metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 2 °C

Středa 6. prosince 2023. Svátek má Mikuláš

Výstava teamLab Planets v Tokiu přivítala za 6 měsíců přibližně 1 milion návštěvníků ze zahraničí a toto pohlcující muzeum představilo obnovu prostor pro umělecká díla

  9:20
Tokio 1. září 2023 (PROTEXT/BusinessWire) - Vzhledem k tomu, že podle daných informací navštěvuje teamLab Planets přibližně 1 z 10 zahraničních návštěvníků Japonska, bude muzeum otevřeno až do roku 2027

teamLab Planets TOKYO DMM („teamLab Planets“), muzeum uměleckého kolektivu teamLab v Toyosu v Tokiu, které se ponořuje do těla, oslavilo páté výročí a obnovilo prostory pro umělecká díla, čímž se stalo ještě více pohlcujícím zážitkem.

Tato tisková zpráva obsahuje multimediální prvky. Celou zprávu najdete zde: https://www.businesswire.com/news/home/20230830577629/cs/

Za šest měsíců od března do srpna 2023 navštívilo muzeum přibližně milion návštěvníků ze 182 zemí a regionů mimo Japonsko. To představuje 70 % celkového počtu návštěvníků muzea (*1). Bylo také oznámeno, že přibližně každý desátý návštěvník Japonska ze zámoří navštěvuje teamLab Planets (*2).

NOVĚ PŘEDSTAVENÁ INSTALACE: EFEMÉRNÍ TUHNOUCÍ SVĚTLO

Uvnitř pohlcujícího uměleckého díla, které návštěvníci zažijí, když vstoupí do vody, se ve vzduchu vznáší nespočet světelných mas, z nichž každá se skládá z několika barev. Hranice jednotlivých barev jsou jasně odděleny, jako by byly pevné. Zdánlivě pevné oddělení barev světelných hmot se v přírodě nevyskytuje a je způsobeno extrémní synchronizací. Díky samoorganizaci v průběhu času vytváří tento fenomén synchronizace rozsáhlou uspořádanou strukturu.

OBNOVA UMĚLECKÝCH DĚL

V Nekonečném křišťálovém vesmíru (The Infinite Crystal Universe) , uměleckém díle, které vytváří trojrozměrnou sochu ze souboru světelných bodů, se mohou návštěvníci zapojit do díla pomocí aplikace teamLab a vytvořit umělecké dílo společně s dalšími lidmi v prostoru. Vhozením vybrané hvězdy z aplikace se před vámi vytvoří světelná socha a prostor tohoto díla je tvořen skupinou těchto světelných soch. S obnovením instalace přibylo pět nových světelných soch.

Obnovena byla také instalace plná světelných koulí, které se vlivem interakce lidí mění na nejednoznačné barvy, Rozšíření trojrozměrné existence v proměňujícím se prostoru a několik dalších uměleckých prostorů bylo také obnoveno, což prohloubilo zážitek z fyzického ponoření celého těla.

Kromě toho byl provoz teamLab Planets, jehož ukončení bylo původně plánováno na konec roku 2023, prodloužen do konce roku 2027, a to z důvodu popularity muzea.

KONCEPCE TEAMLAB PLANETS

Ponořte se společně s ostatními do celého těla, vnímejte svým tělem a sjednoťte se se světem.

teamLab Planets je muzeum, kde se procházíte vodou, a zahrada, kde splynete s květinami. Skládá se ze 4 velkoplošných uměleckých prostor a 2 zahrad vytvořených uměleckým kolektivem teamLab.

Lidé se procházejí bosí a společně s ostatními se ponořují celým tělem do rozsáhlých uměleckých děl. Umělecká díla se pod vlivem přítomnosti lidí mění a stírají vnímání hranic mezi sebou a díly. Ostatní lidé také vytvářejí změny v uměleckých dílech, stírají hranice mezi sebou a díly a vytvářejí kontinuitu mezi sebou, uměním a ostatními.

-----------------------

*1, oficiální stránky teamLab Planets, údaje o nákupu vstupenek (údaje získané od 1. března do 31. srpna 2023)

*2 „ Úžasný Nippon / Muzeum digitálního umění v Tokiu okouzluje zahraniční turisty - The Japan News “ Japonské zprávy deníku Yomiuri Shimbun. 5. srpna 2023.

O muzeu

teamLab Planets TOKYO DMM 6-1-16 Toyosu, Koto-ku, Tokyo https://www.teamlab.art/e/planets/

Otevírací doba

září – listopad: 9:00 - 22:00

*Poslední vstup 1 hodinu před uzavřením

*Hodiny se mohou změnit. Aktuální informace naleznete na oficiálních webových stránkách. Uzavřeno: 6. září (st), 4. října (st), 8. listopadu (st)

Vstupné

Dospělí (od 18 let): 3 800 JPY

Studenti (13 - 17 let): 2 300 JPY

Děti (4 - 12 let): 1 300 JPY 3 roky a méně: zdarma.

