metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 25 °C

Čtvrtek 25. července 2024. Svátek má Jakub

Vybuchující penis i droga, co vás změní v supráka. Třetí řada The Boys je tou nejbizarnější

Strážce streamu   14:00
STRÁŽCE STREAMU - Brutální, krvavá, místy úchylná a hlavně neskutečně zábavná seriálová odpověď na superhrdinské trháky se vrací se svou třetí sezonou. Pokračování The Boys alias Bandy z produkce streamovací služby Amazon prime se nepříliš překvapivě opět sakra povedlo. Partička z pera komiksového autora Gartha Ennise (Preacher) a tvůrčího dua Seth Rogen/Evan Goldberg je tentokrát ještě zběsilejší, z řetězu utrženější a perverznější, než kdy dřív. Díky skvělé předloze i (mírně řečeno) originálnímu tvůrčímu přístupu jde o jeden z nejosobitějších počinů, jaké lze na obrazovkách sledovat.

Další 3 fotografie v galerii
The Boys jsou pro internetovou televizi společnosti Amazon jedním z doposud největších hitů. | foto:  Amazon prime

The Boys jsou pro internetovou televizi společnosti Amazon jedním z doposud největších hitů. O své rodinné stříbro se proto platforma dobře stará a i v případě třetí sezony mu věnuje náležitou péči. Doposud je venku polovina z osmi epizod aktuální řady, proto je akorát čas si říct, proč novou Bandu určitě nesmíte prošvihnout. Nesměla proto chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

Boj proti suprákům
Nejprve krátké shrnutí pro nezasvěcené. Banda vás zavede do vesmíru plného superhrdinů, kteří nejsou vždy tak úplně super. Většinou to jsou spíš sobečtí a brutální parchanti, kterým by bylo záhodno pořádně zatnout tipec. Proto jsou tu The Boys, partička, která proti nim více čí méně tajně brojí. A umí jim jako jediná nakopat zadky, tedy alespoň některým z nich. V alternativním vesmíru, ve kterém se seroš odehrává, jsou jednotlivci obdaření supermocí povětšinou uznáváni širokou veřejností jako superhrdinové. Takzvané supráky ale coby dobře vydělávající značky vlastní silná a zlem prolezlá společnost Vought International. Ta je prodává a zpeněžuje. Seriál sleduje primárně dvě skupiny: Sedmičku neboli přední tým superhrdinů Vought a ústřední Bandu. Ta to nemá při plnění svého úkolu jednoduché ani ve třetí sérii.

Superman i parodie na Aquamana
Skupinu The Boys, nebo-li Bandu, vede drsňák se zálibou v hawajských košilích a dlouhých kabátech Billy Butcher (Karl Urban).Tahoun týmu nenávidí všechny superhrdiny v čele se zlou verzí Supermana a Kapitána Ameriky v jednom - Homelanderem (Antony Starr). Mimo jejich konflikt spojený s Butcherovou zesnulou manželkou tu pak máme ještě Hugieho (Jack Quaid), kterému jeden ze Sedmičky, konkrétně rychlík A-Train (Jesse T. Usher), kvůli své nedbalosti v první sérii zmasakroval přítelkyni přímo před očima. V rolích superhrdinů, ne tak úplně klaďasů, tu ještě máme parodii na Aquamana The Deepa (Chace Crawford), Black Noira (Nathan Mitchell), Queen Maeve (Dominique McElligot) a nováčka týmu Starlight (Erin Moriarty). Ta v aktuální sérii náležitě povýšila.

Soldier Boy na scénu
Třetí řada se totiž odehrává rok po událostech dvojky. Homelander se musí na každém kroku v médiích neustále omlouvat, protože randil s nacistickou superhrdinkou Stormfront. Butcher pracuje pod dohledem Hughieho pro vládu. Oba ale touží proměnit zdánlivý klid a mír v krev a kosti. Každý k tomu nakračuje jinou cestou. Banda navíc pátrá po záhadné antisuperhrdinské zbrani, která měla kdysi zabít superhrdinu jménem Soldier Boy (Jensen Ackles). Ten ale není tak úplně mrtvý, jak se myslelo. A je to pošahanec, stejně jako většina supráků. Setkání se Sedmičkou a rozpoutání války s ní je na spadnutí. A i poklidná cesta k tomuhle nevyhnutelnému cíli je pořádně krvavá.

