metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 20 °C

Pátek 22. září 2023. Svátek má Darina
Strážce streamu
Další 4 fotografie v galerii
Vzít se, nebo vzít roha? Ultimátum je ještě bizarnější, než Love is Blind. Bohužel však méně zábavné. | foto: NETFLIX

Vzít si krávu/blbce, nebo vzít čáru? Ultimátum od Netflixu je i napodruhé řádně bizarní podívaná

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - V již třetím rádoby sociálním experimentu s názvem Ultimátum: Vzít se, nebo vzít roha? na obrazovkách streamovací platformy Netflix si musí pětice mladých párů (složených většinou z nepříliš vyzrálých jedinců) ujasnit, zda chtějí i nadále trávit čas se svým protějškem či jej vyměnit za jiný a lepší kus. V každé z dvojic, které spolu v drtivé většině případů chodí pouze pár let, se totiž našel jedinec, který dal tomu druhému ultimátum. Buď se musí na konci pořadu páreček vzít a nebo se rozejít. I když, jak se to vezme.

Ultimátum je opět zábavná kravina, která se divákovi snaží namluvit, že je něčím víc. Sociálním experimentem, sondou do partnerského života, možná dokonce jakousi terapií pro všechny zúčastněné. Tím by se ale nenechal ošálit snad ani průměrný volič SPD. Tvůrci v čele s moderátory Nickem a Vanessou Lacheyovými totiž opět předkládají divákům to, co umí Netflix nejlépe. Přímočarou vztahovou reality show, která může posloužit mamince na rodičovské dovolené jako příjemný guilty pleasure při žehlení či vaření, pro teenagera, co leží doma v horečkách zase tím jediným, co může v té chvíli intelektuálně pobrat.

Sociální experiment se jmenuje Ultimátum: Vzít se, nebo vzít roha?

S očekáváním kvalitního pokoukání si nové Ultimátum nejspíš nikdo pouštět nebude. Tak či onak, nesměla tahle blbůstka, jejíž klasická druhá řada právě běží na Netflixu, chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

Lásko, pojďme do televize
Ještě jednou si shrňme, o čem Ultimátum, jehož první řada byla odvysílána na obrazovkách streamovacího giganta relativně nedávno, tedy loni na jaře, vlastně pojednává. Pět heterosexuálních párů má v nějaké formě před svatbou. Jeden z partnerů je ale připraven se oženit, druhý si není tak jistý. Ten prvně jmenovaná si proto určí ultimátum - do osmi týdnů se musí dvojice zasnoubit, nebo jít svou cestou. Do té doby si každý z aktérů musí před kamerami vybrat nového potenciálního partnera z ostatních párů, což vytváří jakous takous příležitost, která dotyčným nejen změní život, ale také jim umožní nahlédnout do dvou různých možných budoucností. První čtyři týdny bydlí každý společně s novým partnerem, aby pak druhou půlku času žili již se skutečným potenciálním budoucím manželem či manželkou.

Ryann

Vzít se, nevzít se?
Když tvůrčí tým stojící mimo jiné i za netflixáckou vztahovkou Láska je slepá poprvé přispěchal na své obrazovky s konceptem Ultimáta, docela jsem se bavil. I díky bizarní situaci, která se v show tehdy odehrála v prvních dvou epizodách, myslím, že to bylo v té druhé, jsem dokonce Ultimátum doporučil i svému švagrovi. Dva z největších nesympaťáků a od pohledu psychopatů série totiž rychle pochopili, že jinde než u jejich submisivních partnerů jim jejich chování procházet nebude, a tak z experimentu vycouvali. Spin-off Ultimáta s podtitulem Queer láska jsem bohužel neviděl, a tak nemohu posoudit. Co se ale nynější druhé, respektive třetí sezony týče, něco podobného jako na začátku jedničky se odehrává i zde.

Riah and Trey

Zklidni hormon
Jedna ze soutěžících se tu v záchvatu žárlivosti, stručně řečeno, chová jako kráva. Nechci vám vyspoilerovat jednu z mála zajímavých situací, která se v nové řadě Ultimáta stane. Jenom řeknu, že má poté dotyčná v posledním díle, v němž se páry zhruba po roce opět společně sejdou, přijatelnou výmluvu. Jinak je ale nové Ultimátum oproti původní sérii vlastně děsná nuda. Vše proběhne tak, jak byste očekávali. Nikdo se nepoučí, na žádné nevěry taky nedojde.

Kat and Alex

A co se samotných párů týče, nebudu raději psát, kolik z nich si v předposledním díle se slzami v očích slíbilo věčnou lásku stvrzenou zásnubním prstenem. Jen naznačím, že se v závěrečném vzpomínkovém díle v televizním studiu mnoho snubních prstýnků nenacházelo.

Komentáře

Hlavní zprávy

Soulož s kostlivcem nemusí být hned Konec světa. Nebe s.r.o. baví i napočtvrté

Strážce streamu
vydáno 22. září 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Děj komediálního seriálu Nebe s.r.o., neboli Miracle Workers se ve čtvrté sérii přesunul do postapokalyptické budoucnost. V ní čelí pouštní válečník Sid...  celý článek

RECENZE: Stallonea budete postrádat. Banda akčních veteránů je potřetí zpátky v kinech

vydáno 22. září 2023  6:00

Je to celé poněkud smutné. Na jednu stranu je člověk rád, že se série Postradatelní dočkala i čtvrtého závěrečného pokračování. Zároveň je však nasnadě,...  celý článek

Češi s dluhy. Nejvíce je tíží „dluhy pro dobrou věc“ - hypotéky. Z EU jsou na tom nejhůře Řekové

vydáno 21. září 2023  12:11

Zastavte se někde na ulici a začněte počítat. První, druhý, první, druhý. Statisticky tak každý druhý chodec, který kolem vás projde, patří k lidem,...  celý článek

I vstupní prohlídka u praktického lékaře může zachránit ledviny

vydáno 21. září 2023  9:52

Své dětství a většinu dospívání prožil Vojtěch Růta (25) v jižních Čechách. Zde také chodil na gymnázium a věnoval se svým oblíbeným sportům, jako...  celý článek