metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 4 °C

Sobota, 29. ledna 2022. Svátek má Zdislava.

Další 2 fotografie v galerii
Vizualizace projektu Novomlýnská. | foto: aidesign.czMetro.cz

Revoluční ulici by měl u Vltavy ukončit projekt Novomlýnská

  11:20
Novostavba nárožního domu od architektky Evy Jiřičné by měla po šedesáti letech ukončit Revoluční ulici. Původní rohový dům u Vltavy dala za války zbořit německá armáda, protože se zde podle legendy neotočily tanky.

Na okraj ulice se tím dostala odhalená slepá štítová zeď domu č. p. 1502. „Projekt Novomlýnská vrátí ulici její průčelí a spolu s protějším palácem Merkur vytvoří rámec vstupu do historického centra Prahy. Navlékne další korálek na panoráma vltavského nábřeží,“ řekla Eva Jiřičná.

Kromě bytů a kanceláří by v objektu měla vzniknout restaurace, kavárna nebo klubový kinosál a galerie. Dům by také měl být spojen se sousedním barokním domem. V ­podzemí vzniknou garáže.

Vizualizace projektu Novomlýnská.

Investor projektu, finanční skupina RSJ, kromě prezentace pro odbornou veřejnost a ­úředníky přichystala i představení projektu pro Pražany. Výstavu o budově Novomlýnská si může veřejnost prohlédnout na panelech na náměstí Republiky. Expozice potrvá do 22. října a následně se přesune na Příkopy, kde ji lze zhlédnout až do 4. listopadu.

„Chceme jít příkladem a ukázat, jak by měla probíhat příprava významných projektů. Záměr proto konzultujeme se všemi zainteresovanými stranami ještě předtím, než učiníme první faktický krok, tedy než podáme, pravděpodobně v prvním čtvrtletí příštího roku žádost o územní rozhodnutí,“ říká Libor Winkler, předseda představenstva skupiny RSJ.

Komentáře

Hlavní zprávy

Co mají společného Guru, Too hot to handle a Labutí píseň? Děje se tam ho*no

Strážce streamu
vydáno 28. ledna 2022  14:25

STRÁŽCE STREAMU Nejrůznější pořady, seriály a filmy se na nás hrnou ze všemožných streamovacích služeb v kvantech doposud nevídaných. Konkurence je obrovská a divákův čas...  celý článek

Film Lucie postrach ulice je fantasy. Chobotnice z II. patra sci-fi

vydáno 28. ledna 2022  5:55

Kolektiv autorů motajících se kolem filmového webu vám udělá pořádek ve světě udatných hrdinů, spanilých princezen a čarodějů.  celý článek

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Vaše fotky z Prahy