metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 4 °C

Pátek, 19. ledna 2018. Svátek má Doubravka.
Interiéry podpalubí lodi nabídnou místo přímo pro vystavované artefakty, v...
Interiéry podpalubí lodi nabídnou místo přímo pro vystavované artefakty, v kontejnerech na palubě vzniknou prostory pro společenské vyžití. | foto: NFRFMetro.cz

Léto na náplavce patří Gottovi

30. května 2017  14:55 Robert Oppelt
Návštěvníky výstavy uvítá hologram Karla Gotta.

Na náplavce Rašínova nábřeží v létě uvidíte jedinečnou loď, kterou bude obývat Karel Gott. Tedy přesněji řečeno originální výstavní show, jež představí mnohonásobného slavíka v tak kompletním obraze, v jakém jej jeho fanoušci doposud neznali.„Vždycky jsem si přál výstavu v takovém duchu uspořádat. Expozici, která ukáže mým fanouškům souhrnný soubor artefaktů mapujících celou mou kariéru, jež provázela i jejich životy. Připomene jim třeba chvíle již dávno zapomenuté, vybaví se jim vzpomínky. Tak jako mně, když jsme společně jednotlivé exponáty kompletovali,“ vysvětluje Karel Gott.

Loď bude u náplavky na Rašínově nábřeží kotvit od 8. června do 30. září. „Hledali jsme místo, které by odpovídalo tak výjimečné, doposud nevídané expozici. Až nás napadlo vytvořit naprosto originální prostory. Na lodi, která bude za tímto účelem přebudována na galerii na vodě,“ říká Richard Fuxa, předseda správní rady nadačního fondu nesoucího jeho jméno, jenž výstavu pořádá ve spolupráci s Národním muzeem.

To poskytne pro výstavu rozsáhlou celoživotní sbírku fanynky Karla Gotta a také kurátora výstavy Petera Baloga, jenž se již několik let věnuje studiu profesionální dráhy fenomenálního českého interpreta a zároveň je vedoucím Centra pro dokumentaci hudby a nových médií.

„Karel Gott se během šedesátileté kariéry stal ikonou české pop-music a výstava sleduje jeho hvězdnou dráhu od konce padesátých let, kdy začínal jako amatérský zpěvák v jazzových kavárnách, přes první úspěchy, setkávání se showbyznysem na světových pódiích, kariéru v bývalém západním Německu až po ohlasy u současné mladé generace,“ popisuje pojetí výstavy kurátor Balog. Pořadatelé slibují návštěvníkům řadu nevšedních zážitků – digitální efekty, videoprojekce klipů a sestřihů kariérních střípků nebo uvítání návštěvníků samotným Karlem Gottem prostřednictvím holografické projekce.Komentáře

Hlavní zprávy

Tramvaje nepojedou na Malostranské náměstí

Malostranské náměstí
vydáno 19. ledna 2018  9:59

Měsíční výluku v Praze 1 způsobí oprava trati.  celý článek

Ostrý souboj o Hrad je tu. Drahoš je v klidu

(Ilustrační snímek)
vydáno 19. ledna 2018  7:45

Útočné inzeráty Jiří Drahoš od svého soupeře Miloše Zeman čekal. Je v nich jen to, co řekl, zní z Hradu.  celý článek

V kavárně mají zašifrovaný i toaletní papír

Kavárna cílí na lidi, kteří o únikové hře slyšeli, ale ještě ji sami nehráli.
vydáno 19. ledna 2018  5:59

Ideální místo pro rande, kde se lidé ještě více poznají.  celý článek

Jaroslav Dušek a Čtyři dohody jdou proti překupníkům lístků

Jaroslav Dušek - ČTYŘI DOHODY
vydáno 18. ledna 2018  16:22

Nový úder proti nepoctivcům přeprodávajícím lístky na kšeft je dobročinná dražba.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám