metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / -1 °C

Středa 29. listopadu 2023. Svátek má Zina
Strážce streamu
Další 3 fotografie v galerii
O tom, že když je váš tátat superhrdina, tak to nemusí být vždycky úplně prča, ví své i telekinetic Andre (Chance Perdomo). | foto: Prime Video

Nahatý Schwarzenegger, rádoby superhrdinové i vybuchující penis. Spin-off The Boys se povedl

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - Ze světa seriálové Bandy alias The Boys dorazila před časem na obrazovky streamovací platformy Prime Video další parta obdařená superschopnostmi. Osmidílný seroš Generace V, z něhož jsme zatím mohli zhlédnout šest epizod, zkoumá první generaci superhrdinů, jenž vědí, že jejich dovednosti pocházejí z drogy, kterou jim jejich rodiče dali v dětství. Véčka.

Gen V zatím působí jako ideální spin-off. Jeho tvůrce Eric Kripke totiž spolu se svými parťáky Craigem Rosenbergem a Evanem Goldbergem neobjevuje Ameriku. Bez větších problémů se mu povedlo dostat do formátu teenagerského seroše dostatek povědomých ingrediencí, které dělají s The Boys tak milovanou krvavou show. Gen V nesměl chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

Lizze Broadway se umí jako Emma zmenšovat. A také zabíjet lidi tím, že jim proleze skrz naskrz hlavou.

Supráci a nová orná půda
Brutální, krvavá, místy úchylná a hlavně neskutečně zábavná seriálová odpověď na superhrdinské trháky. Tím vším je seriál Banda alias The Boys. Záleží jen na vás, který název preferujete. Seriál o partičce magorů, která jde po krku záporáckým superhrdinům, z pera komiksového autora Gartha Ennise (Preacher) a tvůrčího dua Seth Rogen/Evan Goldberg, se těší zaslouženému úspěchu. Je to totiž zběsilá, krvavá a jak se patří perverzní podívaná, a je to právě skvělá předloha i (mírně řečeno) originálnímu tvůrčí přístup, co dělá ze seriálové Bandy jeden z nejosobitějších počinů, jaké lze na obrazovkách sledovat streamovacích platforem sledovat.

Jaz Sinclair jako Marie umí ovládat krev.

The Boys jsou pro internetovou televizi společnosti Amazon jedním z doposud největších hitů. Úspěch měl loni také seriál Banda: Ďábelské historky - osmidílná animovaná antologie, kterou dle slov samotného studia vytvořili jedni z nejvyšinutějších, nejpomatenějších a nejšílenějších tvůrců, kteří překvapivě stále působí v současném zábavním průmyslu. Bylo tedy jen otázkou času, než se Amazon vytasí s „klasickým“ hraným spin-offem. Málokdo však předvídal, že se jeho děj pro někoho poměrně nečekaně odehraje převážně na půdě superhrdinské univerzity.

O postavu Jordan se dělí dva herci. London Thor (na snímku) a Derek Luh. Jordan totiž střídá své pohlaví.

Vítejte na Godolkinově univerzitě
Hlavní hrdinka Genu V je holka jménem Marie Moreau (Jaz Sinclair), teenagerka a také klasický „supe“ či suprák. Prostě člověk se superschopnostmi. Marie umí ovládat krev. Když v sobě tuhle schopnost před pár lety objevila, stálo to život její rodiče. Šťastnou souhrou okolností se ale Mařka (abych nepsal pořád jen Marie) dostává do školy specializující se na edukaci výjimečně nadaných dětí - Godolkinovu univerzitu. Je to jakýsi Oxford, Yale či třeba Harvard, akorát že pro lidi se superschopnostmi.

Jak tomu ale ve světě The Boys bývá, nic není tak, jak se zdá. Hned v úvodní epizodě proto dojde k tragédii, která souvisí s postavou věčně nahatého Golden Boye. Tu hraje Patrick Schwarzenegger (syn slavného Arnolda). Následně se pomalu ukazuje skutečná skrytá tvář Godolkinovy Univerzity, kterou vede zlý konglomerát Vought. Tušíte správně, že nebude nouze o hromady mrtvol. A dojde i na hodně podivné scény ve stylu již v titulku zmíněného vybuchujícího penisu.

