metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 18 °C

Pondělí 26. září 2022. Svátek má Andrea

Dalších 5 fotografií v galerii
Ukázka kouzel s pilou | foto: LHMP

U altánu v Kunratickém lese potkáte také zvířecí pacienty. Děti se učí poznávat pražskou přírodu

  18:36
V rámci letošních Dnů stromů se můžete s lesníky vydat do Stromovky, Chuchle nebo na Petřín. Určitě se od nich dozví leccos zajímavého nejen děti.

Chcete vědět, jak se v Praze pečuje o zdraví stromů? Podívat se, jak se dá kouzlit s pilou, nebo zjistit, kdo v lese pracuje? Pak vyrazte na jednu z připravovaných vycházek, které si pro obyvatele metropole připravili zaměstnanci Lesů hlavního města Prahy.

„Vyrazte s námi v září do pražské přírody a oslavme tak společně letošní Dny stromů. S dětmi, rodiči, prarodiči a dalšími přáteli lesa se společně vydáme například na vycházku do Stromovky či na Petřín,“ říká pro Metro mluvčí Lesů Petra Fišerová a doplňuje, že v plánu jsou i workshopy speciálně vymyšlené pro školní třídy. Ty se budou moci objednat na libovolný zářijový termín. „Kromě toho ale všem rozhodně doporučujeme si v diáři zakroužkovat tuto středu 14. září. To proběhne letošní hlavní akce v Kunratickém lese, kde bude pro vás připraven celodenní program o stromech, lese a jeho obyvatelích. Bude od těch nejpovolanějších – od lesníků, kteří se o všechno tohle přírodní bohatství starají,“ dodává Fišerová.

Pokud do Kunraťáku skutečně vyrazíte, zblízka poznáte nejen práci těch, kteří se o les starají. Kromě toho budete mít podle Fišerové příležitost setkat se také se zvířecími pacienty jinonické záchranné stanice pro volně žijící živočichy. A to konkrétně s živým netopýrem či s dravci, které můžete pozorovat v pražské přírodě.

„Nahlédnete do včelího úlu, uvidíte v akci dřevosochaře, vyzkoušíte si pomůcky pro práci arboristů a mnoho dalšího,“ láká k návštěvě Fišerová.

Zvířátek se bude týkat také exkurze do zookoutku Malá Chuchle. Ta proběhne příští čtvrtek 22. září. „Při komentované prohlídce největšího pražského zookoutku si představíme živočichy žijící v našich lesích i ty, kteří kvůli svému trvalému handicapu zůstali v péči zookoutku. Chybět nebude ani krmení některých zvířat,“ popisuje Fišerová.

Pokud se chcete se svou třídou nebo školou zúčastnit některé ze zmiňovaných akcí, nahlaste se na telefonním čísle 775 018 630 nebo na e-mailu sev@lesy-praha.cz. Školní kolektivy si pro sebe nad rámec zmiňovaných akcí pro veřejnost mohou objednat některou z vycházek a exkurzí i na libovolný jiný zářijový termín. Poznat zblízka děti mohou například medárnu v Práčské ulici v Praze 10. A přitom zjistit, jak to vypadá v opravdovém včelařském provozu či jak se zpracovává včelí vosk.

Komentáře

Hlavní zprávy

Až do prosince bez tramvají. Na nábřeží opraví také koleje či vodovod

vydáno 25. září 2022  18:30

Na Bubenském nábřeží nejezdí od pondělí tramvaje. Důvodem výluky mezi Vltavskou a Dělnickou je oprava kolejí, kanalizace, vodovodu, chodníků a vozovky....  celý článek

Dědictví home office. V on-line světě jsme nepozorní a hackeři to moc dobře vědí

vydáno 25. září 2022  12:29

Podzimní covidová vlna asi zažene lidi zpět do režimu home office. Naděje, že se zbaví zlozvyků z práce na dálku, se opět oddaluje.  celý článek

Sekeru, pilu a hurá na dříví! Samovýroba otopu má háčky. Víme, na co si dát pozor

vydáno 25. září 2022  6:02

Ještě loni většina z nás získávala teplo domova z plynových kotlů nebo dálkového topení. Válka, zničující ceny energií a strach ze zimy udělaly ze dřeva v...  celý článek

Pracovní pohovor je pro matky hračka, pokud si sestaví mapu svých silných stránek

vydáno 24. září 2022  11:33

Během rodičovské dovolené je pro mámy i táty důležité zůstat v kontaktu se zaměstnavatelem a dále se vzdělávat.  celý článek