metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 6 °C

Pondělí 5. prosince 2022. Svátek má Jitka

Dalších 16 fotografií v galerii
Podle deníku The Irish Times je James Joyce v ulici U­ Obecního dvora jedna z deseti nejlepších irských hospod na světě mimo Irsko. | foto: The James Joyce Irish PubMetro.cz

Na večeři lze jít i z divadla, mnohé restaurace vaří také pozdě večer

  8:21
Kulturní večer nemusí skončit v rychlém občerstvení. V centru Prahy je spousta restaurací různých cenových kategorií, kde vaří i po 22. hodině. Deník Metro vytipoval podniky blízko divadel.

„Co se oblíbenosti jednotlivých typů restaurací týče, je to stylově velice pestré. Mírně však převažují české hospodské kuchyně a restaurace, kde se podávají steaky. Oblíbené jsou také podniky nabízející kombinaci restaurace a baru,“ uvádí Pavel Suchánek, zakladatel restauračního průvodce Restu.

Většina pražských restaurací má kuchyni otevřenou do 22. hodiny, některé ale přijímají poslední objednávky ještě o půl hodiny dříve.

„Nicméně pokud vás přepadne noční hlad, nemusíte spoléhat jen na fastfoody. Mnoho restaurací vaří po desáté večer a jsou i takové, kde si dáte teplé jídlo i po půlnoci. Najdete je pomocí specializovaných mobilních aplikací,“ říká Martin Vyleťal z restauračního portálu Zomato.

The James Joyce Irish Pub

Podle deníku The Irish Times je James Joyce v ulici U Obecního dvora jedna z deseti nejlepších irských hospod na světě mimo Irsko. Interiér tu připravili filmoví architekti z ­Barrandovských studií.

Top 10 barů a restaurací

Kde se podle Restu.cz nejčastěji dělají rezervace po 22. hodině

 • George Prime Steak je vyhlášený svými steaky. Najdete ho v Platnéřské ulici blízko Staroměstského náměstí.
 • Las Adelitas je vyhlášená mexická restaurace na Malém náměstí. Založili ji rodilí Mexičané, kteří na vše dohlíží.
 • Excelent Pub Koley v netradičním industriálním prostoru, kde vaří dobrou kávu, ale připravují i burgery.
 • Potrefená husa v Hybernské s tradiční nabídkou láká svou polohou v centru.
 • Ve Výtopně na Václavském náměstí rozváží elektrické vláčky. Pro malé děti tu mají i speciální omalovánky.
 • Zdenek’s Oyster Bar je vyhlášený ústřicový bar v ulici Malá Štupartská.
 • Crystal Bar & Restaurant v ulici V Kolkovně má i VIP billiard salonek.
 • Techtle Mechtle ve Vinohradské ulici nabízí večer i taneční zábavu.
 • U Modré kachničky v Nebovidské ulici se orientují na českou kuchyni.
 • Jáma v ulici V Jámě má dokonce speciální noční menu.

Oblíbené jsou burgery, domácí hranolky nebo klasika v ­podobě fish and chips. Nejslavnější pivo začíná na 50 korunách, hlavní jídlo na 250 korunách.

Bresto Restaurant

Přestože se nachází v­ centru Prahy ve Štěpánské ulici, je překvapivě klidným podnikem, vaří tu do 23 hodin. V­ nabídce mají více než 300 vín z ­celého světa. Restaurace si několikrát do týdne dováží čerstvé suroviny přímo z ­Itálie, kvalita a autentičnost jsou tedy zaručené.

V­ nabídce figurují jak domácí těstoviny od 200 korun, tak pestrá nabídka rybích jídel od 120 korun nebo speciálních předkrmů z ­husích jater, chobotnic či šneků. Malé pivo mají za 38 korun.

Steampunk Prague

Stylová restaurace se sídlem V Kolkovně má autentický steampunkový říz, který na hosty dýchne už z interiéru podniku. Zábradlí ve tvaru parních trubek či slánky a pepřenky coby žárovky ocení nejen vyznavači žánru.