Těch penisů je vlastně v tomhle seriálu celkem dost. V jedné scéně třeba do miniaturní velikosti se zmenšující hrdinka Emma Meyer alias Cricket, kterou hraje herečka Lizze Broadway, hopsá na jakoby obřím penisu svého spolužáka. A je to přesně tak divné, jak to zní. Super jsou také scény se supervyšetřovatelem, který má úchylku na díry. Až to uvidíte, pochopíte. Spin-off Bandy zkrátka hrdě kráčí po již vyšlapané cestičce, ale přitom nepřestává bavit ujetostí a humorem. A kdo se těší na známé tváře ze světa původní série, nebude příliš zklamaný. Odkazů na velkou sedmičku tu je víc než dost.

Ďábelské historky
V rámci přípravy na tento článek jsem kromě všech dostupných řad The Boys a samozřejmě epizod Genu V zkouknul také již zmiňovaný animovaný spin-off Banda: Ďábelské historky. Jeho kvality jsou ovšem kolísavé a jde spíše o několik čtvrthodinových černohumorných jednohubek. Zejména poslední epizoda s názvem Jedna plus jedna jsou dvě je ale povinností pro fandy Bandy určitě. Dozvíte se v ní, že ani tak velký americký hrdina jako Homelander to neměl ze začátku jednoduché. A proč ještě donedávna kámošil s Black Noirem..

Gen V

 • Tvůrci: Craig Rosenberg, Tara Butters, Michele Fazekas
 • Režie: Nelson Cragg, Philip Sgriccia, Steve Boyum, Clare Kilner a další.
 • Předloha: Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)
 • Scénář: Craig Rosenberg, Tara Butters, Michele Fazekas, Evan Goldberg a další.
 • Kamera: Michael Marshall, Marc Laliberté
 • Hudba: Matt Bowen, Christopher Lennertz
 • Hrají: Jaz Sinclair, Chance Perdomo, Patrick Schwarzenegger, Sean Patrick Thomas, Shelley Conn, Alexander Calvert, Maddie Phillips, Lizze Broadway a další.
 • Produkce: Lex Edness, Jessica Chou
 • Střih: David Kaldor, Jeffrey Glaser, Danielle Wang, Maura Corey
 • Zvuk: Alexandra Fehrman, Mark Relyea, Richard Weingart
 • Scénografie: Matthew Davies
 • Masky: Charleen Shillingford
 • Kostýmy: Laura Montgomery

Komentáře

Hlavní zprávy

Karlův most byl až do roku 1841 jediným mostem v Praze. Tramvaje přes něj jezdily jen tři roky

vydáno 29. listopadu 2023  6:15

Na slavnou památku se před lety vrátily plynové lampy. V současnosti je má na starost nejvyšší muž v oboru. Do ulic metropole vyráží 205 centimetru vysoký...  celý článek

Naším cílem je, ať jsou lidé tady šťastní, říkají architekti k nové tváři hlavního nádraží

vydáno 28. listopadu 2023  17:01

Hlavní nádraží a jeho okolí projdou velkou proměnou. Architektonická soutěž určila, že těžký úkol dostane na svá bedra kodaňské studio Henning Larsen...  celý článek

Jsme ve vesmíru sami? Odpoví na to chystaná česká komedie Franta mimozemšťan?

vydáno 28. listopadu 2023  15:26

Na Jakuba Prachaře čekal úkol zhostit se dvou postav – reálného Franty a mimozemšťana Franťana. Mají něco společného? „Je tam určitá podoba. Jinak jsou...  celý článek

Světové časy u Florence i chytré displeje na zastávkách MHD. Praha vstupuje do budoucnosti

vydáno 28. listopadu 2023  5:46

„U ikonických hodin ukazujících světový čas na Florenci se finišuje s pokládkou dlažby, aby vše bylo, jak má být. V době, kdy jsem monument fotila, na...  celý článek