metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 20 °C

Sobota 30. září 2023. Svátek má Jeroným, Ráchel
Strážce streamu
Dalších 8 fotografií v galerii
Channing Tatum a Salma Hayek | foto: Vertical Ent.

„Méně varlat a víc do šířky!“ Channing Tatum sundává své poslední kalhoty

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - Rej hordy namakaných sexy chlapáků, taneční čísla se zajímavou choreografií, ale i uvědomělá a inteligentní sociální sonda plná energie. Tím vším byl před zhruba jedenácti lety film Bez kalhot režiséra Stevena Soderbergha. Někdejší blesk z čistého nebe následovala v roce 2015 veskrze průměrná a mnohem méně záživná dvojka, která šla do kin pod názvem Bez kalhot XXL. Alespoň částečná hloubka filmovému pokračování chyběla i proto, že Soderberga na režisérské sesli vystřídal producent jedničky a bohužel také rutinér Gregory Jacobs.

V únoru letošního roku vtrhl osvalený hlavní hrdina Magic Mike v podání Channinga Tatuma do kinosálů již potřetí. Snímek Bez kalhot: Poslední tanec (opět režírovaný Soderbergem) ale kiny tak trochu prošuměl. Nyní film dorazil na HBO Max, kde pro změnu slaví celkem úspěch. Mrknete na poslední tanec Chaninga Tatuma bez kalhot i vy?

Třetí pokračování striptérské ságy Bez kalhot s podtitulem Poslední tanec nesměl chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

Strippingová revue
Striptýzové podniky pro dámy znám, stejně jako asi většina lidí na světě, pouze z vyprávění či z amerických filmů a seriálů. I tak ale má znalost poněkud pokulhává. Obecně se totiž pánskému striptýzu hollywoodští scénáristé a režiséři moc nevěnují, a když má dojít na téma, jak se muži živí vlastním tělem, je to obvykle drama z okraje společnosti. A výprávěnky kamarádek bývají často notně přifouknuté. Soderberghovi se ovšem před lety podařilo přinést do žánru čerstvý vítr. Svůj film Bez kalhot (v originále Magic Mike) pojal spíše jako divokou estrádu plnou tanečních čísel svalnatých hezounů. Snímek plný lascivních tanečků Tatuma, Matthewa McConaugheyho, Matta Bomera a dalších borců navíc v upoutávkách úhledně odprezentoval nejen jako taneční zábavu se sexuálním podtextem, ale také jako křehkou sondu do hlubin striptérovy citlivé dušičky.

"Magic" Mike Lane (Channing Tatum) se po delší pauze opět míří na scénu poté, co zkrachoval jeho podnikatelský záměr, kvůli němuž přišel na mizinu a začal vystupovat jako barman na Floridě.

Vzniklá „dramedie“ byla svého času přelomovým dílem. Pokračování lační fandové, respektive fanynky, se ale u druhého dílu dočkali spíše zklamání. Byl totiž celkem o ničem a kromě závěrečného vystoupení si z něj nejspíš do dneška nikdo nic moc jiného nepamatuje.

Třikrát a dost
Bez jakýchkoliv vyšších ambicí se po vzoru dvojky obešla i nejnovější trojka. Ta má striptérskou ságu opět pod taktovkou Soderbergha jednou provždy uzavřít. A to se povedlo. Poslední tanec skutečně přináší završení životního příběhu o problematickém údělu člověka, kterého coby barmana na párty až do smrti jednou za čas pozná nějaká ta vdaná paní, protože jí kdysi na její rozlučce se svobodou ukazoval břišáky.

