metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 19 °C

Pátek 14. června 2024. Svátek má Roland

Společnost Affidea získala ocenění v kategorii diagnostiky a primární péče v prestižní zdravotnické soutěži LaingBuisson Health Awards 2022

  12:55
Haag (Nizozemsko) 28. listopadu 2022 (PROTEXT/PRNewswire) - Společnost Affidea, největší evropský poskytovatel pokročilých diagnostických řešení, ambulantních služeb a služeb v oblasti onkologické péče, s potěšením oznamuje, že získala letošní cenu LaingBuisson v kategorii diagnostiky a primární péče.

LaingBuisson Awards jsou jedním z nejprestižnějších ocenění v oblasti zdravotnictví a udělují se společnostem, které stanovují nové standardy kvality a mají vliv na celé odvětví. Letos je to již po sedmnácté, co mohou být přední poskytovatelé zdravotní péče a jejich poradci ocenění za svou práci a přínos světovému zdravotnictví.

Společnost Affidea získala ocenění v této kategorii za svůj inovativní program Dose Excellence pro zajištění bezpečnosti pacientů. Prostřednictvím tohoto programu společnost každý měsíc analyzuje informace z více než 75.000 CT vyšetření, díky čemuž dosáhla snížení dávek záření na všech svých pracovištích v průměru o 40 %. Tím zvyšuje bezpečnost pacientů při zachování vysoké kvality obrazu pro přesnou diagnózu.

Nedávno společnost Affidea posunula program na další úroveň a uvedla na trh verzi 3.2 softwaru DoseWatch v kombinaci s nástrojem Business Intelligence (BI) pro tvorbu přehledů dat v reálném čase, který jako první implementovala její střediska v Maďarsku a Španělsku.

Dalším krokem projektu je správa údajů o kontrastních látkách, která umožňuje zasílání oznámení o klinických souvislostech a kumulativní dávce jódu (rizikové faktory, předchozí nežádoucí účinky), jakož i o podrobnostech o aplikaci injekcí (kontrastní látka, objem, aplikační protokol). Díky měření a optimalizaci využívání kontrastní látky může společnost přizpůsobit dávku na míru každému pacientovi, a vyhnout se tak jejímu nadužívání.

Guy Blomfield, předseda dozorčí rady a generální ředitel společnosti Affidea, uvedl: „Je mi ctí, že jsme získali toto prestižní ocenění. Je důkazem našeho úsilí a úspěchů při zajišťování výjimečné bezpečnosti pacientů, které dosahujeme díky přísným klinickým protokolům a inovativním nástrojům. Chtěl bych poděkovat všem našim obětavým a úžasným týmům na klinikách, a zejména členům týmu Dose Excellence, za jejich nadšení, odhodlání a tvrdou práci. Toto ocenění je uznáním špičkové kvality jejich práce a já na to nemohu být pyšnější."

Dr. Alessandro Roncacci, vedoucí lékař společnosti SVP, dodal: „ Je to další důkaz toho, že důsledně dodržujeme směrnici Euratom 2013/59 tím, že identifikujeme odchylky v reálném čase a standardizujeme a optimalizujeme protokoly CT při zachování standardů kvality obrazu, čímž zajišťujeme vyšší bezpečnost našich pacientů. V roce 2023 máme velké ambice rozšířit novou verzi našeho programu Dose Excellence na všechny trhy, kde působíme, přičemž se řídíme naším závazkem k dodržování nejvyšších standardů bezpečnosti pacientů."

Slavnostní předávání cen se konalo v hotelu Park Westminster Bridge a zúčastnilo se ho více než 1000 klíčových osobností nezávislého zdravotnického sektoru.

Toto ocenění je druhým oceněním, které společnost Affidea letos získala. V červnu byla společnost oceněna jako poskytovatel diagnostických řešení roku na HealthInvestor Awards 2022.

O společnosti Affidea

Společnost Affidea(www.affidea.com) je největším evropským poskytovatelem služeb v oblasti zobrazovací diagnostiky, ambulantní a onkologické péče, působí ve 329 centrech v 15 zemích Evropy, spolupracuje s téměř 11.000 odborníky a nabízí pokročilou diagnostiku, ambulantní a onkologickou péči pro více než 12 milionů pacientů ročně. Díky svým výsledkům v oblasti bezpečnosti pacientů si společnost získala uznání Evropské radiologické společnosti a stala se nejvíce oceňovaným poskytovatelem diagnostického zobrazování v Evropě – více než 50 % všech center oceněných na Eurosafe Wall of Stars patří společnosti Affidea.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1954323/Affidea_Health_Awards.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/942742/Affidea_Group_Logo.jpg

Kontakty pro média: Affidea Group, Oana Dumitroiu, SVP Marketing & Communication, E-mail: oana.dumitroiu@affidea.com, Tel: +40 738 674 320

Hlavní zprávy

Být gamer už není stigma, říká muž, jenž pamatuje válku mezi Levelem a Score

vydáno 14. června 2024  5:17

Kde jsou ty časy, když si vývojáři videoher museli na všechno přijít sami – od napsání programu až po jejich vydání. Jak vznikly legendy jako Dungeon...  celý článek

Nájemní zabijáci neexistují? Vrah naoko je romantická komedie šmrncnutá krimi zápletkou

Strážce streamu
vydáno 14. června 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Skutečnými událostmi inspirovaná komedie o učiteli a policejním důstojníkovi v jednom, který se pro úspěch tajných akcí musí vydávat za nájemné zabijáky...  celý článek

Benjamin Netanjahu je pro Izrael větší hrozba než Hamás, říká muž, který sloužil v Gaze

vydáno 13. června 2024  18:20

David Shorf sloužil v izraelské armádě, byl zástupcem šéfredaktora Lidových novin, hrál v kapele Raketa Bořka Slezáčka, nyní se pohybuje v marketingu,...  celý článek

Pořádná kontrola spotřeby je lepší než další solární panely na střeše, radí odborník

vydáno 13. června 2024  10:02

Zjednodušení instalací fotovoltaických elektráren a jejich vzájemné propojení mezi soukromými osobami nebo třeba obcemi zajistilo boom střešních...  celý článek