metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 1 °C

Čtvrtek 7. prosince 2023. Svátek má Ambrož, Benjamin
Stanice se již rozpadá | foto: Veronika Reicheltová, Metro.cz

Chudáci Žižkováci. Zavřou jim tunel do Karlína, stanici metra i ulici Jana Želivského

  17:00
Už zase se v metropoli dláždí a opravuje. Tentokrát se výluky a uzavírky nakupily hlavně ve třetí městské části a jejím okolí. Už od zítřka zde začne dopravní podnik ve stanici Jiřího z Poděbrad na lince metra A s výměnou stávajících eskalátorů za energeticky úspornější. Proto ale musí tuto stanici přibližně na deset měsíců uzavřít. Vlaky jí budou pouze projíždět.

„Jako náhradní dopravu můžete v oblasti Jiřího z Poděbrad využít pravidelné linky povrchové dopravy. Tramvajové linky zajišťují spojení ke stanicím linky metra A Flora a Muzeum,“ říká mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Stanice metra Jiřího z Poděbrad se modernizuje již nějakou chvíli. Dopravce má nyní vyhloubenu šachtu pro výtahy z uliční úrovně do přestupní chodby, ale i přestupní chodbu jako takovou.

„V těchto dnech dokončujeme ražby šachty, která vede z konce přestupní chodby k nástupišti, a blížíme se prorážce do stanice. Tu plánujeme na druhou polovinu února,“ dodává Řehková.

Od nadcházejícího pondělí 16. do neděle 29. ledna se úplně uzavře také 303 metrů dlouhý Žižkovský tunel. Důvodem je oprava vstupního portálu na jižní, tedy žižkovské straně. Pěší budou muset využívat městskou hromadnou dopravu. Dopravní značky o uzavírce tunelu budou podle radnice Prahy 3 umístěny jak u vstupu na Tachovském náměstí, tak v ulici Thámova. Informace se lidé dozvědí i při výstupu z nedaleké stanice metra Křižíkova.

Už od zítřka se budou muset obrnit trpělivostí také ti řidiči a cestující, kteří jsou zvyklí projíždět ulicí Jana Želivského. Je zde totiž potřeba opravit kanalizační sítě, vodovody a plynovody. „První etapa prací začne 14. ledna a potrvá do 20. února, objízdné trasy povedou ulicemi Olšanská, Prokopova, Rokycanova a Koněvova. Některé části zdejšího řadu jsou staré více než sto let a dochází k častým haváriím,“ píše Pražská vodohospodářská společnost.

Komentáře

Hlavní zprávy

Frajeři ze Slovenska učí radnice „kecat“ s místními. Pomůže i asistent Charlie

vydáno 7. prosince 2023  10:00

Po úspěšných českých projektech typu Avast či Rohlík se podobně perspektivní startup objevil i u sousedů. Aplikace má být k dispozici uživatelům...  celý článek

První ročník Eco Rally Praha byl náročný, ale vydařený

vydáno 7. prosince 2023  7:56

S rozvojem elektromobility, růstem počtu elektrických aut a rozšiřující se dobíjecí infrastrukturou se objevují i podpůrné sportovní a závodní aktivity....  celý článek

Létající gladiátoři se vrátí do Prahy. Tentokrát už bez jezdce Petra Kuchaře

vydáno 7. prosince 2023  7:00

V sobotu se v pražské O2 areně představí motokrosové hvězdy během show plné ohňů, nebezpečných triků a dechberoucích skoků. Nejstarší freestyle...  celý článek

Komerční sdělení

Minipůjčka nabídne rychlou odpověď na finanční výdaje

vydáno 7. prosince 2023

Máte před sebou výzvu, na kterou by bylo nejlepší odpovědět ještě dnes? Výdajové položky v rodinném rozpočtu se někdy nedají naplánovat. Přijdou, když se...  celý článek