metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 28 °C

Úterý 3. října 2023. Svátek má Bohumil
ilustrační snímek | foto: Nivea

Sluneční záření, moře a chlor. To vše může v létě poškodit naši kštici

  16:14
Léto, sluníčko, moře a dovolená. Pro nás je to sen a balzám na duši, ne už tak úplně pro naše vlasy. Zatímco na ochranu kůže v létě myslíme, na vlasy se často zapomíná. Přitom jsou to ale právě vlasy, které dostávají v létě nejvíce zabrat. Jsou vystavené mnoha rizikovým faktorům, jako je ostré slunce, chlorovaná či slaná voda, vítr.

Důležité je používání kvalitní kosmetiky. Kadeřníci doporučují se vyhnout používání běžných vlasových produktů, které často obsahují nerozpustné silikony. Ty na vlasech vytvoří film, pod kterým se vlas ve skutečnosti dusí a není schopen přijímat výživu.

Oslovení odborníci doporučují používat speciální letní péči a vsadit na produkty s UV ochranou. „UV záření narušuje vlasový protein, vlas se otevírá, poškozuje a stává se křehkým a lámavým. Vlasy před sluníčkem chraňte kloboukem. Must-have jsou také letní řady šamponů, které z vlasů odstraní sůl a chlor,“ říká ředitel kadeřnických salonů Klier David Lanča.

S tím souhlasí i kadeřnice Petra Měchurová a doplňuje, že případným zplihlým či elektrizujícím vlasům z pokrývky hlavy vždy pomohou vhodné produkty. „Nikdy nevycházejte z domu s mokrými nebo vlhkými vlasy, vždy je nejprve pečlivě vysušte,“ dodává Měchurová a zmiňuje, že to platí pro všechna roční období. Mokré vlasy se nikdy nemají stahovat gumičkou, mohly by se polámat. Ve stažených mokrých vlasech se může pokožka zapařit a vzniknout nepříjemná kvasinka. Rozhodně s takovými vlasy není dobré ani chodit spát či je nechávat volně proschnout. Když není čas je vysušit celé, alespoň se doporučuje prosušit vlasy u hlavy.

Červené, měděné a fialové odstíny se vymývají dříve přes celý rok, nyní kvůli sluníčku o to více. „Zkuste s vaším kadeřníkem probrat, zda by nebyla vhodná například melírovací technika balayage nebo technika ombré, kde jsou konce vlasů ponechány světlejší a časté barvení tak není tolik potřeba,“ doplňuje Lanča a radí, že s radikální změnou barvy doporučuje počkat až na podzim. „Komplexní péči si tedy dopřejte raději až po dovolené, včetně zastřižení a hloubkové regenerace,“ uzavírá kadeřník.

Komentáře

Hlavní zprávy

Fenoménem tuzemské turistiky je dál nomádský styl cestování díky obytňákům a také glamping

vydáno 3. října 2023  17:36

Češi milují cestování. Už několik let to není jen letecky k moři do resortu od cestovek. Táhne také kombinace kempování v přírodě a komfortu nebo obytňáky.  celý článek

Svět golfu zdaleka není jen o jamkách na greenech, říká šéfka golfsoftwarové firmy

vydáno 2. října 2023  19:34

Sára Kubelková měla k práci s lidmi, řízení talentů a jejich rozvoji blízko už během studia andragogiky. V průběhu covidové krize v sobě objevila skrytou...  celý článek

Kultura pro rodiče nabízí alternativu. Děti mohou vzít na představení s sebou

vydáno 2. října 2023  9:00

Chcete zajít za kulturou, ale nemáte hlídání? Nyní můžete i s dětmi, o které se postará zaučený personál.  celý článek

Úspěch terapie záleží na klientově odhodlání, říká psycholog Pavel Pařízek

vydáno 1. října 2023  20:00

Pavel Pařízek je psycholog a zakladatel webu Terapie.cz, který usnadňuje lidem najít správného psychoterapeuta. Nejčastěji s klienty řeší problémy ve...  celý článek