metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / -1 °C

Sobota 2. prosince 2023. Svátek má Blanka
Není dovča jako dovča. To ví Tom Cruise v druhé sérii Mission: Impossible. | foto: PARAMOUNT PICTURES

Prázdniny, kopačky i odplata. Tyhle starší trháky vám v parném srpnu dodají chuť do života

  5:55
Některé snímky se hodí na vánoční svátky, jiné si rádi pustíte v létě. Přinášíme seznam trháků, které spojuje jedna věc. Jejich děj se odehrává na dovolené.

Kopačky (2008)
Peter Bretter je sympatický třicátník, se kterým se rozejde holka. Na radu svého nevlastního bratra proto odjede na Havaj s tím, že změna prostředí mu pomůže na nešťastnou lásku definitivně zapomenout. Plán mu ale úplně nevyjde.

Dovolená s Andělem (1952) a Anděl na horách (1955)
Dvojice snímků o revizorovi Gustavu Andělovi v podání Jaroslava Marvana, který se nechá podvakrát přemluvit a vyrazí na rekreaci, jsou v současnosti již kultovní záležitostí. A v případě tohoto žebříčku zastupují tuzemskou kinematografii. Když sečtete návštěvnost Pyšné princezny a prvního zmiňovaného titulu, zjistíte, že se režisér Bořivoj Zeman v roce 1952 postaral o dvanáct a půl milionu prodaných lístků. I přes absenci tehdejší kvalitní konkurence – klobouk dolů.

Malá Miss Sunshine (2006)
Velká srdcovka mnoha fanoušků a důkaz, že se žánr dovolenkových filmů nádherně hodí i na dojemné komedie. Snímek, jenž se může chlubit dvěma Oscary za herecký výkon (před pár týdny zesnulý Alan Arkin) a scénář, pojednává o průměrné americké rodince, která si udělá volno a vyráží v malé dodávce na dětskou soutěž krásy. V jednoduchosti je krása, a tak cestou dojde na sebeobjevování všeho druhu.

96 hodin (2008) a 96 hodin: Odplata (2012)
Moc odpočinku si během dovči neužívá ani Bryan Mills v podání Liama Neesona. V jednom z výše zmiňovaných filmů si vyjede na dovolenou do Paříže jeho sedmnáctiletá dcera Kim. Výlet ale skončí jejím únosem. Protože Bryan je však bývalý špion, dceru se mu podaří hodně krvavě zachránit. Ve dvojce pak hrdina zachraňuje nejdříve sebe, poté i bývalou ženu.

Mission: Impossible 2 (2000)
Legendárním vyrušením z dovolenkového lezení po skalách začíná i děj akčňáku s Tomem Cruisem v hlavní roli. Herec nyní v kinech servíruje již sedmé pokračování úspěšné série.

Komentáře

Hlavní zprávy

V druhé Perinbabě Juraje Jakubiska se mihne i nesmrtelný Dan Nekonečný

vydáno 2. prosince 2023  10:00

Nový snímek je pokračováním 38 let staré fantasy pohádky, která je na Slovensku vánoční klasikou.  celý článek

Slibované kontroverze i férovost hledejte jinde! Hra na oliheň: Výzva překonává očekávání

Strážce streamu
vydáno 1. prosince 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Zbohatni nebo chcípni. Předtím si ale zahraj sérii v tuzemsku většinou neznámých dětských her. A buď v nich nejlepší ze všech. Tohle jednoduché motto se...  celý článek

Čtyři roky s covidem. Rozhovor s epidemiologem Rastislavem Maďarem Poučili jsme se?

vydáno 1. prosince 2023  5:25

Čas šíleně letí. Právě dnes jsou tomu čtyři roky, co v Číně odhalili neslavně proslulý virus covid-19. Deník Metro přináší rozhovor s epidemiologem...  celý článek

Přízračná oblaka páry v Hostivaři dosyčí. Na Vánoce po nich nebude památky

vydáno 30. listopadu 2023  16:59

Žádná díra není pro deník Metro a jeho čtenáře málo významná. Zní to jako nadsázka, ale tento fakt platí zejména tehdy, když se z ní skoro dva roky valí...  celý článek