metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 22 °C

Středa 7. června 2023. Svátek má Iveta, Slavoj

Dalších 5 fotografií v galerii
Ukázka kouzel s pilou | foto: LHMP

U altánu v Kunratickém lese potkáte také zvířecí pacienty. Děti se učí poznávat pražskou přírodu

  18:36
V rámci letošních Dnů stromů se můžete s lesníky vydat do Stromovky, Chuchle nebo na Petřín. Určitě se od nich dozví leccos zajímavého nejen děti.

Chcete vědět, jak se v Praze pečuje o zdraví stromů? Podívat se, jak se dá kouzlit s pilou, nebo zjistit, kdo v lese pracuje? Pak vyrazte na jednu z připravovaných vycházek, které si pro obyvatele metropole připravili zaměstnanci Lesů hlavního města Prahy.

„Vyrazte s námi v září do pražské přírody a oslavme tak společně letošní Dny stromů. S dětmi, rodiči, prarodiči a dalšími přáteli lesa se společně vydáme například na vycházku do Stromovky či na Petřín,“ říká pro Metro mluvčí Lesů Petra Fišerová a doplňuje, že v plánu jsou i workshopy speciálně vymyšlené pro školní třídy. Ty se budou moci objednat na libovolný zářijový termín. „Kromě toho ale všem rozhodně doporučujeme si v diáři zakroužkovat tuto středu 14. září. To proběhne letošní hlavní akce v Kunratickém lese, kde bude pro vás připraven celodenní program o stromech, lese a jeho obyvatelích. Bude od těch nejpovolanějších – od lesníků, kteří se o všechno tohle přírodní bohatství starají,“ dodává Fišerová.

Pokud do Kunraťáku skutečně vyrazíte, zblízka poznáte nejen práci těch, kteří se o les starají. Kromě toho budete mít podle Fišerové příležitost setkat se také se zvířecími pacienty jinonické záchranné stanice pro volně žijící živočichy. A to konkrétně s živým netopýrem či s dravci, které můžete pozorovat v pražské přírodě.

„Nahlédnete do včelího úlu, uvidíte v akci dřevosochaře, vyzkoušíte si pomůcky pro práci arboristů a mnoho dalšího,“ láká k návštěvě Fišerová.

Zvířátek se bude týkat také exkurze do zookoutku Malá Chuchle. Ta proběhne příští čtvrtek 22. září. „Při komentované prohlídce největšího pražského zookoutku si představíme živočichy žijící v našich lesích i ty, kteří kvůli svému trvalému handicapu zůstali v péči zookoutku. Chybět nebude ani krmení některých zvířat,“ popisuje Fišerová.

Pokud se chcete se svou třídou nebo školou zúčastnit některé ze zmiňovaných akcí, nahlaste se na telefonním čísle 775 018 630 nebo na e-mailu sev@lesy-praha.cz. Školní kolektivy si pro sebe nad rámec zmiňovaných akcí pro veřejnost mohou objednat některou z vycházek a exkurzí i na libovolný jiný zářijový termín. Poznat zblízka děti mohou například medárnu v Práčské ulici v Praze 10. A přitom zjistit, jak to vypadá v opravdovém včelařském provozu či jak se zpracovává včelí vosk.

Komentáře

Hlavní zprávy

Největší festival tvořivosti, technologií a inovací přiveze veselé miniroboty z Japonska

vydáno 6. června 2023  16:11

Maker Faire Prague – název tohoto festivalu, který proběhne o nadcházejícím víkendu, zná každý, komu jsou blízké inovace, kutilské výrobky a různé...  celý článek

Pronájmy hausbótů i lodí v Česku zažívají boom. Nahrává tomu i drahé Chorvatsko

vydáno 6. června 2023  8:00

Ruku na srdce, je to tak! Kdejaký muž se aspoň jednou za život viděl jako pirát nebo přinejmenším nebojácný námořník, ženy si zase představují samy sebe...  celý článek

Táta mě naučil nedělat si hlavu z drobných nezdarů, říká Jiřina Anna Jandová

vydáno 6. června 2023  6:00

Už zhruba za měsíc se na jednom pódiu opět potkají otec s dcerou. V největším zábavním parku na Vysočině totiž v rámci dvoudenního hudebního festivalu,...  celý článek

„Lidé fotící mobilem řeší, jestli je vše ostré, ale zapomínají, že oknem do duše je oko“

vydáno 5. června 2023  18:00

Pochází ze slovenských Nových Zámků. Jako kluk emigroval do Spojených států. Na začátku devadesátých let se vrátil zpět a od té doby žije, už jako...  celý článek