metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 23 °C

Čtvrtek 21. září 2023. Svátek má Matouš

Další 4 fotografie v galerii
Výměna pražců na trase metra C (3.7.2017). | foto: Yan Renelt, MAFRA

Velikonoce ano, ale bez metra. Dopravní podnik využije svátky k modernizaci hned dvou míst

  7:00
Už se z toho pomalu stává tradice. Velikonoční výměna pražců zkomplikuje cestování na trase metra C. Dopravní podnik letos navíc ještě plánuje modernizaci vlakového zabezpečovače ve stanicích Želivského a Flora. Pokud v následujících dnech zamýšlíte cestovat metrem, zpozorněte.

Na trase C je od zítřka od zahájení provozu do pondělí 10. dubna do ukončení provozu obousměrně přerušen provoz metra mezi stanicemi I. P. Pavlova a Vltavská. Pracovníci dopravního podniku na trase odstraní celkem 396 původních pražců, které pochází ještě z dob výstavby pražského metra před zhruba 50 lety a osadí místo nich stejný počet nových betonových pražců.

Náhradní autobusová doprava XC bude zavedena v trase I. P. Pavlova – Muzeum – Hlavní nádraží – Florenc – Vltavská – Nádraží Holešovice.

Ve stejný termín, tedy od zítřka do pondělí do ukončení provozu, nepojede metro ani na lince A v úseku Náměstí Míru – Strašnická. Ve stanicích Želivského a Flora totiž bude pokračovat další etapa modernizace vlakového zabezpečovače. Jedná se o investiční akci, v jejímž rámci dopravní podnik do konce roku 2024 zrekonstruuje soustavy staničních počítačů zabezpečovacího zařízení v úseku Depo Hostivař – Dejvická.

Výměna pražců na trase metra C (3.7.2017).

Místo metra vyjedou náhradní tramvaje. Linka XA obslouží trasu Staré Strašnice – Strašnická – Želivského – Flora – Vinohradská vodárna – Náměstí Míru, odkud bude dále pokračovat jako linka 36 přes I. P. Pavlova směr Vltavská do zastávky Výstaviště.

Po Velikonocích bude na trase C vyměněno už 10 528 pražců, tedy více než 54 procent z celkového počtu. Další výměnu pražců podnik plánuje na začátek letních prázdnin a podzim.

Komentáře

Hlavní zprávy

Češi s dluhy. Nejvíce je tíží „dluhy pro dobrou věc“ - hypotéky. Z EU jsou na tom nejhůře Řekové

vydáno 21. září 2023  12:11

Zastavte se někde na ulici a začněte počítat. První, druhý, první, druhý. Statisticky tak každý druhý chodec, který kolem vás projde, patří k lidem,...  celý článek

I vstupní prohlídka u praktického lékaře může zachránit ledviny

vydáno 21. září 2023  9:52

Své dětství a většinu dospívání prožil Vojtěch Růta (25) v jižních Čechách. Zde také chodil na gymnázium a věnoval se svým oblíbeným sportům, jako...  celý článek

S postižením sluchu se v tuzemsku potýká více než půl milionu lidí. Ti dál narážejí na problémy

vydáno 21. září 2023  5:01

„Dlouhodobě vnímáme, že mnohdy nejen úřady, ale i různé instituce ani nevědí, jaké mají lidé se sluchovým postižením potřeby, jaké prostředí jim mají...  celý článek

Komerční sdělení

Na Stříbrném jezeře v Opavě se uskuteční další ročník MTB Crossu

vydáno 21. září 2023

Poklad byste hledali na Stříbrném jezeře v Opavě marně, zato o vyznavače jízdy na horském kole tam nebude v pátek 22. a v sobotu 23. září nouze, neboť se...  celý článek