Důležité je používání kvalitní kosmetiky. Kadeřníci doporučují se vyhnout používání běžných vlasových produktů, které často obsahují nerozpustné silikony. Ty na vlasech vytvoří film, pod kterým se vlas ve skutečnosti dusí a není schopen přijímat výživu.
Oslovení odborníci doporučují používat speciální letní péči a vsadit na produkty s UV ochranou. „UV záření narušuje vlasový protein, vlas se otevírá, poškozuje a stává se křehkým a lámavým. Vlasy před sluníčkem chraňte kloboukem. Must-have jsou také letní řady šamponů, které z vlasů odstraní sůl a chlor,“ říká ředitel kadeřnických salonů Klier David Lanča.
S tím souhlasí i kadeřnice Petra Měchurová a doplňuje, že případným zplihlým či elektrizujícím vlasům z pokrývky hlavy vždy pomohou vhodné produkty. „Nikdy nevycházejte z domu s mokrými nebo vlhkými vlasy, vždy je nejprve pečlivě vysušte,“ dodává Měchurová a zmiňuje, že to platí pro všechna roční období. Mokré vlasy se nikdy nemají stahovat gumičkou, mohly by se polámat. Ve stažených mokrých vlasech se může pokožka zapařit a vzniknout nepříjemná kvasinka. Rozhodně s takovými vlasy není dobré ani chodit spát či je nechávat volně proschnout. Když není čas je vysušit celé, alespoň se doporučuje prosušit vlasy u hlavy.
Červené, měděné a fialové odstíny se vymývají dříve přes celý rok, nyní kvůli sluníčku o to více. „Zkuste s vaším kadeřníkem probrat, zda by nebyla vhodná například melírovací technika balayage nebo technika ombré, kde jsou konce vlasů ponechány světlejší a časté barvení tak není tolik potřeba,“ doplňuje Lanča a radí, že s radikální změnou barvy doporučuje počkat až na podzim. „Komplexní péči si tedy dopřejte raději až po dovolené, včetně zastřižení a hloubkové regenerace,“ uzavírá kadeřník.