metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / -1 °C

Pátek 8. prosince 2023. Svátek má Květoslava
Strážce streamu
Další 3 fotografie v galerii
Krátkometrážní příběhy táhnou. | foto: Disney+

Já jsem Groot! Půlhodinové oddychovky naštěstí ještě nevymřely

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - Prequel Hry o trůny s názvem Rod draka překonává v Česku veškerá očekávání a platformě HBO Max přináší davy předplatitelů. Netflix zase v poslední době boduje s komiksovým Sandmanem či Stranger Things. Víte, co mají tyhle hity společného? Jejich sledováním je třeba strávit spousty hodin.

Jinou cestou se vydal Disney+ se svou novinkou - miniserií Já jsem Groot. Sbírka pěti nepříliš komplikovaných infantilních animáků, které mají dohromady asi dvacet pět minut, přesně splňuje účel. Jsou nejen krátké, vizuálně příjemné a nápadité, ale především vás zabaví ve chvílích, kdy nemáte moc času. Tenhle krátký zabiják nudy nesměl chybět v naší webové rubrice Strážce streamu.

Stručně a jasně
Krátkometrážní příběhy stromového komiksového hrdiny Groota ze Strážců galaxie od Marvelu míří Disney+ pochopitelně hlavně na nejmladší publikum. Výsledkem je blbůstka pro děti, která neurazí ani dospělého diváka, pokud chce vidět něco úsměvného, co mu vyplní čas před odchodem do práce, u jídla nebo před usnutím na divanu.

Groot a koupačka

Patřičně úderné jednohubky toho na malé ploše zvládají, co se děje týče, tak akorát. Někteří nezkušení jedinci možná při jejich sledování zapomenou, že jde v principu o dobře promyšlenou reklamu na hračky. Ta má u těch nejmenších vzbudit zájem o Groota do té míry, že si jako větší zajdou do kina na marvelovku či naženou svého rodiče před vánocemi do hračkářství pro hrdinovu figurku. Skoro každá trochu populární postava má dneska svůj spin-off. Tak proč ne Groot.

Já jsem Groot je série pěti nijak komplikovaných animáků.

Vlastní dobrodružství
První krůčky po vypadnutí z květináče, koupačka v bahně uprostřed zalesněné planety, setkání s vetřelcem na lodi, které vrcholí taneční scénou. Tyto a další podobné vylomeniny jsou hlavními motivy jednotlivých dílů minisérie Já jsem Groot. Tvůrci si zde naštěstí na nic nehrají, vědí že tvoří neurážející výplň, a možná právě proto se tenhle seroš povedl.

Groot a jeho noví „kamarádi“

Je jen škoda, že nám tvůrci nenaservírovali trochu víc muziky, tedy epizod jako takových. Jasně, v případě, že byste všechny díly nakoukávali hned za sebou, stopáž by se mohla pak neúměrně protáhnout. A to nechceme. V případě omlazeného Groota ne.

Já jsem Groot

  • Režie: Kirsten Lepore
  • Scénář: Kirsten Lepore
  • Hrají: Vin Diesel, Bradley Cooper, Fred Tatasciore, Bob Bergen, Scott Menville, Kaitlyn Robrock, Kari Wahlgren, Matthew Wood, Trevor Devall a další.
  • Produkce: James Gunn (režisér filmových Strážců galaxie)

Komentáře

Hlavní zprávy

Nacvičování sletové skladby s sebou nese i práci na sobě samé, říká Machů

vydáno 8. prosince 2023  5:00

Cvičit v Sokole začala nyní 30letá Kateřina Machů ve svých přibližně deseti letech. V současnosti je pro ni ale komunita České obce sokolské jako druhá...  celý článek

Zpěv, fazole a LSD. Rozervané srdce Jima Morrisona dobilo nad Seinou

vydáno 7. prosince 2023  15:07

Jim Morrison by oslavil 80 let. Byl vtělením báječného doktora Jekylla, kterého flaška whisky měnila v odpudivého pana Hyda.  celý článek

Frajeři ze Slovenska učí radnice „kecat“ s místními. Pomůže i asistent Charlie

vydáno 7. prosince 2023  10:00

Po úspěšných českých projektech typu Avast či Rohlík se podobně perspektivní startup objevil i u sousedů. Aplikace má být k dispozici uživatelům...  celý článek

První ročník Eco Rally Praha byl náročný, ale vydařený

vydáno 7. prosince 2023  7:56

S rozvojem elektromobility, růstem počtu elektrických aut a rozšiřující se dobíjecí infrastrukturou se objevují i podpůrné sportovní a závodní aktivity....  celý článek