metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 23 °C

Středa, 25. dubna 2018. Svátek má Marek.
Interiéry podpalubí lodi nabídnou místo přímo pro vystavované artefakty, v...
Interiéry podpalubí lodi nabídnou místo přímo pro vystavované artefakty, v kontejnerech na palubě vzniknou prostory pro společenské vyžití. | foto: NFRFMetro.cz

Léto na náplavce patří Gottovi

30. května 2017  14:55 Robert Oppelt
Návštěvníky výstavy uvítá hologram Karla Gotta.

Na náplavce Rašínova nábřeží v létě uvidíte jedinečnou loď, kterou bude obývat Karel Gott. Tedy přesněji řečeno originální výstavní show, jež představí mnohonásobného slavíka v tak kompletním obraze, v jakém jej jeho fanoušci doposud neznali.„Vždycky jsem si přál výstavu v takovém duchu uspořádat. Expozici, která ukáže mým fanouškům souhrnný soubor artefaktů mapujících celou mou kariéru, jež provázela i jejich životy. Připomene jim třeba chvíle již dávno zapomenuté, vybaví se jim vzpomínky. Tak jako mně, když jsme společně jednotlivé exponáty kompletovali,“ vysvětluje Karel Gott.

Loď bude u náplavky na Rašínově nábřeží kotvit od 8. června do 30. září. „Hledali jsme místo, které by odpovídalo tak výjimečné, doposud nevídané expozici. Až nás napadlo vytvořit naprosto originální prostory. Na lodi, která bude za tímto účelem přebudována na galerii na vodě,“ říká Richard Fuxa, předseda správní rady nadačního fondu nesoucího jeho jméno, jenž výstavu pořádá ve spolupráci s Národním muzeem.

To poskytne pro výstavu rozsáhlou celoživotní sbírku fanynky Karla Gotta a také kurátora výstavy Petera Baloga, jenž se již několik let věnuje studiu profesionální dráhy fenomenálního českého interpreta a zároveň je vedoucím Centra pro dokumentaci hudby a nových médií.

„Karel Gott se během šedesátileté kariéry stal ikonou české pop-music a výstava sleduje jeho hvězdnou dráhu od konce padesátých let, kdy začínal jako amatérský zpěvák v jazzových kavárnách, přes první úspěchy, setkávání se showbyznysem na světových pódiích, kariéru v bývalém západním Německu až po ohlasy u současné mladé generace,“ popisuje pojetí výstavy kurátor Balog. Pořadatelé slibují návštěvníkům řadu nevšedních zážitků – digitální efekty, videoprojekce klipů a sestřihů kariérních střípků nebo uvítání návštěvníků samotným Karlem Gottem prostřednictvím holografické projekce.Komentáře

Hlavní zprávy

Sloupek Vlastimila Vondrušky: O pogromech

Vlastimil Vondruška
vydáno 24. dubna 2018  13:13

Válka je pro určité kruhy jedním ze snadných způsobů, jak vydělat.  celý článek

Náhlému kolapsu srdce předchází i zlaté defibrilátory

Implantace defibrilátoru
vydáno 24. dubna 2018  11:45

Arytmie, tedy poruchy srdečního rytmu, patří k častým stavům ohrožujícím život.  celý článek

Nefoťte! Za snímek vás vyvedou i z obchodního centra

Pokud policistům fotograf nebrání při výkonu služby, měli by fotografování...
vydáno 24. dubna 2018  9:49

Pořizování fotek se nelíbí některým policistům. Za natáčení v metru musíte zaplatit.  celý článek

O pojištění proti terorismu stojí stále víc firem

(Ilustrační snímek)
vydáno 24. dubna 2018  7:30

Přestřelka mezi policií a teroristy. Únos. Uhradí pojišťovna škody?  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám