metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 28 °C

Čtvrtek 18. července 2024. Svátek má Drahomíra

Sloupek Aleše Vavřince: Miluju tě. Věříš tomu?

  13:13
Miluju tě. Věříš tomu? Tak já ti řeknu proč. Sleduju tě celý život. Viděl jsem tě drát se na tenhle krásnej svět. Viděl jsem tvůj první nádech a bylo to to nejkrásnější, co jsem kdy spatřil.
Aleš Vavřinec, kouč, průvodce vnitřní změnou, terapeut | foto: ArchivMetro.cz

Viděl jsem tu čistou lásku a nevinnost, která ke mně promlouvala z každé buňky tvýho malýho tělíčka. Cítil jsem ty slzy dojetí. Viděl jsem tvoje první krůčky. Zprvu opatrné a pak pevné a sebevědomé. Úplně jako ty. Slyšel jsem tvoje první slovo a viděl u toho ty jiskry radosti ve tvých rozzářených očích.

Viděl jsem tě růst. Viděl jsem tě padat a znovu se zvedat. Viděl jsem tě ochutnávat všechny možné i nemožné chutě i vůně, co ti svět nabídl a stále nabízí. Viděl jsem taky tvou bolest. Viděl jsem tvoje nejhlubší zranění. Viděl jsem tvoje srdce na kusy i koupající se v božské extázi štěstí.

Viděl jsem tě radovat se i plakat. Viděl jsem tě rozzuřeného do běla se vztekem stříkajícím z tvých rukou. Viděl jsem tě selhat i chybovat. Viděl jsem tě ubližovat ostatním i sobě. Ach, viděl jsem tě úplně celého.

A přesto, nebo právě proto, tě miluju. Celým srdcem. Tak velkým, jak velké srdce můžeš mít. Miluju tě. Bez podmínek. Bez očekávání. Bez nároků. Cítíš to? Vnímáš to, že jsem pořád s tebou? Vidíš mě tak dobře jako já tebe? Jsem tvoje duše a miluju tě. Pořád a vždycky. Za všech okolností. Nezáleží na tom, co jsi a co děláš. Pořád tě miluju.

A moc si přeju, abys s tím začal i ty. Aby ses začal milovat teď a tady. Už teď jsi dost. Už teď ti nic nechybí. Jsi perfektní člověk. Prosím, zamiluj se do sebe jako já do tebe. Kde je láska, není prostor na strach, nenávist ani lhostejnost. Tak buď láskou. Prosím.

Autoři: Metro.cz
Témata: láska, buňka, Jiskry

Hlavní zprávy

Před pětatřiceti lety stačilo razítko od obvoďáka. V současnosti jsou někteří pro psychotesty a zbrojní pas

vydáno 17. července 2024  16:00

Když padl v roce 1989 režim, dostali se Češi ke svobodě cestování, projevu, podnikání, ale i ozbrojování. Je to evergreen především ve Spojených státech....  celý článek

„Učit peníze“ by měla škola. Rodiče přenášejí odpovědnost za finanční gramotnost na erár

vydáno 17. července 2024  6:19

Na finanční neznalosti vydělávají podvodníci. Když vás zavalí ciframi, procenty, úrokovými sazbami a opentlí to růžovou budoucností, často uspějou.  celý článek

Když ještě na trhu řehtali koně. Jak to vypadalo na Václaváku v polovině 19. století

vydáno 17. července 2024  15:43

Miluju Prahu a deník Metro vybírají nejkrásnější pražské veduty. Neznámé a méně známé pohledy na město od starých mistrů.  celý článek

Ostravské léto s hudbou. Posílená doprava, zákaz psů i seznamovací apka

vydáno 17. července 2024  14:35

Před cestou do Ostravy nezapomeňte, že s klasikou neuspějete. Colours budou přijímat pouze platební karty.  celý článek