metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 2 °C

Čtvrtek 7. prosince 2023. Svátek má Ambrož, Benjamin

Výstava teamLab Planets v Tokiu přivítala za 6 měsíců přibližně 1 milion návštěvníků ze zahraničí a toto pohlcující muzeum představilo obnovu prostor pro umělecká díla

  9:20
Tokio 1. září 2023 (PROTEXT/BusinessWire) - Vzhledem k tomu, že podle daných informací navštěvuje teamLab Planets přibližně 1 z 10 zahraničních návštěvníků Japonska, bude muzeum otevřeno až do roku 2027

teamLab Planets TOKYO DMM („teamLab Planets“), muzeum uměleckého kolektivu teamLab v Toyosu v Tokiu, které se ponořuje do těla, oslavilo páté výročí a obnovilo prostory pro umělecká díla, čímž se stalo ještě více pohlcujícím zážitkem.

Tato tisková zpráva obsahuje multimediální prvky. Celou zprávu najdete zde: https://www.businesswire.com/news/home/20230830577629/cs/

Za šest měsíců od března do srpna 2023 navštívilo muzeum přibližně milion návštěvníků ze 182 zemí a regionů mimo Japonsko. To představuje 70 % celkového počtu návštěvníků muzea (*1). Bylo také oznámeno, že přibližně každý desátý návštěvník Japonska ze zámoří navštěvuje teamLab Planets (*2).

NOVĚ PŘEDSTAVENÁ INSTALACE: EFEMÉRNÍ TUHNOUCÍ SVĚTLO

Uvnitř pohlcujícího uměleckého díla, které návštěvníci zažijí, když vstoupí do vody, se ve vzduchu vznáší nespočet světelných mas, z nichž každá se skládá z několika barev. Hranice jednotlivých barev jsou jasně odděleny, jako by byly pevné. Zdánlivě pevné oddělení barev světelných hmot se v přírodě nevyskytuje a je způsobeno extrémní synchronizací. Díky samoorganizaci v průběhu času vytváří tento fenomén synchronizace rozsáhlou uspořádanou strukturu.

OBNOVA UMĚLECKÝCH DĚL

V Nekonečném křišťálovém vesmíru (The Infinite Crystal Universe) , uměleckém díle, které vytváří trojrozměrnou sochu ze souboru světelných bodů, se mohou návštěvníci zapojit do díla pomocí aplikace teamLab a vytvořit umělecké dílo společně s dalšími lidmi v prostoru. Vhozením vybrané hvězdy z aplikace se před vámi vytvoří světelná socha a prostor tohoto díla je tvořen skupinou těchto světelných soch. S obnovením instalace přibylo pět nových světelných soch.

Obnovena byla také instalace plná světelných koulí, které se vlivem interakce lidí mění na nejednoznačné barvy, Rozšíření trojrozměrné existence v proměňujícím se prostoru a několik dalších uměleckých prostorů bylo také obnoveno, což prohloubilo zážitek z fyzického ponoření celého těla.

Kromě toho byl provoz teamLab Planets, jehož ukončení bylo původně plánováno na konec roku 2023, prodloužen do konce roku 2027, a to z důvodu popularity muzea.

KONCEPCE TEAMLAB PLANETS

Ponořte se společně s ostatními do celého těla, vnímejte svým tělem a sjednoťte se se světem.

teamLab Planets je muzeum, kde se procházíte vodou, a zahrada, kde splynete s květinami. Skládá se ze 4 velkoplošných uměleckých prostor a 2 zahrad vytvořených uměleckým kolektivem teamLab.

Lidé se procházejí bosí a společně s ostatními se ponořují celým tělem do rozsáhlých uměleckých děl. Umělecká díla se pod vlivem přítomnosti lidí mění a stírají vnímání hranic mezi sebou a díly. Ostatní lidé také vytvářejí změny v uměleckých dílech, stírají hranice mezi sebou a díly a vytvářejí kontinuitu mezi sebou, uměním a ostatními.

-----------------------

*1, oficiální stránky teamLab Planets, údaje o nákupu vstupenek (údaje získané od 1. března do 31. srpna 2023)

*2 „ Úžasný Nippon / Muzeum digitálního umění v Tokiu okouzluje zahraniční turisty - The Japan News “ Japonské zprávy deníku Yomiuri Shimbun. 5. srpna 2023.

O muzeu

teamLab Planets TOKYO DMM 6-1-16 Toyosu, Koto-ku, Tokyo https://www.teamlab.art/e/planets/

Otevírací doba

září – listopad: 9:00 - 22:00

*Poslední vstup 1 hodinu před uzavřením

*Hodiny se mohou změnit. Aktuální informace naleznete na oficiálních webových stránkách. Uzavřeno: 6. září (st), 4. října (st), 8. listopadu (st)

Vstupné

Dospělí (od 18 let): 3 800 JPY

Studenti (13 - 17 let): 2 300 JPY

Děti (4 - 12 let): 1 300 JPY 3 roky a méně: zdarma.

