metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / -1 °C

Pátek 1. prosince 2023. Svátek má Iva

Další 4 fotografie v galerii
Výměna pražců na trase metra C (3.7.2017). | foto: Yan Renelt, MAFRA

Velikonoce ano, ale bez metra. Dopravní podnik využije svátky k modernizaci hned dvou míst

  7:00
Už se z toho pomalu stává tradice. Velikonoční výměna pražců zkomplikuje cestování na trase metra C. Dopravní podnik letos navíc ještě plánuje modernizaci vlakového zabezpečovače ve stanicích Želivského a Flora. Pokud v následujících dnech zamýšlíte cestovat metrem, zpozorněte.

Na trase C je od zítřka od zahájení provozu do pondělí 10. dubna do ukončení provozu obousměrně přerušen provoz metra mezi stanicemi I. P. Pavlova a Vltavská. Pracovníci dopravního podniku na trase odstraní celkem 396 původních pražců, které pochází ještě z dob výstavby pražského metra před zhruba 50 lety a osadí místo nich stejný počet nových betonových pražců.

Náhradní autobusová doprava XC bude zavedena v trase I. P. Pavlova – Muzeum – Hlavní nádraží – Florenc – Vltavská – Nádraží Holešovice.

Ve stejný termín, tedy od zítřka do pondělí do ukončení provozu, nepojede metro ani na lince A v úseku Náměstí Míru – Strašnická. Ve stanicích Želivského a Flora totiž bude pokračovat další etapa modernizace vlakového zabezpečovače. Jedná se o investiční akci, v jejímž rámci dopravní podnik do konce roku 2024 zrekonstruuje soustavy staničních počítačů zabezpečovacího zařízení v úseku Depo Hostivař – Dejvická.

Výměna pražců na trase metra C (3.7.2017).

Místo metra vyjedou náhradní tramvaje. Linka XA obslouží trasu Staré Strašnice – Strašnická – Želivského – Flora – Vinohradská vodárna – Náměstí Míru, odkud bude dále pokračovat jako linka 36 přes I. P. Pavlova směr Vltavská do zastávky Výstaviště.

Po Velikonocích bude na trase C vyměněno už 10 528 pražců, tedy více než 54 procent z celkového počtu. Další výměnu pražců podnik plánuje na začátek letních prázdnin a podzim.

Komentáře

Hlavní zprávy

Slibované kontroverze i férovost hledejte jinde! Hra na oliheň: Výzva překonává očekávání

Strážce streamu
vydáno 1. prosince 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Zbohatni nebo chcípni. Předtím si ale zahraj sérii v tuzemsku většinou neznámých dětských her. A buď v nich nejlepší ze všech. Tohle jednoduché motto se...  celý článek

Čtyři roky s covidem. Rozhovor s epidemiologem Rastislavem Maďarem Poučili jsme se?

vydáno 1. prosince 2023  5:25

Čas šíleně letí. Právě dnes jsou tomu čtyři roky, co v Číně odhalili neslavně proslulý virus covid-19. Deník Metro přináší rozhovor s epidemiologem...  celý článek

Přízračná oblaka páry v Hostivaři dosyčí. Na Vánoce po nich nebude památky

vydáno 30. listopadu 2023  16:59

Žádná díra není pro deník Metro a jeho čtenáře málo významná. Zní to jako nadsázka, ale tento fakt platí zejména tehdy, když se z ní skoro dva roky valí...  celý článek

Je tu prostě příliš mnoho aut. Praha není nakufovací, líčí náměstek primátora Zdeněk Hřib

vydáno 30. listopadu 2023  11:00

Magistrát chystá reformu zón placeného stání. Účinnost nového nastavení systému by měla začít 1. října 2024.  celý článek