Z filmu Bez kalhot (2012)

Bohužel, nikdo z tvůrců tohohle snímku neměl potřebu a koule na to nabídnout po dějové stránce publiku cokoliv dalšího a už vůbec ne originálního. Člověk má při sledování třetího Bez kalhot pocit, který perfektně zformulovala postava Maxandry v podání charismatické Salmy Hayek. Když ve zhruba polovině snímku hodnotí předvedenou choreografii, na Mikea v jednu chvíli zařve rozkaz: „Méně varlat a víc do šířky!“

Jedenáct let dlouhé čekání
Nedovedu zodpovědně říct, zda se v mém okolí nachází někdo, kdo po jedenácti letech čekání naběhl s úsměvem na rtech do kina na třetí Bez kalhot. Příběh o čtyřicetiletém Mikovi Laneovi, který pověsil tancování na hřebík, aby se z něj poté stal truhlář, neúspěšný podnikatel, barman na Floridě a nakonec divadelní režisér v Londýně, mě ale na malé obrazovce v pohodlí domova vcelku bavil. Jasně, je to předvídatelná blbost. Jediný Mikeův tanec totiž ve filmu přiměje jeho bohatou zaměstnavatelku Maxandru, aby ho pod příslibem tučného honoráře dovlekla do Londýna.

Channing Tatum ve filmu Bez kalhot XXL (2015)

Tam ho nejprve po vzoru žánrových klišé nejprve navléká do slušného oblečení, aby jej vzápětí udělala režisérem grandiózního divadelního vystoupení. Podaří se hlavnímu hrdinovi porazit vlastní pochyby, upjaté londýnské úředníky (a úřednice) a k tomu jako bonus získat Maxandřino srdce? Odpověď již nejspíš znáte.

Z filmu Bez kalhot XXL

Pokud je vám navíc jistý mírný závan emancipace a jakýž takýž náznak feministického uchopení veskrze patriarchálního námětu, bude se vám třetí dobrodružství magického Mikea líbit. A pokud nebudete mít přehnaná očekávání, jako oddychovku si jej i užijete. Nic inovativního nebo nedej bože nového ale ve filmu raději ani nehledejte. Bez kalhot: Poslední tanec je klasickou ukázkou toho, proč má smysl tisíckrát opakovaná zásada: třikrát a dost!

Bez kalhot: Poslední tanec

  • Režie: Steven Soderbergh
  • Scénář: Reid Carolin
  • Kamera: Steven Soderbergh
  • Hrají: Channing Tatum, Salma Hayek, Caitlin Gerard, Alan Cox, Christopher Villiers, Vicki Pepperdine, Ayub Khan-Din, Nancy Carroll a další.
  • Produkce: Reid Carolin, Gregory Jacobs, Peter Kiernan, Nick Wechsler
  • Střih: Steven Soderbergh
  • Scénografie: Pat Campbell, Lotty Sanna
  • Kostýmy: Christopher Peterson

Komentáře

Hlavní zprávy

V USA se mi líbila otevřenost, v Česku miluji kulturu, říká dcera legendárního hokejisty

vydáno 30. září 2023  5:26

Zpěvačka Dominika Hašková, známá z mezinárodní kapely We Are Domi, prožila dětství s rodinou v Severní Americe, pak strávila několik let v Česku a vydala...  celý článek

Kombo nesrovnatelných novinek. Dejte si Medvěda na Koksu a po něm opulentní Babylon

Strážce streamu
vydáno 29. září 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU K výběru tématu aktuálního Strážce streamu mě tentokrát ponoukla aktuální nabídka čerstvě přidaných filmových titulů dostupných na streamovací platformě...  celý článek

Téměř 500 let starý pivovar opravují nadšenci z Měcholup. Zlonické pivo chce valivou pěnu

vydáno 29. září 2023  5:59

Budova Pivovaru Zlonice, který se nachází asi sedm kilometrů severně od Slaného, má nové vlastníky. Těmi je dvojice mladých pivovarníků stojících za již...  celý článek

Komerční sdělení

Petit Prix zve vyznavače orientačního běhu na svahy loňského šampionátu

vydáno 29. září 2023

Lyžařská sezóna je sice zatím v nedohlednu, ale spodní stanice vleku v obci Nová Ves nad Nisou bude i tak v sobotu 30. září a v neděli 1. října v...  celý článek