Sleva pro osoby se zdravotním postižením: 1 900 JPY

Oficiální obchod se vstupenkami https://teamlabplanets.dmm.com

Jídlo a obchod

Vegan Ramen UZU Tokyo: https://vegan-uzu.com/pages/uzu-tokyo-en

teamLab Flower Shop: https://www.teamlab.art/e/flowershop/

Pro média

Tiskové materiály: https://goo.gl/tQXMLm

Ukázkové video: https://youtu.be/KAQMAzRjoH0

O PLANETS Co., Ltd.

Založeno v roce 2017.Provozuje a spravuje zařízení teamLab Planets TOKYO.

Místo: Tokio Nihonbashi Tower 10F, 2-7-1 Nihonbashi, Chuo-ku, Tokio

Zástupce: Takumi Nomoto

O teamLab

teamLab (založ. 2001) je mezinárodní umělecký kolektiv. Jejich společná praxe se zaměřuje na propojení umění, vědy, technologie a přírody. Mezioborová skupina odborníků, zahrnující umělce, programátory, inženýry, počítačové animátory, matematiky a architekty, se prostřednictvím umění snaží zkoumat vztah mezi sebou a světem a nové formy vnímání.

Aby lidé porozuměli světu kolem sebe, rozdělují ho na nezávislé celky, mezi nimiž jsou vnímány hranice. teamLab se snaží tyto hranice překonávat v rámci našeho vnímání světa, vztahů mezi sebou a světem a kontinuity času. Vše existuje v dlouhé, křehké a zároveň zázračné kontinuitě bez hranic.

Výstavy teamLab se konaly ve městech po celém světě, mimo jiné v New Yorku, Londýně, Paříži, Singapuru, Silicon Valley, Pekingu a Melbourne. Mezi muzea a rozsáhlé stálé expozice teamLab patří například teamLab Borderless ateamLab Planets v Tokyu, teamLab Borderless Shanghai, teamLab SuperNature Macao ateamLab Massless Beijing a další budou otevřeny ve městech jako Abú Zabí, Hamburku, Džiddě a Utrechtu.

Díla teamLabu jsou mimo jiné ve stálé sbírce Muzea současného umění v Los Angeles, Art Gallery of New South Wales v Sydney, Art Gallery of South Australia v Adelaide, Asian Art Museum v San Franciscu, Asia Society Museum v New Yorku, Borusan Contemporary Art Collection v Istanbulu, National Gallery of Victoria v Melbourne a Amos Rex v Helsinkách.

teamLab zastupuje Pace Gallery, Martin Browne Contemporary a Ikkan Art.

teamLab: https://www.teamlab.art/

Instagram: https://instagram.com/teamlab/

Facebook: https://www.facebook.com/teamLab.inc

Twitter: https://twitter.com/teamLab_net

YouTube: https://www.youtube.com/c/teamLabART

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Zdrojovou verzi najdete na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230830577629/cs/

Kontakt:

PLANETS Co., Ltd. Public Relations Department

E-mail: pr-info@planets.art

Interview: https://forms.gle/fAtnDKLpQKFME6XR9

Zdroj: PLANETS Co., Ltd.

Hlavní zprávy

Oblíbený server pirátů se změnil v osobní úložiště. Kdo ale chce, cestu si k filmům a seriálům najde

vydáno 6. prosince 2023  14:28

Pro mnohé domácí diváky jde o událost roku. Pouhých pár dní před jeho koncem se totiž veřejnost dozvěděla, že končí ve své původní, řekněme klasické,...  celý článek

Pionýři fotografie zachycovali Prahu téměř bez lidí. Na nejstarších snímcích jsou jen jako čáry

vydáno 6. prosince 2023  10:06

Zřejmě nejstarší fotografie Prahy vznikla 12. června 1848, kdy student medicíny Václav Trajc zhotovil daguerrotypický snímek zachycující shromáždění na...  celý článek

Objevování opuštěných domů je v Česku fenomén, říká zakladatel projektu Poznej domy

vydáno 6. prosince 2023  4:24

„Je to jedno z koření života. Kdo je trochu dobrodružnější povahy, je na takovém místě ve svém živlu. A kdo není, pro toho ten první připraví pěkné...  celý článek

Tentokrát budu tátu dirigovat já, říká pro deník Metro Felix Slováček mladší

vydáno 5. prosince 2023  19:17

Saxofonista a klarinetista Felix Slováček mladší v lednu chystá další koncert s názvem Lady Carneval a největší hity božského Káji. Písně jako Kávu si...  celý článek