metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 20 °C

Pátek 22. září 2023. Svátek má Darina
Strážce streamu
Další 4 fotografie v galerii
Parker (Jamie Dornan) je agent, který velí týmu MI6. Parker je charismatický, zábavný a odvážný člověk, který kope za svůj tým a záleží mu na úspěchu mise. Parker se snaží přimět Stoneovou, aby se víc otevřela. Ta si k němu i k ostatním členům týmu vytvoří vztah a to jí začne komplikovat práci pro Chartu. | foto: NETFLIX

Bond, Bourne a Hunt se bát nemusejí. Nový akční snímek s Gal Gadot se, mírně řečeno, nepovedl

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - Pokud za svůj život zhlédnete dostatečné množství filmů a seriálů, a následně alespoň o části z nich napíšete hromadu nejrůznějších recenzí a hodnotících textů, naučí vás to (v ideálním případě) jednu věc. Nekopat do ležícího, nebo abych byl přesnější, nebýt při svých názorových výlevech na adresu značně nepovedených snímků příliš škodolibí. V případě filmu Rachel Stoneová: Sázka na srdce to není právě nejjednodušší úkol, a to hlavně proto, že se nikdo z tvůrčího týmu téhle akční kraviny očividně nesnažil stvořit nic lepšího, než sterilní unylou hovadinu, po jejímž zhlednutí budete marně přemýšlet nad tím, o čem to celé vlastně bylo. A ano, v případě tvorby internetové televize Netflix, se to nejen mně děje až podezřele často.

Akčně-špionážní snímek s krkolomným názvem Rachel Stoneová: Sázka na srdce alias Heart of Stone měl být na Netflixu jednou z největších letních novinek. Streamovací gigant i hlavní herecký hvězda Gal Gadot jím otevřeně vyzývali na souboj bondovky, bournovky i filmy ze série Mission: Impossible. Snímek měl nastartovat novou ženskou akční sérii.

My však již nyní víme, že se to kvůli tvůrčí impotenci velice pravděpodobně nestane. Přesto nesměla tahle pitomá akční novinka chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

„Jednou z krásných věcí na tomto filmu je, že sází stejně tak na akci jako na děj a emoce,“ říká Gal Gadot. „Chtěla jsem, aby Rachel byla hrdinkou, která umí bojovat, ale také používat svůj intelekt, intuici a emoce,“ doplňuje.

Srdce z kamene
Na začátku snímku se nám představuje elitní jednotka MI6, a to, jak jinak, při plnění tajné špionážní mise. Jejími členy jsou mimo jiné nezkušená technička Rachel Stone (Gal Gadot) a hlavní agent Parker (Jamie Dornan). Tým agentů však netuší, že Stone ve skutečnosti pracuje pro Chartu – tajnou mírovou organizaci, utajenou i před ostatními špiony, která využívá špičkové technologie k neutralizaci globálních hrozeb.

Gal Gadot ve filmu Rachel Stoneová: Sázka na Srdce chce dokázat, že ne každý špion musí mít srdce z kamene.

Rachel byla vycvičena jako dokonalá profesionální agentka v terénu, obvykle má ve zvyku držet se mise, sbírat informace a nikomu nevěřit. Když ale onu zmiňovanou rutinní misi zmaří záhadná hackerka Keya Dhawan (Alia Bhatt), Racheliny dva životy se střetnou. Musí totiž před kolegy z týmu odhalit své schopnosti. A jak se posléze ukáže, není zdaleka jediná, kdo měl jedno či dvě tajemství v rukávu.

Ženské Mission: Impossible se nekoná
Sázka na Srdce je neskutečně nezajímavá a nudná podívaná. Sterilních netflixovek jsem už viděl hodně, tahle je ale z poslední doby snad vůbec nejhorší. Vzpomeňme například na nudné výplachy Old Guard, Gray Mana či Red Notice. Sázka na Srdce není sice čistokrevným filmovým odpadem, u něhož by divák úpěl pod tíhou naprostého tvůrčího amatérismu. Netflix nám však snad už posté servíruje další ukázku prázdného a sterilního rádoby blockbusteru, co neumí diváka strhnout, natož pobavit. Přitom nám tvůrci kromě předvídatelné zápletky, unylých hereckých výkonů a především pitomého scénáře neustále servírují poměrně koukatelné akční scény.

Špionážní akční thriller s odhodlanou agentkou Rachel Stoneovou (Gal Gadot, známá mimo jiné díky své průlomové roli Wonder Woman) je nyní na Netflixu.

Co je to ale platné, když se i rádoby památnější scény odehrávají v digitálních kulisách někde v ateliéru. Jako by tvůrcům i zúčastněným hercům nešlo o nic jiného, než bez sebemenší špetky energie naplnit streamovací algoritmus. A taky poptávku po velkém letním megafilmu.

Pokračování? To těžko
Autoři filmu Rachel Stoneová: Sázka na srdce v závěru selhávají v tom možná původně nejzásadnějším. Divákovi na konci filmu nepřesvědčivě servírují scénu, která by správně měla stavět na již položených základech pro funkční sérii navazujících snímků. Na plánovaná pokračování ale dojde jen velice těžko. Rachel Stoneová si bohužel k Bournovi, Huntovi, Bondovi a dalším frajerům nemůže ani čuchnout. Škoda. Povedených akčních sérií se sympatickými ženskými hrdinkami v hlavních rolích není nikdy dost. Gal Gadot ale na něco podobného nemá dost charismatu. Bohužel.

Rachel Stoneová: Sázka na Srdce

  • Režie: Tom Harper
  • Scénář: Greg Rucka, Allison Schroeder
  • Kamera: George Steel
  • Hudba: Steven Price
  • Hrají: Gal Gadot, Jamie Dornan, Sophie Okonedo, Alia Bhatt, Archie Madekwe, Matthias Schweighöfer, Jing Lusi, Enzo Cilenti, Paul Ready a další.
  • Produkce: Bonnie Curtis, David Ellison, Gal Gadot, Dana Goldberg, Don Granger, Julie Lynn, Jaron Varsano, Greg Rucka a další.
  • Střih: Mark Eckersley
  • Scénografie: Charles Wood
  • Kostýmy: Julian Day

Komentáře

Hlavní zprávy

RECENZE: Stallonea budete postrádat. Banda akčních veteránů je potřetí zpátky v kinech

vydáno 22. září 2023  6:00

Je to celé poněkud smutné. Na jednu stranu je člověk rád, že se série Postradatelní dočkala i čtvrtého závěrečného pokračování. Zároveň je však nasnadě,...  celý článek

Češi s dluhy. Nejvíce je tíží „dluhy pro dobrou věc“ - hypotéky. Z EU jsou na tom nejhůře Řekové

vydáno 21. září 2023  12:11

Zastavte se někde na ulici a začněte počítat. První, druhý, první, druhý. Statisticky tak každý druhý chodec, který kolem vás projde, patří k lidem,...  celý článek

I vstupní prohlídka u praktického lékaře může zachránit ledviny

vydáno 21. září 2023  9:52

Své dětství a většinu dospívání prožil Vojtěch Růta (25) v jižních Čechách. Zde také chodil na gymnázium a věnoval se svým oblíbeným sportům, jako...  celý článek

S postižením sluchu se v tuzemsku potýká více než půl milionu lidí. Ti dál narážejí na problémy

vydáno 21. září 2023  5:01

„Dlouhodobě vnímáme, že mnohdy nejen úřady, ale i různé instituce ani nevědí, jaké mají lidé se sluchovým postižením potřeby, jaké prostředí jim mají...  celý článek