Podívaná pouze pro dospělé
Přehlídka zvrhlých nápadů a násilí,alespoň v odvysílané první polovině série opět pokračuje na výbornou. Je to stejně zábavné, jako v první řadě, ale tvůrci jako by se ještě víc odvázali. Perfektně to reflektuje jeden příklad za všechny. Na úvod řady má Banda spadeno na supráka jménem Termite. Jde o parodii na Ant-mana, takže se tenhle chlápek umí libovolně zmenšovat. Protože jsme ale v seriálu The Boys, panák si zrovna pořádá párty v bytě, kde si užívá sexuálních praktik, které by nebyly u normálně velkého chlapa anatomicky možné. Temite vleze do penisu svého partnera a právě ve chvíli, kdy je uvnitř, si kýchne. Což ho zvětší zpátky do původní podoby a jeho milence to rozmetá na kusy. Je to na vás moc? Mohl bych jmenovat dál.

Seriál je totiž z Ameriky vybaven ratingem R, tedy tím nejvyšším. Jeho předloha je násilná, sexuální a opravdu určená pro dospělé. Právě to se rozhodli tvůrci respektovat, i díky čemuž seriál šlape a baví na mnoha úrovních. Těším se na další díly. A také na avizovanou čtvrtou sérii.

Banda

 • Tvůrci: Eric Kripke, Evan Goldberg, Seth Rogen
 • Režie: Dan Trachtenberg, Jennifer Phang, Philip Sgriccia a další.
 • Předloha: Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)
 • Scénář: Eric Kripke, George Mastras, Craig Rosenberg a další.
 • Kamera: Jeremy Benning, Dylan Macleod, Jeff Cutter, Evans Brown a další.
 • Hudba: Christopher Lennertz, Matt Bowen
 • Hrají: Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Elisabeth Shue, Colby Minifie, Brittany Allen, Laz Alonso, Chace Crawford, Brittany Drisdelle a další.
 • Produkce: Gabriel Garcia, Hartley Gorenstein, Eric Kripke, Karl Urban
 • Střih: David Trachtenberg, David Kaldor, Cedric Nairn-Smith, Nona Khodai, William W. Rubenstein, Jonathan Chibnall, Ian Kezsbom
 • Zvuk: Richard Weingart, Alexandra Fehrman
 • Scénografie: David Blass, Cheryl Dorsey, Arvinder Greywal, Jeffrey Mossa
 • Masky: Suzanne Heibati, Paul Jones
 • Kostýmy: Carrie Grace, Laura Jean Shannon, Rebecca Gregg, Joyce Schure, Michael Ground
Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Peníze máme, s fyzičkou je to horší! Češi utrácejí za elektrokola klidně desetitisíce

vydáno 25. července 2024  5:22

Podle odhadů poradenské skupiny Moore Czech Republic se ekonomický optimismus Čechů mírně snižuje. Přesto jsou ochotní za leccos utrácet. Například za...  celý článek

Nejočekávanější komiksový snímek roku je tu. Na úspěchu Deadpoola vydělají fandové i producenti

vydáno 24. července 2024  15:56

Výbuchy, kulky i utržené končetiny létající vzduchem, proklatě černý humor. To vše nabídla v kinech dvojice snímků Deadpool (2016) a Deadpool 2 (2018)....  celý článek

Kde je mé mlžítko? Rozmístění sprch a osvěžítek lze snadno naklikat v mapách na internetu

vydáno 24. července 2024  11:00

Pítka, fontány, brouzdaliště i zrekonstruované pumpy. To jsou místa, kde se mohou Pražané svlažit přímo v ulicích rozpáleného města. Nejvíce trendy jsou...  celý článek

Než bych se hýbal, to si raději nesundám tričko. Kila nad limit na plážích i schováváme

vydáno 24. července 2024  5:00

Vystavit tělo veřejnému obdivu, nebo ho skrýt pod hladinou? Tak může znít dilema, které mnohdy trápí lidi ve chvíli, kdy mají pocit, že jejich postava...  celý článek