metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 28 °C

Čtvrtek 18. července 2024. Svátek má Drahomíra

Vztahová reality show Perfect Match padne divákům Netflixu jako ulitá

Strážce streamu   14:00
STRÁŽCE STREAMU - Páry, které prokážou, že jsou kompatibilní, si budou moct pohrát s taktikou a vášněmi. Dostanou totiž právo dát dohromady nebo rozdělit ostatní soutěžící. Tak zní premisa nové vztahové reality show Jako ulití (Perfect Match), jejíž prvních osm epizod si odbylo svou premiéru na obrazovkách streamovací platformy Netflix.

Další 3 fotografie v galerii
Francesca Farago | foto: NETFLIX

Než se dočkáme další dávky, která vyjde příští úterý, pojďme si shrnout, proč je tenhle pseudosoutěžní pořad moderovaný oplzle vypadajícím strejdou Nickem Lacheyem neskutečně zábavný. Divákům totiž nabízí přesně to, co má. Vztahy, konflikty a pořádnou dávku bizarnosti. S velkou pravděpodobností půjde o jedno z nejlepších guilty pleasure letošního roku! Nemělo by proto chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

All-stars reality show
Pokud čtete Strážce na webu Metro.cz pravidelně, možná vám neunikl předchozí článek o dovětku třetí řady jiné, před pár dny odvysílané vztahovky od Netflixu jménem Láska je slepá: Po oltáři. Tehdy jsem naznačoval, že bude Perfect Match jakýmsi logickým pokračováním tohoto pořadu. V té době jsem ale ještě netušil, jak zábavný výsledný produkt nakonec bude.

Guilty pleasure letošního roku? Možná ano!

Jako vždy patřičně úlisný strejda Nick Lachey, který vždycky vynoří zpoza rohu tak nešikovně, že se lekají i soutěžící, dává na začátku dohromady soutěžící z dřívějších pořadů Netflixu. Konkrétně jde o zmiňovanou blbůstku Láska je slepá, ale i Too Hot to Handle, The Circle, Agenta, Twentysomethings, Selling Tampa a další. Netflix si ve svých starších pořadech jednoduše vyrobil své vlastní pseudocelebritky a nyní z nich sesavuje all-stars reality show. Třeba Francesca Farago či Chloe Veitch se dokonce objevily hned v několika z nich. Celek funguje právě i díky tomu výborně. Charaktery jsou totiž již vybudované předem, divák většinu těch blbounů zná, a tak se může poklidně těšit, co zde budou tropit. Někteří se navíc znají hodně intimně již před soutěží, takže je na některé interakce zaděláno rovněž zaděláno předem.

Někteří dávají přednost taktice před romantikou.

LGBT hráč
„To v USA není víc lidí kromě této přehlídky nezajímavých dementů?“ komentuje na portálu Česko-Slovenské filmové databáze csfd.cz uživatel s přezdívkou Korategod. A není zdaleka sám, koho vztahové reality show na Netflixu frustrují. Jako ulití ale slaví opět naprosto fenomenální úspěch ve sledovanosti a líbí se českým divákům o tom svědčí nejen umístění na předních příčkách českého žebříčku sledovanosti, ale i komentář uživatele Fixamana na témže webu. „Velká spokojenost. Plus konečně přidali i nějaké LGBT hráče. Nikdy mě nepřestanou bavit pozéři, kteří sjíždí jednu podobnou reality show za druhou a pak všude chodí psát, jak je to špatný. Zřejmě chtějí dokázat, jací jsou intelektuálové. No, sledováním podobných pořadů se jim to asi nepodaří. Logičtější by možná bylo se jim úplně vyhnout,“ píše Fixaman. A já s ním rozhodně souhlasím.

Ve vile se na začátku sejde deset nezadaných ze známých reality show na Netflixu, kteří se mezi sebou musí spárovat.

Čas je drahý
Nejrůznější pořady, seriály a filmy se na nás hrnou ze všemožných streamovacích služeb v kvantech doposud nevídaných. Konkurence je obrovská a divákův čas je čím dál tím dražší. O to více potěší, že když dojde na oddychovky v podobě vztahových reality show, umí stvořit Netflix pořad jako ulitý pro ty diváky, které si sám svými dřívějšími počiny vypiplal. Laťka přitom není právě vysoko. Vždyť si to shrňme. Loni vysílaná třetí série Too Hot to Handle pozbyla veškerou originalitu. Účinkující byly ještě méně zajímavými kopiemi těch z předchozích řad, a ani koučové, kteří vedou zdejší „osvětové“ kurzy, nebyly nejostřejší tužky v penálu. Láska je slepá (Love is blind) kráčí podobným směrem. Pořad sice slaví od svého uvedení v roce 2020 obrovský úspěch, s každou další řadou ale rovněž ztrácí dech. Situace došla tak daleko, že je zábavnější a šťavnatější dokonce i její japonská poměrně konzervativní varianta.

O čem lze mluvit dál. Co třeba o loni uvedeném rádoby sociálním experimentu jménem Ultimátum: Vzít se, nebo vzít roha?, ve kterém, jak již napovídá samotný název, jde opět o slušnej bizár. Šest mladých párů více či méně sympatických a nepříliš vyzrálých jedinců, kteří spolu chodí v průměru okolo dvou let, si musí ujasnit a patřičně nalajnovat priority. V každé z dvojic se totiž našel jedinec, který dal tomu druhému ultimátum. Výsledkem byla nejen kravina, ale i pořádná depka v závěrečném dílu. Ukázalo se totiž, že to vlastně nikomu moc neprospělo. Ač se nám moderátoři I někteří bývalí účastníci snažili tvrdit opak.

Jako ulití je oproti těmhle kouskům žánrový skvost, na který se budou tvůrci bezesporu hodně brzy snažit navázat. Archiv pseudohvězdiček se totiž Netflixu hned tak nevyčerpá.

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Před pětatřiceti lety stačilo razítko od obvoďáka. V současnosti jsou někteří pro psychotesty a zbrojní pas

vydáno 17. července 2024  16:00

Když padl v roce 1989 režim, dostali se Češi ke svobodě cestování, projevu, podnikání, ale i ozbrojování. Je to evergreen především ve Spojených státech....  celý článek

„Učit peníze“ by měla škola. Rodiče přenášejí odpovědnost za finanční gramotnost na erár

vydáno 17. července 2024  6:19

Na finanční neznalosti vydělávají podvodníci. Když vás zavalí ciframi, procenty, úrokovými sazbami a opentlí to růžovou budoucností, často uspějou.  celý článek

Když ještě na trhu řehtali koně. Jak to vypadalo na Václaváku v polovině 19. století

vydáno 17. července 2024  15:43

Miluju Prahu a deník Metro vybírají nejkrásnější pražské veduty. Neznámé a méně známé pohledy na město od starých mistrů.  celý článek

Ostravské léto s hudbou. Posílená doprava, zákaz psů i seznamovací apka

vydáno 17. července 2024  14:35

Před cestou do Ostravy nezapomeňte, že s klasikou neuspějete. Colours budou přijímat pouze platební karty.  celý článek