metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 6 °C

Čtvrtek 2. února 2023. Svátek má Nela

Větší foto
Nadílka s covid-pasem? Jsou čerti, Mikuláši a andělé očkovaní? Zajímá to rodiče? | foto:  Michal Šula, MAFRA

Kdo nejlépe uvaří sníh? Staroměstské náměstí bude plné čertů, andělů a soutěží

  18:33
Největší vánoční trhy v metropoli ožijí v pondělí velkou podívanou. Na Staroměstském náměstí si totiž dávají sraz Mikuláši, čerti a andělé z celé Prahy. Tradičně 5. prosince se tam sejdou nadpozemské bytosti, aby potěšily především ty nejmenší a společně se utkaly v soutěži o nejhezčí masku. Show pro celou rodinu s názvem Andělské Vánoce začne v šestnáct hodin.

Dvouhodinová mikulášská nadílka se opět bude točit okolo nezbedného čertíka Albertíka a jeho přátel. „Na Staroměstské náměstí dorazí Sněhulák Kulička za doprovodu andělské jízdy, čertík všechny přivítá a pošťák přinese andělskou poštu. Nebyl by to Mikuláš bez čertů, kteří budou děti pekelně zlobit. Grinch jim přijde Vánoce zkazit, ale nepodaří se, protože sob karibu dá všechno zpátky dohromady, jak má být,“ popisuje zápletku Václav Třasák, autor dětské show.

Nejmenší návštěvníci mohou soutěžit ve výlovu dřevěných kaprů a malí kuchaři se zapojí i do klání s vařením sněhu. Chybět nebudou vánoční písničky v podání Marty Vančové. Mikulášskou nadílku završí rodinné zdobení stromečků. Od 18.30 naváže na oslavy vánoční koncert kapely Dick O’Brass.

V pondělí bude mikulášských akcí víc

  • Navštivte například planetárium nebo se vydejte na Jižák.
  • Mik, Miku, Mikuláš aneb Tma jako v pytli, tak se jmenuje akce, kterou pořádá Planetárium Praha. Na programu je pohádka o vesmíru a chybět nebudou ani čert, anděl a Mikuláš. Děti si odnesou dárek.
  • Mikulášský průvod Jižním Městem vyráží v 18 hodin od Komunitního centra Matky Terezy a poputuje Centrálním parkem. Přidáte se?

Komentáře

Hlavní zprávy

Pějící pedagog Ventolin zpívá o MHD, na vzniku videoklipu se podílely dopravní podniky

vydáno 2. února 2023  8:46

Znělky, pípáky a provozní hlášení pro cestující nikdy nezněly tak romanticky. Nyní jsou součástí ulítlé hitovky zpívajícího pedagoga Ventolina, která...  celý článek

Vadí vám, jak to ve vaší obci vypadá? Vyzvěte sousedy a něco s tím udělejte

vydáno 2. února 2023  5:31

Sousedské projekty sbližují také generace, lze na ně získat i grant.  celý článek

Komerční sdělení

Konečně sníh! Orlický maraton zahájí sezonu českých dálkových běhů

vydáno 2. února 2023

Dosavadní průběh sezony běžkařům příliš nepřál. Po radostném prosincovém startu přišla po Vánocích obleva a jak rychle sníh napadl, tak také z hřebenů...  celý článek

Chci přestěhovat radnici či snížit poplatek za zahrádky, říká starosta Prahy 10

vydáno 1. února 2023  19:08

Novým starostou Prahy 10 je od listopadu loňského roku Martin Valovič z ODS, který dosud působil jako místostarosta městské části.  celý článek