Sleva pro osoby se zdravotním postižením: 1 900 JPY

Oficiální obchod se vstupenkami https://teamlabplanets.dmm.com

Jídlo a obchod

Vegan Ramen UZU Tokyo: https://vegan-uzu.com/pages/uzu-tokyo-en

teamLab Flower Shop: https://www.teamlab.art/e/flowershop/

Pro média

Tiskové materiály: https://goo.gl/tQXMLm

Ukázkové video: https://youtu.be/KAQMAzRjoH0

O PLANETS Co., Ltd.

Založeno v roce 2017.Provozuje a spravuje zařízení teamLab Planets TOKYO.

Místo: Tokio Nihonbashi Tower 10F, 2-7-1 Nihonbashi, Chuo-ku, Tokio

Zástupce: Takumi Nomoto

O teamLab

teamLab (založ. 2001) je mezinárodní umělecký kolektiv. Jejich společná praxe se zaměřuje na propojení umění, vědy, technologie a přírody. Mezioborová skupina odborníků, zahrnující umělce, programátory, inženýry, počítačové animátory, matematiky a architekty, se prostřednictvím umění snaží zkoumat vztah mezi sebou a světem a nové formy vnímání.

Aby lidé porozuměli světu kolem sebe, rozdělují ho na nezávislé celky, mezi nimiž jsou vnímány hranice. teamLab se snaží tyto hranice překonávat v rámci našeho vnímání světa, vztahů mezi sebou a světem a kontinuity času. Vše existuje v dlouhé, křehké a zároveň zázračné kontinuitě bez hranic.

Výstavy teamLab se konaly ve městech po celém světě, mimo jiné v New Yorku, Londýně, Paříži, Singapuru, Silicon Valley, Pekingu a Melbourne. Mezi muzea a rozsáhlé stálé expozice teamLab patří například teamLab Borderless ateamLab Planets v Tokyu, teamLab Borderless Shanghai, teamLab SuperNature Macao ateamLab Massless Beijing a další budou otevřeny ve městech jako Abú Zabí, Hamburku, Džiddě a Utrechtu.

Díla teamLabu jsou mimo jiné ve stálé sbírce Muzea současného umění v Los Angeles, Art Gallery of New South Wales v Sydney, Art Gallery of South Australia v Adelaide, Asian Art Museum v San Franciscu, Asia Society Museum v New Yorku, Borusan Contemporary Art Collection v Istanbulu, National Gallery of Victoria v Melbourne a Amos Rex v Helsinkách.

teamLab zastupuje Pace Gallery, Martin Browne Contemporary a Ikkan Art.

teamLab: https://www.teamlab.art/

Instagram: https://instagram.com/teamlab/

Facebook: https://www.facebook.com/teamLab.inc

Twitter: https://twitter.com/teamLab_net

YouTube: https://www.youtube.com/c/teamLabART

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Zdrojovou verzi najdete na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230830577629/cs/

Kontakt:

PLANETS Co., Ltd. Public Relations Department

E-mail: pr-info@planets.art

Interview: https://forms.gle/fAtnDKLpQKFME6XR9

Zdroj: PLANETS Co., Ltd.

Hlavní zprávy

Zpěv, fazole a LSD. Rozervané srdce Jima Morrisona dobilo nad Seinou

vydáno 7. prosince 2023  15:07

Jim Morrison by oslavil 80 let. Byl vtělením báječného doktora Jekylla, kterého flaška whisky měnila v odpudivého pana Hyda.  celý článek

Frajeři ze Slovenska učí radnice „kecat“ s místními. Pomůže i asistent Charlie

vydáno 7. prosince 2023  10:00

Po úspěšných českých projektech typu Avast či Rohlík se podobně perspektivní startup objevil i u sousedů. Aplikace má být k dispozici uživatelům...  celý článek

První ročník Eco Rally Praha byl náročný, ale vydařený

vydáno 7. prosince 2023  7:56

S rozvojem elektromobility, růstem počtu elektrických aut a rozšiřující se dobíjecí infrastrukturou se objevují i podpůrné sportovní a závodní aktivity....  celý článek

Létající gladiátoři se vrátí do Prahy. Tentokrát už bez jezdce Petra Kuchaře

vydáno 7. prosince 2023  7:00

V sobotu se v pražské O2 areně představí motokrosové hvězdy během show plné ohňů, nebezpečných triků a dechberoucích skoků. Nejstarší freestyle...  celý článek