z písku na nábřeží Otavy v centru Písku, můžete se vydat za zážitky v okolí.

Další 1 fotografie v galerii
Děti si můžou zkusit, jak se dojí kozy. | foto: METRO

Sladovna, Písek
S tykadly a batůžkem jako zadečkem se děti staly malými mravenci. Vyzkoušely si, jaké to je vylézt na strom, starat se o kukly a vajíčka. Mraveniště je bludiště plné schovek, mostů, skluzavek a chodbiček. Otevírá se vždy na 90 minut pro omezený počet dětí, takže herna není přeplněná.

Ve Sladovně můžete vyzkoušet také další prostory, jako je Pilariště (herní prostor inspirovaný ilustrátorem Radkem Pilařem), v Animáriu si předškoláci vyzkouší, jak se tvoří pohádky, v Hnízdě ilustrace interaktivně přibližuje svět a obrázky knih. Do konce roku probíhá pro školáky výstava o J. A. Komenském s názvem Jan A JaK dál. Více na sladovna.cz.

Restaurace Ostrov, Písek
Dobré jídlo, rychlá a vstřícná obsluha, prostor pískoviště na dohled, Otava a stín stromů tvoří dokonalé místo, kde se v Písku najíst s dětmi. Ve městě je spousta dobrých restaurací a kaváren, ale Ostrov byl ideální místo pro početnější skupinu s malými ratolestmi. Více najdete na restauraceostrovpisek.cz.

Pohádková kovárna, Selibov
Děti se promění na prince, rytíře, princezny a víly v Pohádkové kovárně nedaleko Tálinského rybníka. Zážitkový areál je rozdělen mezi dvě stavení. V prvním probíhá krátká a veselá prohlídka za pohádkovými bytostmi. Děti si mohou při ní půjčit rytířské helmice, pláště, královské koruny a vílí věnce do vlasů. Podívají se na čertovskou svatbu, potkají draka, vodníka a další pohádkovou havěť. Malou odměnu dostane každý, kdo úspěšně projde stezku čápa Ferdinanda.

Krmení krokodýlů je zážitek

Ve druhé časti uzavřeného areálu se děti vyblbnou v bludišti, ale i u plechové kozy, na které si mohou zkusit, jak se dojí doopravdy. Milovníci vláčků si pouští modely starých lokomotiv. Tvůrčí dílna nabízí za pár korun sádrové odlitky, které děti nadšeně zdobily barvami a různými třpytkami. Obdivovat můžete živé oslíky a suchozemskou želvu. Za správné odpovědi si děti navíc od víly odnesly domů knížky. Rodiče ocení občerstvení u Čertova mlýna, kde mají výbornou kávu, zákusky, slané i sladké palačinky, šunku od kosti, ale i pizzu z kamenné pece. Vstupné činí 85 korun. Děti do dvou let můžou jít zdarma. Více informací najdete na pohadkovakovarna.cz.

Krokodýlí zoo Protivín
Na komentované krmení krokodýlů se můžete vypravit každou středu, sobotu a neděli, vždy od 11 a 14 hodin v Krokodýlí zoo Protivín. Nabízí také focení s krokodýly v rámci zážitkového programu Zažij evoluci za sto korun. Chovají celkem 23 druhů krokodýlů. Více informací najdete na krokodylizoo.cz.

Zeměráj zážitkový park, Kovářov
Vyhlášená přírodní stezka naboso si vás získá. Měří kilometr a lze ji projít za každého počasí. Po kamínkách, písku, šiškách, ale budete se brouzdat i potokem. Nohy se budou cítit jako znovuzrozené. Zeměráj je přírodní park, kde ožívá archoskanzen vesnice raného středověku. Sami si můžete umlít mouku, upéct placky na ohni, vytočit nádobku na hrnčířském kruhu, zkusit kuličkodráhu a další věci. Najdete tu také velké dřevěné bludiště, dětskou vesničku, interaktivní hernu či lukostřelnici. Občerstvit se můžete ve zdejší hospůdce. Více na zemeraj.cz.

Minizoo Putim
Krmení koziček a různého ptactva asi děti nikdy neomrzí. Minizoo vznikla jako koníček čtyřčlenné rodiny, která se ráda stará o zvířata. Doslova se tu ocitnete u majitelů na dvorku. Kromě surikat, sov, kachen a dalších zvířátek se můžete těšit i na retro hřiště. Areál je volně přístupný od 9 do 19 hodin. Vstupné je dobrovolné. Více najdete na nasezviratkaputim.cz.

Obora Písek v Píseckých horách
Obora s muflony, kozami a daňky leží v příměstské lokalitě U Vodáka, kde lze snadno zaparkovat u rybníka Beran nedaleko Písku. Z parkoviště jsou to jen dvě minuty k posedu, odkud můžete zvířata pozorovat. Na lidi jsou zvyklí, a tak se pohybují blízko plotu.

Autor: Lucie Mottlová Metro.cz

Hlavní zprávy

Kina pod širákem mají zvláštní atmosféru. Víme, kde v metropoli zažít pravou letní pohodičku

vydáno 19. července 2024  5:36

Možností, kde o prázdninách mrknout na film, jsou v Praze desítky. Pár tipů na letní kina má i deník Metro. Náš výběr nabízí klasiky pro velký počet...  celý článek

Mladí nepracují efektivněji, jen v práci nechtějí strávit celý život

vydáno 18. července 2024  19:46

Čtyřdenní pracovní doba se v Evropě stává trendem. Svým zaměstnancům ji nabízejí například firmy na Islandu, v Belgii, Švýcarsku nebo Německu. V Česku se...  celý článek

Zastávky na znamení plošně zavedli před třemi týdny. PIDiatr Vondráček je ale ne vždy stíhá hlásit

vydáno 18. července 2024  14:52

„Pro výstup stiskněte tlačítko.“ Tuhle hlášku slýchávají cestující v pražských autobusech a trolejbusech od konce minulého měsíce častěji, než by možná...  celý článek

Když ještě na trhu řehtali koně. Jak to vypadalo na Václaváku v polovině 19. století

vydáno 17. července 2024  15:43

Miluju Prahu a deník Metro vybírají nejkrásnější pražské veduty. Neznámé a méně známé pohledy na město od starých mistrů.  celý článek