metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 1 °C

Čtvrtek 7. prosince 2023. Svátek má Ambrož, Benjamin

Další 2 fotografie v galerii
Podzimní program odstartuje poslední srpnové pondělí seriál OKTOPUS. | foto: Česká televize

Nový seriál s Miroslavem Krobotem, pokračování seriálu Osada i návrat StarDance

  16:27
Česká televize odtajnila podzimní program. Odvysílá i úspěšné filmy Buko, Betlémské světlo nebo Banger.

Podzimní program na veřejnoprávní České televizi odstartuje poslední srpnové pondělí seriál Oktopus. Odložené případy v něm budou po třináct týdnů vyšetřovat Miroslav Krobot a Marika Šoposká. „Jejich kapitánské duo je natolik obskurní, že od něj neočekáváte symbiózu. Odlišnost je totiž nezbytným kořením jejich spolupráce. Reálnými případy jsme se nechali jen lehce inspirovat, vše ostatní je čistá fikce,“ říká režisér a scenárista Jan Pachl.

Má chata, můj hrad
Do malebného kraje Berounky a nižborských rybníků se po dvou letech vrátil štáb Radka Bajgara, aby ve fiktivní osadě Záhoří natočil druhou řadu komediálního seriálu Osada. „Scenárista Petr Kolečko ani já chatu nemáme a skoro žádné chataře neznáme. Tudíž si ten chatařský život vlastně jen představujeme, domýšlíme. Pracujeme s metaforou velkého světa, který jsme vměstnali do chatařské osady. Na malém prostoru tu vedle sebe žijí lidé, kteří se do harmonického soužití vlastně nutí. Společné je pro ně mnohdy jenom to, že v dané lokalitě vlastní chatu. A my se snažíme pro ně mít pochopení,“ vysvětluje režisér Radek Bajgar.

Fiktivní osada Záhoří se vrací na obrazovky ve druhé sérii.

Když hvězdy tančí...
StarDance, soutěž plná tanečních vystoupení, emocí a zábavy. Hvězdy v páru s profesionálními tanečníky se po deset sobotních večerů budou ucházet o přízeň diváků. První přímý přenos dvanácté řady uvidí diváci 14. října.

Na parketu zatančí manželé snowboardistka Eva Adamczyková a herec Marek Adamczyk, herečka Ivana Chýlková, herec David Prachař, moderátorka Iva Kubelková, olympionik Vavřinec Hradilek, zpěvačka Tereza Mašková, zpěvák a herec Richard Krajčo, cukrář Josef Maršálek a herečka Darija Pavlovičová.

Na parketu soutěže StarDance zatančí manželé snowboardistka Eva Adamczyková a herec Marek Adamczyk, herečka Ivana Chýlková, herec David Prachař, moderátorka Iva Kubelková, olympionik Vavřinec Hradilek, zpěvačka Tereza Mašková, zpěvák a herec Richard Krajčo, cukrář Josef Maršálek a herečka Darija Pavlovičová.

Filmy na neděli
Na nedělní večery jsou připraveny premiéry filmů, které mohli vidět návštěvníci kin. Divákům se na obrazovce vůbec poprvé představí psychologické drama s prvky sci-fi Běžná selhání režisérky Cristiny Grosan, komedie Buko Alice Nellis, Betlémské světlo Jana a Zdeňka Svěrákových či Grand Prix Jana Prušinovského. Nebudou chybět ani dobový film Slovo Beaty Parkanové či drama Banger. Adama Sedláka.

Premiérové dokumenty
Nedílnou součástí programového schématu bude i dokumentární tvorba. V premiéře se představí nový cyklus krátkých dokumentů V širších souvislostech, který každý týden nabídne prostor pro dvě aktuální společenská témata. Novinkou bude také řada České počasí aneb Proč padají trakaře či dvě šestidílné série – Proč právě my? o rodinách čelících vážným nemocím dítěte a Děti narozené dvakrát o různých formách náhradní rodinné péče.

Pro vstup do druhé dekády vysílání si program ČT art připravil třeba třináctidílný cyklus o dvaceti letech Dejvického divadla podle námětu, scénáře a v režii Aleše Kisila.

Komentáře

Hlavní zprávy

Létající gladiátoři se vrátí do Prahy. Tentokrát už bez jezdce Petra Kuchaře

vydáno 7. prosince 2023  7:00

V sobotu se v pražské O2 areně představí motokrosové hvězdy během show plné ohňů, nebezpečných triků a dechberoucích skoků. Nejstarší freestyle...  celý článek

Komerční sdělení

Minipůjčka nabídne rychlou odpověď na finanční výdaje

vydáno 7. prosince 2023

Máte před sebou výzvu, na kterou by bylo nejlepší odpovědět ještě dnes? Výdajové položky v rodinném rozpočtu se někdy nedají naplánovat. Přijdou, když se...  celý článek

Končí nadzvedávání chodníků. Pražské stromy konečně dostávají více prostoru

vydáno 6. prosince 2023  18:56

Za starých časů by se oprava Baranovy ulice mohla stát snadným terčem kritiky. Vydouvání dlažby kolem dřevin se však konat nemá.   celý článek

Tam, kde před lety žila prasata, tráví zimu lemuři. Zoopark Nehvizdy je otevřený celý rok

vydáno 6. prosince 2023  16:27

„Pacholci,“ hubuje chovatel Jiří Glatt páru hus kuřích, když na něj dorážejí. Dva ptáci z Austrálie jsou podle něj nejagresivnějšími zvířaty v Zooparku...  celý článek