metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 19 °C

Neděle 24. září 2023. Svátek má Jaromír
Influencerka Andrea Voříšková alias @andy.fitfab | foto: Anna Turková

Dobrý pocit ve svém těle je důležitější než shozená kila, říká Andrea Voříšková

  17:39
Influencerka @andy.fitfab je životní optimistka. Dobrou náladu šíří také v on-line světě, na Instagramu ji sleduje přes 40 tisíc uživatelů.

Pro deník Metro se rozpovídala o správném hubnutí i své cestě ke zdravému životnímu stylu, kterému se snaží naučit také ostatní.

Dáváte fitness tipy, tančíte, cvičíte, pomáháte lidem zdravě hubnout. Aktivní jste i na sociálních sítích. Vlastně mi vyrazilo dech, že jste ve skutečnosti advokátka. Jak to stíháte?
Mám vychytaný time management a skvělé lidi v okolí. V advokátní kanceláři mají pro mé aktivity pochopení a v každém svém podnikatelském projektu řídím tým báječných lidí, na kterých to celé stojí. Ve svém týmu mám odborníky na výživu, fitness, produkci i sociální sítě, takže to celé jen zastřešuji a spojuji.

Jaké byly vaše začátky?
Rodiče mě vždycky vedli ke sportu, takže jsem poměrně všestranná. Jako malá jsem ale propadla tanci a později jsem se na vysoké dostala k józe, fitness a běhu.

A kudy vedla vaše cesta ke kariéře v právu?
Tak nějak mi tuhle dráhu určili rodiče po tom, co se z mého staršího bratra stával profesionální houslista. Já chtěla být baletka, ale umělců jsme prý v rodině už měli dost.

K aktivnímu životu vedete i ostatní. Řekla jste si někdy „na tohle jsem hrdá“?
Byly to dva momenty. První několik měsíců po vydání našeho prvního fitness programu FITFAB Strong, který začalo cvičit neuvěřitelné množství lidí. A druhý po spuštění FitNut akademie, on-line vzdělávacího kurzu, ve kterém ti největší odborníci na výživu a fitness vysvětlují srozumitelnou formou, jak zdravě hubnout, nabírat a dělat různé sporty.

O co konkrétně jde v projektu FITFAB Strong?
Je to fitness program, který může zdarma cvičit kdokoli z pohodlí domova. Naše lekce jsou dostupné na YouTube a každý si v nich najde své, ať už je to žena, muž, dítě, nebo třeba těhotná maminka. Postupně jsme také začali pořádat sportovní víkendy pro veřejnost i firmy. V dnešní době nás živí také dny zdraví a workshopy pro firmy v oblasti výživy, fitness a duševního zdraví.

Na vašem blogu lidé nenajdou rubriku Jak zhubnout? Naopak tam máte rubriku Jak se cítit líp? Kdy jste dospěla k názoru, že důležité je nejen tělesné zdraví, ale hlavně to duševní?
Bylo to v době covidu, kdy se spousta lidí doma cítila neužitečně nebo sklíčeně. Kde ale vnímám ještě větší posun, je uvědomění lidí, že víc než shozená kila je důležitý dobrý pocit ve vlastním těle.

Jakou radu máte pro lidi, kteří chtějí zhubnout?
Pokud bych musela vypíchnout jednu, tak nehledat žádné zkratky, radikální řešení nebo přísné diety. Hubnoucí režim nás nesmí trápit a omezovat nad nesnesitelnou míru.

Vaše videa jsou i vtipná, působíte přirozeně. Však se na nich občas objevíte s pivem. Jdou ale dieta a alkohol dohromady?
Tady je třeba zmínit, že já nedržím žádnou dietu. Svůj zdravý životní styl beru jako komplex, takže pokud celý týden jím vyváženě a pestře a přiměřeně sportuji, nemusím si z pár piv dělat hlavu. Samozřejmě že alkohol není zdravý, ale v životě nemusíme nutně jet na 100 procent, a to ani v redukční dietě.

Snažíte se vyvracet mýty kolem hubnutí. Je nějaký z poslední doby, který vás opravdu naštval?
Většinou mě spíš naštvou prodejci předražených produktů, kteří lákají zoufalé lidi na vyřešení jejich problémů, ačkoli by jim přitom stačila drobná úprava jídelníčku a více pohybu. Takové produkty vám možná krátkodobě pomohou, ale nenaučí zdravým návykům, které jsou udržitelné a daleko levnější. A dost možná vám hrozí jo-jo efekt. Ale ruku na srdce… pokud by nějaké hubnoucí zázračné produkty fungovaly, nebyli bychom všichni hubení?

Na sociálních sítích vás sledují tisíce lidí. K příspěvkům vám píšou milé věci a děkují za videa i rady. Vybavíte si někoho, kdo se vám ale opravdu vryl do paměti?
Takových lidí je dost. Pamatuji si každou milou zprávu i zpětnou vazbu a moc si jí vážím. Legrační možná je, že znám spousty svých fanoušků na Instagramu podle uživatelského jména i spousty komentářů, ale na ulici bych je nepoznala. Proto když mě občas někdo osloví, tak jsem trochu zmatená, ale nakonec si vždycky skvěle popovídáme.

Mimochodem, sociální sítě jsou místem, kde se realita trochu ohýbá, není tak vlastně Instagram pro zdravé hubnutí spíš medvědí služba?
To víte, že je. Proto se snažím na svůj profil přinášet co nejvíc opravdovosti. Ukázat, že i já jsem jen člověk, který je občas líný, občas dá přednost pivu před cvičením nebo se mu něco nepovede. Sledovat vysekanou fitnessku může být sice motivační, ale málokdo z nás se živí tím, jak vypadá, a má pak čas věnovat se několik hodin denně svému vzhledu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Vítězné snímky z přehlídek v Cannes, Benátkách a Berlíně přijedou za pár dní do Prahy

vydáno 24. září 2023  19:03

Be2Can, přehlídka výrazných filmů ze tří největších filmových festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes, oslaví jubilejní desátý ročník. Odehraje se od 4....  celý článek

Zvědavost ho přilákala až do Turecka. Dojel tam na pionýru za šest dní, ale zvládl by to prý dřív

vydáno 24. září 2023  15:00

Na motorce do zahraničí? Žádný problém. Pionýr je jeho srdeční záležitostí. Náctiletý nadšenec Václav Hradil se rozhodl vyjet do Turecka na vlastní pěst....  celý článek

Nelíbí se ti to? Tak si postav lepší. Co všechno člověka napadne při exkurzi kanceláří

PRAHA? AHA!
vydáno 24. září 2023  11:35

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Akcemi nadupaný začátek podzimu. Přijede dvorní kameraman slavného režiséra Pedra Almodóvara

vydáno 24. září 2023  8:10

Nezůstávejte v následujících víkendech doma! Čeká vás spousta zajímavých akcí. Konají se zajímavé výstavy, vyrazit můžete do Moravského Toskánska,...  celý článek