metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / 0 °C

Úterý 7. února 2023. Svátek má Veronika

Další 2 fotografie v galerii
Alex Costa | foto: REPRO FB

Šatníkoví šíbři operují na YouTube či TikToku. Radí nám, co máme nosit

  6:18
Módní hra je na poli sociálních médií čím dál vyhledávanějším tématem. Elegánů, kteří se nebojí se svým šatníkem experimentovat, přitom v tuzemsku zase tolik není.

Někteří z nich používají „socky“ jako tajnou zbraň. Možná je to i váš vždy a za každých okolností skvěle oblečený kamarád, který sbírá inspiraci u módních influencerů. Deník Metro si udělal průzkum a zjistil, kteří jsou nejznámější a co v posledních letech předvádějí svým sledujícím.

Marcel Floruss – One Dapper Street
Náš seznam internetových poradců nemůže začít nikým jiným než německým rodákem Marcelem Florussem. Tenhle vytáhlý sympaťák, jenž před dvěma lety figuroval na seznamu časopisu Forbes 30 pod 30, je jedním z nejvlivnějších blogerů s pánským oblečením současnosti. Na svém blogu a YouTube kanálu One Dapper Street, který pravidelně sleduje více než milion odběratelů, se věnuje výhradně oblékání. Nabádá především k osobitosti a lásce k tomu, hezky se vyfiknout. Okrajově se pak ještě věnuje životnímu stylu a fitness. Floruss žije v New Yorku, prošel se po mole Dolce and Gabbana a založil také vlastní značku pánských bot Ankari Floruss s kolegou a podnikatelem Motim Ankarim.

Floruss je srdcař. U módních influencerů totiž bývá pravidlem, že mívají svá videa vždy sponzorovaná konkrétní značkou, a tedy i reklamně pojatá. U Florusse jsou však běžně ke zhlédnutí série videí, která placenou propagaci neobsahují.

Marcel Floruss

Aaron Marino – Alpha M.
Aaron Marino, také známý jako Alpha M, je americký podnikatel, odborník na životní styl mužů i velká osobnost podnikání na YouTube a dalších sockách. Je zakladatelem několika značek například kosmetiky či slunečních brýlí. Marino se objevil i v televizi. Byl totiž hostem pořadu ABC Shark Tank (Mezi žraloky). Alpha M bydlí se svou ženou Tracey v Atlantě. Děti dle svých slov neplánují, ačkoli jsou oba pozdní čtyřicátníci. Marino má každé ze svých videí sponzorováno a je po právu považován za matadora. Má více než šest a půl milionu odběratelů. Jeho kritici o něm tvrdí, že by prodal duši ďáblu. Pokud radí svým následovníkům o módě, většinou jim doporučuje, aby vypadali vyšší, svalnatější a také atraktivnější pro ženské plemeno.

Ocenění od YouTube

  • Když ověřený kanál dosáhne určité hodnoty, získá dotyčný ocenění se symbolem tlačítka přehrání YouTube.
  • V současné době existuje pět různých úrovní. Takzvaný Stříbrný Play Button je pro kanály, které dosáhnou sta tisíc odběratelů.

Alex Costa
Dalším influencerem na sociálních sítích a expertem na péči o pleť, vlasy, a především módu pro muže je brazilský rodák Alex Costa. Oblíbený youtuber, jehož základna odběratelů se pomalu blíží čtyřem milionům členů, začal svou kariéru jako tvůrce obsahu na YouTube. Zpočátku Costa nahrával herní videa, když ale otočil na módu a životní styl, jeho videa mu začala vydělávat miliony.

Nyní žije Costa, stejně jako jeho kamarád Floruss, v New Yorku, má vlastní značku pánské kosmetiky a oblečení a také rozsáhlou on-line komunitu s placeným členstvím. Módní influencerkou je i jeho snoubenka Robbi Janová, kterou si do svých videí často zve jako hosta. Sponzorovaná jsou všechna jeho videa. Někdy v nich však prodává vlastní značky. Jeho poselství spočívá zhruba v tom, že pokud máte hezké vlasy a padnoucí kalhoty, budou vás lidi vnímat lépe.

Ashley Westonová – Mens Fashioner
Mezi pánskými módními influencery mnoho žen nenajdete. A když ano, tak na jejich videa muži obvykle nekoukají kvůli mluvenému obsahu. Jinak je tomu u Ashley Westonová, která má na svém kanále Mens Fashioner více než půl milionu odběratelů. Westonová je totiž špičková stylistka na pánské oblečení a expertka na pánský styl, kterou The New York Times nazývají „žena, která obléká přední muže Hollywoodu“. Podle The Hollywood Reporter je to jedna z „nejmocnějších stylistek Hollywoodu“. Těžko říct, zda jsou tyto přídomky pravdivé. Faktem zůstává, že je seznam celebrit, které obléká, pořádně dlouhý. V jejích videích dříve figuroval přítel Dorian, v posledních měsících ale jede již na vlastní triko. Mužům radí v oblékání hlavně to, aby nosili věci, které jsou stylové a v nichž se budou líbit ženám. Tedy například chinos kalhoty či bomberové bundy.

Westonová a Boseman

Tim Dessaint
Předposledním módním guru na našem seznamu je influencer Tim Dessaint. Napříč jeho platformami lze napočítat tři miliony sledujících, na YouTube má necelý milion odběratelů. Dessaint si hodně hraje s nadměrnými siluetami, které jsou nyní v módě. V minulosti se objevil v různých médiích, jako je GQ, Esquire, Ask Men a Elle. Svým sledujícím radí, aby se nebáli nosit i odvážnější kombinace. Zároveň ale nabádá k udržitelnosti a jím nošené oblečení lze bez problému sehnat z druhé ruky. Trend je to běžný i u jeho kolegů.

Filip Horecký – StyleMate
Na náš seznam jsme se rozhodli zařadit i jednoho českého zástupce. A to i přesto, že Filip Horecký alias StyleMate poslední video na svém YouTube kanálu zveřejnil koncem roku 2020. Horecký se prezentoval na této sociální síti, kde si vytvořil základnu fanoušků a přinesl jim inspiraci do denních starostí s oblékáním a zevnějškem obecně. Je jedním z mála Čechů, kteří se zahraničnímu modelu fashion youtuberů alespoň trochu přiblížili. Podle jeho soukromého Instagramu se však nyní raději věnuje rodině.

Komentáře

Hlavní zprávy

Končí vám platnost řidičáku? Výměnu vyřešíte on-line. Žádost je zdarma, musíte mít „datovku“

vydáno 7. února 2023  5:22

Jste Pražan a k tomu řidič? Pak se raději pořádně podívejte do své dokladové peněženky. Více než 868 tisícům řidičů totiž letos skončí platnost jejich...  celý článek

RECENZE: Nový snímek Korzet ukazuje proslulou císařovnu Sissi ve zralém věku

vydáno 6. února 2023  10:22

Hlavní roli ztvárnila herečka Vicky Kriepsová.  celý článek

Koho skolí infarkt dřív? Ženy chrání hormony, muži dokáží rozpoznat příznaky

vydáno 6. února 2023  5:56

Statistiky dožití hovoří ve prospěch žen. Obě pohlaví se vzájemně špičkují, kdo koho utrápí dřív a proč je víc vdov než vdovců.  celý článek

Ve Světozoru se psala historie. Dnes kino láká na operu nebo třeba na Terryho ponožky

vydáno 5. února 2023  16:43

Seriál o zajímavých pražských biografech pokračuje nedaleko Václavského náměstí. Světozor má hned tři sály. Prohlídka kina začíná exkurzí do minulosti.  celý článek