metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 28 °C

Úterý 3. října 2023. Svátek má Bohumil

Další 1 fotografie v galerii
Upravenou cyklostezku v Karlíně lidé už několik dní využívají. | foto: Natálie Jandusová

Štvanická lávka je skoro hotová, promenáda mezi Zahradním Městem a Vršovicemi je o krok blíž

  8:30
Použijeme-li vhodnou terminologii, metropole při budování cyklistické infrastruktury šlápla do pedálů. V trendu nastoleném v minulých letech pokračuje město dál. Vznikají nové cyklopruhy i cyklostezky.

Ty již vybudované zase procházejí rekonstrukcí. Příkladem je cyklostezka A2. Upravený úsek mezi Negrelliho viaduktem a Breifeldovou ulicí Praha 8 slavnostně zprovoznila v pátek.

„Cyklostezka po celkové rekonstrukci nabízí velkorysou šířku čtyř metrů, oproti původním třem až 3,5 metru. Mlatový povrch s výtluky, na kterém při nepříznivém počasí museli cyklisté i chodci kličkovat mezi kalužemi, byl nahrazen asfaltovým povrchem, který ocení i rodiče s kočárky i bruslaři,“ říká pro deník Metro Martin Jedlička, předseda komise pro dopravu Rady MČ Praha 8. Páteřní cyklostezka A2 bude napojena na štvanickou lávku. Ta má být otevřena v průběhu června.

O něco blíže je i vznik drážní promenády na místě bývalé trati mezi Vršovicemi a Zahradním Městem. Stezka pro cyklisty, pěší a bruslaře získala pravomocné územní rozhodnutí. „Teď už jen se Správou železnic domlouváme získání pozemků,“ uvedl na začátku května náměstek primátora Zdeněk Hřib. Ten by rád, aby se s budováním promenády začalo ještě v tomto volebním období.

Nové cyklostezky se lidé dočkají i na východním okraji Prahy. Spolu s novým kanalizačním sběračem totiž vybuduje město i novou cyklostezku na rozmezí Dolních Počernic a Běchovic. Stezka povede od Počernického rybníka směrem k nádraží Praha-Běchovice střed. Celá stavba by měla trvat 24 měsíců.

Komentáře

Hlavní zprávy

Fenoménem tuzemské turistiky je dál nomádský styl cestování díky obytňákům a také glamping

vydáno 3. října 2023  17:36

Češi milují cestování. Už několik let to není jen letecky k moři do resortu od cestovek. Táhne také kombinace kempování v přírodě a komfortu nebo obytňáky.  celý článek

Svět golfu zdaleka není jen o jamkách na greenech, říká šéfka golfsoftwarové firmy

vydáno 2. října 2023  19:34

Sára Kubelková měla k práci s lidmi, řízení talentů a jejich rozvoji blízko už během studia andragogiky. V průběhu covidové krize v sobě objevila skrytou...  celý článek

Kultura pro rodiče nabízí alternativu. Děti mohou vzít na představení s sebou

vydáno 2. října 2023  9:00

Chcete zajít za kulturou, ale nemáte hlídání? Nyní můžete i s dětmi, o které se postará zaučený personál.  celý článek

Úspěch terapie záleží na klientově odhodlání, říká psycholog Pavel Pařízek

vydáno 1. října 2023  20:00

Pavel Pařízek je psycholog a zakladatel webu Terapie.cz, který usnadňuje lidem najít správného psychoterapeuta. Nejčastěji s klienty řeší problémy ve...  celý článek