Nabídce restaurace vévodí především masové pokrmy. Hlavní jídla začínají na 200 korunách, malé pivo tu mají od 65 korun. Kuchyně vaří přes týden do 23. hodiny, v pátek a­ sobotu do jedné ranní. K restauraci navíc patří i noční klub, kam se lze po jídle přesunout.

Mezcal Latino Bar

V těsné blízkosti náměstí Míru v Jugoslávské ulici můžete ochutnat jihoamerickou a španělskou kuchyni. Ať už zkusíte paellu, burritos nebo speciality z grilu, nebudete litovat.

Obzvlášť ve večerních hodinách pak stojí za to využít také nabídky latino baru a­ ochutnat autentické koktejly. Vaří tu každý den do půl jedné, jídla začínají na 200 korunách, točené pivo pak stojí 36 korun.

YES Burger Žitná

Kvalitní burgrárna je v provozu od 11 do půlnoci. Zaměřují se na americké burgery a mexickou kuchyni, široká je zde ale také nabídka pro vegetariány.

Tipy na další podniky

Další restaurace v blízkosti divadel s otevřenou kuchyní podle restauračního portálu Zomato

 • Na Starém Městě to jsou Mincovna, U Vejvodů a Pepe Lopez.
 • Na Vinohradech vaří i po 22. hodině také restaurace Kravín.
 • V okolí Smíchova můžete jít do Back Doors do Lokal Bloku, kde funguje během všedních dnů i ­horolezecká stěna do 22.30 hodin.

Podnik se vyznačuje svérázným interiérem s výzdobou ve stylu Mexika. Ceny začínají na 115 korunách, pivo mají za 28 korun.

Tlustá koala

Pokud máte chuť na pořádný kus masa, českou klasiku či těstoviny, můžete svůj hlad uspokojit v restauraci Tlustá koala v Senovážné ulici. ̈

Jejich specialitou jsou klokaní filety podávané s chilli plum omáčkou a domácí bramborovou kaší nebo klokaní steak podávaný s pepřovou omáčkou. Ty můžete spláchnout místní specialitou - únětickým pivem Koala za 42 korun. Vaří se tu do půl druhé ráno. Hlavní jídla začínají na 200 korunách, těstoviny od 150 korun.

Fish & Chips Dlouhá

Dlouhá ulice se etablovala jako gastronomické centrum. Sídlí tu i nefalšované britské bistro, které se jako první v Čechách zaměřuje především na tradiční ostrovní specialitu fish and chips. Dbají nejen na původní receptury a domácí přípravu, ale i na celkové vytvoření atmosféry Velké Británie.

Vedle stěžejní klasiky doplňují nabídku oblíbeného bistra jídla, jako jsou burgery, saláty, grilované ryby a kuřata či rychlé dezerty. Můžete tu ochutnat z nabídky více než 40 druhů britských piv a ciderů. Najíte se od 200 korun, točené pivo mají za 36 korun.

Komentáře

Hlavní zprávy

Geometrie a její symetrie uklidňují můj vnitřní zmatek, říká o svých špercích Hana Melčová

vydáno 4. prosince 2022  17:33

Jako malá si Hana Melčová přála prodávat v květinářství, líbilo se jí množství barev, tvarů květin a tvůrčí prostředí. Před lety začala pod značkou...  celý článek

Když architekti kouzlí, vznikají skládačky, sluje, převisy. Chtěli byste v tom bydlet?

PRAHA? AHA!
vydáno 4. prosince 2022  11:58

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Spadla vám do díry v poklopu klíče či jiná cennost? Některé kanály za úplatu odklápějí

vydáno 4. prosince 2022  6:00

Přemýšleli jste někdy o tom, co dělat, když vám spadnou klíče do kanálu? Podobná svízelná situace se přitom může lehce stát každému. V takovém případě je...  celý článek

Kdo nejlépe uvaří sníh? Staroměstské náměstí bude plné čertů, andělů a soutěží

vydáno 3. prosince 2022  18:33

Největší vánoční trhy v metropoli ožijí v pondělí velkou podívanou. Na Staroměstském náměstí si totiž dávají sraz Mikuláši, čerti a andělé z celé Prahy....  celý článek