metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / -2 °C

Neděle 3. prosince 2023. Svátek má Svatoslav
Zadržený dezinformátor. | foto: POLICIA.PL

Generál Československa zamíří za české mříže. Policie zadržela známého dezinformátora

  18:26
„Musíme těm dobytkům zatnout tipec“ a „vyneseme je za rypáky a naházíme je do řeky a zbavíme se jich jednou provždy“. To jsou známá slova Tomáše Čermáka, který tak popisoval to, co chce provést české vládě za podporu Ukrajiny během ruské invaze. Skrýval se před vězením, chytla ho polská policie.

Tomáš Čermák, který se na dezinformátorské scéně výrazně zapsal během covidové pandemie, od českých soudů dostal 5,5 roku vězení. K výkonu trestu nenastoupil, Česko proto na něj vydalo mezinárodní zatykač.

Při svém útěku se skrýval v lesích na neznámém místě a natáčel videa, kde s ruskou vlajkou vyzýval k odporu proti vládě. Například Reflex.cz minulý týden napsal, že „disident a jediný současný politický vězeň v České republice, který není ve vězení, Tomáš Čermák, se chystá osvobodit Československo. Pomoci mu k tomu má armáda, kterou aktuálně formuje v Rusku, odkud v dohledné době chystá invazi do České republiky“.

Dnes česká policie oznámila, že byl zadržen polskými kolegy. Podle nich měl namířeno do Běloruska. „Ač je muž v rukou polských policistů, formálně zůstává stále v pátrání a bude tomu tak až do jeho předání zpět do Česka, které díky realizaci evropského zatýkacího rozkazu bude možné provést velmi rychle,“ píše policie.

“Lepší dárek k mým včerejším narozeninám jsem si ani nemohla přát,“ píše na svém profilu sítě X Barbora Mercury, která dezinformační scénu a její „hrdiny“ dlouhodobě sleduje.

Po internetu koluje řada vtipů na adresu této scény. Ta samotná je rozdělena do několika skupin. Ani v jedné není jednotná. Velmi výrazná je třeba ta, která tvrdí, že Česká republika neexistuje a její policie je součástí korporace. A chce Československo díky Rusku osvobodit.

Prezidentem „Čechoslováků“, na které české zákony neplatí, je „občan v odporu“ Pavel Zítko, který mimo jiné kandidoval ve skutečné volbě na Pražský hrad. Podle médií je zadlužen a v exekuci. Údajně využívá své popularity k tomu, že se lidem pokouší prodávat různé produkty jako neexistující kryptoměny nebo fén, který má z obyčejné vody vyrábět studánkovou vodu. Zítko Čermákovi v boji za „osvobození Československa“ udělil hodnost generála.

Komentáře

Hlavní zprávy

Christiaan Barnard: Hvězdný kardiochirurg zastínil i Beatles

vydáno 3. prosince 2023  16:59

Před 56 lety se v Africe zrodil „novodobý Frankenstein“. V narkóze, na operačním stole.  celý článek

Na smíchovské Tatře mrzli hráči i věrní diváci. Populární turnaj vyplňoval zimní pauzu

PRAHA? AHA!
vydáno 3. prosince 2023  11:31

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

K-trend v České republice. Kde se vzal a o co vlastně jde?

vydáno 3. prosince 2023  6:38

Hudba, kinematografie nebo třeba kosmetika. Několik světů, které korejská kultura uchvátila.  celý článek

V druhé Perinbabě Juraje Jakubiska se mihne i nesmrtelný Dan Nekonečný

vydáno 2. prosince 2023  10:00

Nový snímek je pokračováním 38 let staré fantasy pohádky, která je na Slovensku vánoční klasikou.  celý článek