metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 11 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti

Další 1 fotografie v galerii
Rašínovo nábřeží | foto: TSK

Řidiči pozor. V centru metropole vás čekají komplikace

  10:11
Zatímco řada Pražanů odjela na dovolenou, dělníci neodpočívají.

Nejen Smetanovo, ale už i Rašínovo nábřeží je motoristům od včerejšího rána částečně zapovězeno. Dělníci technické správy komunikací se zde totiž museli pustit do havarijních oprav odvodňovacích žlabů a uličních vpustí. „Do úterý 21. července bude proto uzavřena část Rašínova nábřeží ve směru z centra. Jedná se o úsek od ulice Plavecká po ulici Svobodova. Druhý směr do centra bude průjezdný,“ říká mluvčí správy Barbora Lišková s tím, že je objízdná trasa vedena poměrně obloukem. Tedy ulicemi Plavecká, Vyšehradská Svobodova a poté zpět na nábřeží.

objízdná trasa

Drobné komplikace na řidiče čekají také v Sokolské ulici, konkrétně v úseku Žitná a náměstí I. P. Pavlova. Na vině je oprava plynovodu. Do příštího čtvrtka 23. července tu správa komunikací opravuje jeden jízdní pruh. Podobná drobná patálie započne hned den poté. Od 24. července do 6. srpna dělníci částečně uzavřou Sokolská a Hálkovu ulici, a to v úseku Mezibranská a náměstí I. P. Pavlova.

„V Legerově ulici bude touto dobou uzavřen pravý jízdní pruh, doprava bude vedena ve dvou jízdních pruzích. V Čelakovského sadech bude částečné uzavření vozovky, průjezd bude zachován, vyjma slepého ramene. V Žitné bude pak uzavřen jeden jízdní pruh,“ dodává mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Oprava plynovodu uzavře od konce července až do zhruba poloviny srpna část Mezibranské ulice. V místní křižovatce nebude možné odbočit doprava pro vozy delší než osm metrů, tedy i autobusy. Ty budou muset jet po objízdné trase: Sokolská – náměstí I. P. Pavlova – Legerova a Žitná. Postupně se uzavřou také části ulic Legerova, Vocelova, Mezibranská a Žitná. Hotovo bude začátkem září. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Famózní premiéra v pražských Arkádách: unikátní Peugeot e-Legend poprvé v Česku!

vydáno 25. září 2022  18:32

V OC Arkády Pankrác se udála nevídaná věc. Ukázal se zde koncepční vůz, který nemá obdoby. Je autonomní, což znamená, že dokáže řídit zcela sám (i když...  celý článek