metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 23 °C

Středa 7. června 2023. Svátek má Iveta, Slavoj
Břežanské údolí se nachází na jižním okraji Prahy. Protéká jím Břežanský potok. | foto: Metro.cz

Údolím z Dolních Břežan neprojede ani kolo. Strhli tu most přes potok

  15:15
Oprava můstku štve nejen řidiče. Dozvěděli jsme se o ní z Facebooku, tvrdí radnice Prahy 12.

Jste-li motorista nebo když jste byli třeba jen zvyklí jezdit Břežanským údolím do práce na kole, jistě vás překvapila jeho náhlá pondělní uzavírka. 

„Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje musela bezodkladně uzavřít silnici. Bohužel stav mostu neumožňuje žádné jiné řešení než komunikaci uzavřít, most strhnout a neprodleně začít s výstavbou nového mostu,“ říká vedoucí tiskového odboru dvanácté městské části Eva Burianová.

Problém nastal v tu nejméně vhodnou dobu. Současně totiž probíhá oprava opěrné zdi na Komořanské nedaleko Závisti. Zde je stanoven jednosměrný provoz. „Opravy výrazně komplikují život Pražanům a Středočechům. Vedení městské části tuto situaci, o které se dozvědělo v neděli ze sociálních sítí, eskalovalo a začalo neprodleně řešit,“ dodává Burianová.

Provizorní objízdná trasa nyní vede přes Vrané nad Vltavou, Zvoli, Ohrobec a Dolní Břežany. „Jsme si plně vědomi toho, že objízdná trasa není nejvhodnější, ale bohužel je to jediná možná. Touto cestou bych chtěl požádat občany o trpělivost. Za komplikace způsobené touto havárií se všem omlouvám,“ dodává místostarosta Prahy 12 Vojtěch Kos.

Jednou z možností, jak situaci vyřešit, je dle dohody se silničním správním úřadem hlavního města projednání žádosti o zahájení zkušebního provozu sjezdů z Městského okruhu do Písnice. Tím by dle radních a zástupců zhotovitele stavby vznikla ideální objízdná trasa.

Nešťastné uzavírky

  • Řidiči jedoucí od Zbraslavi do Modřan musí kvůli opravě volit cestu třeba přes zúženou Strakonickou.
  • Vedení hlavního města, respektive jeho dopravní odbor dlouhodobě čelí kritice kvůli špatné koordinaci oprav. 
  • Podle zástupců Prahy 12 se tlučou zmiňované práce na opěrné zdi v Komořanské ulici s těmi na Strakonické. Omezení v první jmenované ulici skončí začátkem dubna.

Komentáře

Hlavní zprávy

Testování systému zálohování PET lahví a plechovek. Některé výsledky jsou překvapivé

vydáno 7. června 2023  15:56

Za první tři měsíce vrátili přes čtvrt milionu obalů.  celý článek

Jaderná Vrána už letí. Deník Metro byl u spuštění desátého jaderného reaktoru v Česku

vydáno 7. června 2023  12:41

„Zbraně a výbušniny si do reaktorové haly, prosím, neberte. Pokud jsou některé dámy těhotné nebo právě kojí, prosím, aby se prohlídky nezúčastňovaly,“...  celý článek

Zajímavé aleje najdete na hřbitovech i na Spořilově, říká dendrolog Aleš Rudl

vydáno 7. června 2023  4:20

Kniha Aleše Rudla je zdarma. Zavede vás do tajuplných stromořadí.  celý článek

Největší festival tvořivosti, technologií a inovací přiveze veselé miniroboty z Japonska

vydáno 6. června 2023  16:11

Maker Faire Prague – název tohoto festivalu, který proběhne o nadcházejícím víkendu, zná každý, komu jsou blízké inovace, kutilské výrobky a různé...  celý článek