metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 7 °C

Pondělí 22. dubna 2024. Svátek má Evženie

Holešovická tržnice uvítala nové nájemce a nabízí několik volných ploch lokálním dodavatelům v Hale 22

  15:43
Praha 23. března 2023 (PROTEXT) - Holešovická tržnice uvítala na konci loňského roku a na počátku roku 2023 nové nájemce. Pro milovníky pejsků zde byla otevřena prodejna DOGG, která nabízí vysoce kvalitní a značkové potřeby pro psí mazlíčky. Gizmánia zase potěšila Freestyle koloběžkové nadšence a díky Opravárně už nemusíte vyhazovat spotřebiče, které ještě nejsou zralé do kontejneru, ale stačí někdy třeba jen poopravit nějaký ten šroubek, jindy poštelovat vnitřní strojek, ale ušetřit tak i tisíce korun za nové spotřebiče a také přírodu. Hala 22, největší zeleninové tržiště v Praze, pak uvítala nové lokální prodejce a pro některé další lokální dodavatele jsou k dispozici volné plochy k pronájmu.

Hala 22

Největší zeleninové tržiště v Praze je pro zákazníky otevřeno šest dní v týdnu a zákazníci zde najdou primárně potraviny od šedesáti lokálních dodavatelů. V nabídce zde na zákazníky čeká zejména ovoce, zelenina, vejce, maso, sýry, ryby, pečivo, jogurty či mléko, ale nechybí ani květiny nebo vynikající káva. Trhovci jsou v Hale 22 denně kromě neděle od 8.00 hodin do 17.00 hodin, resp. do 14.00 hodin v sobotu.

Nově v Hale 22 nabízí svoje produkty farma Veroniky Jedličkové z Berounska, která se věnuje především volnému chovu drůbeže. Návštěvníci se tak mohou těšit na čerstvá kuřata a vejce slepic z volného výběhu. Další novinkou na prodejních pultech je oblíbená lotyšská specialita – sušené ryby. V sobotu je pak trh obohacen ještě o mobilní stánky, kde nově nechybí veganské pečivo a celkově veganské občerstvení.

"Hala 22 je tak trochu svět sám pro sebe. Někteří lokální prodejci jsou s námi i dvacet let, jiní využijí prodejní plochu na určitou dobu, posléze místo uvolní a my tak máme prostor nabídnout plochu novým zájemcům. Vždy ale dbáme na to, aby se jednalo o lokální dodavatele. Na konci loňského roku se již objevily některé nové tváře, o víkendech jsme také zavedli mobilní prodejní plochy pro ty, kdo si nemohou dovolit zejména z kapacitních důvodů nabídnout své zboží každý den. Několik málo volných míst nám nyní ještě zůstalo, proto je zde nabídka na dlouhodobý pronájem pro místní farmáře a lokální dodavatele,“ upřesňuje Marie Šteglová, obchodní ředitelka Výstaviště Praha, a.s.

DOGG

Dogg je česká firma založená milovníky psů v roce 2015. Zaměřuje se na kvalitní, designové, chytré a zdravé výrobky pro psy. Většina vychytávek pochází od lokálních výrobců a z evropských manufaktur. Zákazníci se v nové prodejně v hale 29 můžou těšit na rozšířený sortiment lokálních, eco-friendly a designových vychytávek.

https://dogg.cz

Opravárna

Opravárna v hale 13 zatím funguje v úterý, středu a čtvrtek. K dispozici je zde také brusič nožů a od května přibude prodejna a servis e-koloběžek. Diagnostika přístroje vyjde na 300 korun a podle zakladatele Jana Charváta se vyplatí renovovat předměty nad 1000-1500 korun nebo ty s citovou hodnotou. Základní hodinová sazba pak činí 650 korun. Do Opravárny zve majitel i do prvního obchodu s elektronikou, kde najdou zákazníci mix nového či zánovního zboží s cenami o 10-60 procent nižšími oproti novému.

www.opravarna.cz/kamenna-opravarna

Gizmania

Třetí nováček v Tržnici Gizmania patří mezi největší prodejce freestyle koloběžek a komponentů v Česku. Sklad vedle prodejny v Hale 27 disponuje více než 60 000 produkty. Zákazníci můžou vybírat téměř ze třiceti světových značek freestyle koloběžek. V obchodu najdou i nepřebernou nabídku dílů a přijít mohou i ti, kdo potřebují svůj stroj opravit.

www.gizmania.cz

Více informací k Holešovické tržnici a všem nájemcům:

www.holesovickatrznice.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Hlavní zprávy

Billie Eilish, Katy Perry, Bon Jovi a další mají konkurenci. Jmenuje se umělá inteligence

vydáno 22. dubna 2024  4:42

Stále se vyvíjející technologie pobouřila zahraniční umělce. Umělá inteligence (AI) ale hýbe celou společností. Někteří se jí bojí, jiní se s ní učí...  celý článek

Herci neustále bojují o práci, je to kolotoč pádů a vzestupů, říká agentka Daňková

vydáno 21. dubna 2024  7:00

Lenka Daňková vystudovala germanistiku a hudební vědu na MUNI v Brně, poté se věnovala hudební produkci jak v Česku, tak v rakouském Grazu a od roku 2010...  celý článek

Americký sen. Češka z New Yorku prožívá lakrosové vrcholy ve Spojených státech amerických

vydáno 20. dubna 2024  13:00

Předloni zažila s českou lakrosovou reprezentací velké úspěchy. Na mistrovství světa byly Češky sedmé, vzápětí si zahrály mezi osmi nejlepšími zeměmi na...  celý článek

Poslední adresa Jaroslava Klabíka byla na Hradčanech. Prožil život dobrodruha

vydáno 21. dubna 2024  11:53

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek