metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 18 °C

Pondělí, 3. srpna 2020. Svátek má Miluše.
Rašínovo nábřeží
Další 1 fotografie v galerii
Rašínovo nábřeží | foto: TSK

Řidiči pozor. V centru metropole vás čekají komplikace

14. července 2020  10:11 Filip Jaroševský Metro.cz
Zatímco řada Pražanů odjela na dovolenou, dělníci neodpočívají.

Nejen Smetanovo, ale už i Rašínovo nábřeží je motoristům od včerejšího rána částečně zapovězeno. Dělníci technické správy komunikací se zde totiž museli pustit do havarijních oprav odvodňovacích žlabů a uličních vpustí. „Do úterý 21. července bude proto uzavřena část Rašínova nábřeží ve směru z centra. Jedná se o úsek od ulice Plavecká po ulici Svobodova. Druhý směr do centra bude průjezdný,“ říká mluvčí správy Barbora Lišková s tím, že je objízdná trasa vedena poměrně obloukem. Tedy ulicemi Plavecká, Vyšehradská Svobodova a poté zpět na nábřeží.

objízdná trasa

Drobné komplikace na řidiče čekají také v Sokolské ulici, konkrétně v úseku Žitná a náměstí I. P. Pavlova. Na vině je oprava plynovodu. Do příštího čtvrtka 23. července tu správa komunikací opravuje jeden jízdní pruh. Podobná drobná patálie započne hned den poté. Od 24. července do 6. srpna dělníci částečně uzavřou Sokolská a Hálkovu ulici, a to v úseku Mezibranská a náměstí I. P. Pavlova.

„V Legerově ulici bude touto dobou uzavřen pravý jízdní pruh, doprava bude vedena ve dvou jízdních pruzích. V Čelakovského sadech bude částečné uzavření vozovky, průjezd bude zachován, vyjma slepého ramene. V Žitné bude pak uzavřen jeden jízdní pruh,“ dodává mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Oprava plynovodu uzavře od konce července až do zhruba poloviny srpna část Mezibranské ulice. V místní křižovatce nebude možné odbočit doprava pro vozy delší než osm metrů, tedy i autobusy. Ty budou muset jet po objízdné trase: Sokolská – náměstí I. P. Pavlova – Legerova a Žitná. Postupně se uzavřou také části ulic Legerova, Vocelova, Mezibranská a Žitná. Hotovo bude začátkem září. 

Komentáře

Hlavní zprávy

RESTART: Šéf Středočeského inovačního centra věří v nové technologie

Marek Špok Restart
vydáno 3. srpna 2020  18:45

Zkušený obchodník i manažer Marek Špok se stal v listopadu 2019 ředitelem Středočeského inovačního centra (SIC). Tehdy ještě netušil, co přinese letošní...  celý článek

Veslování bolí, proto u něj hodně lidí nevydrží, říká Ondřej Synek

Ondřej Synek
vydáno 3. srpna 2020  15:51

Místo závodění na olympijských hrách v Tokiu jsme českého skifaře Ondřeje Synka potkali na paddleboardu na Máchově jezeře. Pětinásobný mistr světa a...  celý článek

Vydejte se do pohádky nebo po stopách Járy Cimrmana

Zámek Červená Lhota
vydáno 3. srpna 2020  5:37

Česká Kanada nabízí památky, krásnou přírodu i spoustu zajímavostí. Máme pro vás pár tipů.   celý článek

Pánové, větrejte dírkami i kotníky. Také v létě můžete nosit elegantní boty

Tyhle polobotky vznikly v Americe po 2. světové válce. Tehdy...
vydáno 2. srpna 2020  13:23

Deník Metro poradí, v jakých botách vám bude fajn i v tropických dnech.   celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám