metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 14 °C

Pondělí, 20. září 2021. Svátek má Oleg.

Další 1 fotografie v galerii
Rašínovo nábřeží | foto: TSK

Řidiči pozor. V centru metropole vás čekají komplikace

  10:11
Zatímco řada Pražanů odjela na dovolenou, dělníci neodpočívají.

Nejen Smetanovo, ale už i Rašínovo nábřeží je motoristům od včerejšího rána částečně zapovězeno. Dělníci technické správy komunikací se zde totiž museli pustit do havarijních oprav odvodňovacích žlabů a uličních vpustí. „Do úterý 21. července bude proto uzavřena část Rašínova nábřeží ve směru z centra. Jedná se o úsek od ulice Plavecká po ulici Svobodova. Druhý směr do centra bude průjezdný,“ říká mluvčí správy Barbora Lišková s tím, že je objízdná trasa vedena poměrně obloukem. Tedy ulicemi Plavecká, Vyšehradská Svobodova a poté zpět na nábřeží.

objízdná trasa

Drobné komplikace na řidiče čekají také v Sokolské ulici, konkrétně v úseku Žitná a náměstí I. P. Pavlova. Na vině je oprava plynovodu. Do příštího čtvrtka 23. července tu správa komunikací opravuje jeden jízdní pruh. Podobná drobná patálie započne hned den poté. Od 24. července do 6. srpna dělníci částečně uzavřou Sokolská a Hálkovu ulici, a to v úseku Mezibranská a náměstí I. P. Pavlova.

„V Legerově ulici bude touto dobou uzavřen pravý jízdní pruh, doprava bude vedena ve dvou jízdních pruzích. V Čelakovského sadech bude částečné uzavření vozovky, průjezd bude zachován, vyjma slepého ramene. V Žitné bude pak uzavřen jeden jízdní pruh,“ dodává mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Oprava plynovodu uzavře od konce července až do zhruba poloviny srpna část Mezibranské ulice. V místní křižovatce nebude možné odbočit doprava pro vozy delší než osm metrů, tedy i autobusy. Ty budou muset jet po objízdné trase: Sokolská – náměstí I. P. Pavlova – Legerova a Žitná. Postupně se uzavřou také části ulic Legerova, Vocelova, Mezibranská a Žitná. Hotovo bude začátkem září. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Stížnosti byly vyslyšeny. „Hrobečky“ jsou pryč, naopak v Branické přibyly patníky

vydáno 19. září 2021  17:39

Rekonstrukce Branické ulice je v Braníku už několik měsíců velké téma. Nejprve místní řešili nevelké jámy, kam měly být umístěny nové stromy. Díry byly...  celý článek

Od Žižky k Tachovu. Váha nepřežila stavbu tunelu

vydáno 19. září 2021  5:55

Náměstí s váhou a tunelem – nová výstava nejen pro milovníky žižkovské historie.  celý článek

Politická kampaň je plná lží a „zákroků na penaltu“

vydáno 17. září 2021  14:34

Tématem voleb jsou Andrej Babiš, covid a migrace.  celý článek

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

vydáno 17. září 2021  10:57

Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce...  celý článek

Vaše fotky z Prahy