metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 7 °C

Středa 29. března 2023. Svátek má Taťána

20 rodinných domů ze třetí etapy Bydlení Úvaly je dokončeno, první z nich už jsou předány novým majitelům

  12:13
Praha 19. dubna 2022 (PROTEXT) - Třetí etapa výstavby rezidenčního projektu Bydlení Úvaly byla úspěšně dokončena a na začátku letošního roku zkolaudována. Všech 20 rodinných domů z pera architektonického studia Architekti Headhand v čele s Petrem Hlaváčkem bylo ještě před dokončením prodáno a od dubna jsou postupně předávány novým majitelům.

„Naším záměrem je vybudovat pestrou nabídku rezidenčních nemovitostí, navazující na přilehlou zástavbu a krajinu, obsahující také objekty občanské vybavenosti. Po prvních dvou etapách, které obsahovaly 68 bytů, jsme na trh uvedli třetí etapu s dvaceti rodinnými domy, jež měly již před dokončením své majitele,“ říká Michael Odvárko, jednatel společnosti Hostín Development, která za projektem stojí, a pokračuje: „jsme rádi, že jsme odpověděli na aktuální poptávku na trhu a doplnili nabídku o rodinné bydlení, které využívá ekologické a šetrné materiály a moderní technologie pro bydlení 21. století, jako jsou např. inteligentní řídící jednotka, centrální systém řízeného větrání s rekuperací tepla či podlahové vytápění. Tyto technologie byly dodány jediným dodavatelem, českou společností JABLOTRON, a to s možností pohodlného ovládání prostřednictvím mobilní aplikace a eventuálním doplněním dalších zařízení do jednoho systému,“ doplňuje.

Ve výstavbě rezidenčního projektu Bydlení Úvaly na 65 hektarech pozemků hodlá investiční manažer Arcona Capital pokračovat i v následujících letech. „Chceme vytvořit plnohodnotnou městskou čtvrť, nikoli další satelit, ale živé město se se vším, co k tomu patří,“ upřesňuje Michael Odvárko. Již dnes stojí v sousedství projektu například OC Billa a také v dalších etapách se počítá s objekty občanské vybavenosti, jako jsou obchody a služby či místa pro volnočasové a sportovní aktivity. A nejen to. Na pozemcích, které investor poskytl městu Úvaly, je plánována výstavba nové svazkové základní školy, která bude sloužit nejen Úvalům, ale rovněž přilehlým obcím, které se na její přípravě aktivně podílejí (Dobročovice, Přišimasy, Zlatá, Sibřina, Květnice).

PŘÍMĚSTSKÉ BYDLENÍ SE VŠÍM, CO POTŘEBUJETE K ŽIVOTU

Bydlení Úvaly ocení nejen příznivci nízkoenergetického bydlení, ale také lidé, kteří chtějí bydlet blízko přírody a hledají příměstské bydlení s dostupnou dopravou do centra Prahy. Nejrychlejší volbou je cesta vlakem, kdy z Úval jezdí vlak ve špičkách každých 15 minut a za 25 minut jste v centru Prahy na Masarykově nádraží, což je rychleji než z většiny okrajových částí Prahy metrem.

Samotný projekt je zasazen do zeleně, ale zároveň plynule navazuje na stávající zástavbu a od města není nijak odtržen. Budoucím rezidentům nebude nic bránit ve využívání veškeré občanské vybavenosti, kterou město Úvaly nabízí: obchodů s potravinami, škol i školek, lékárny, květinářství, železářství, vinotéky a mnoha dalších služeb.

Bydlení Úvaly – www.bydleniuvaly.cz

Základní informace o projektu – 3. etapa:

Investment Manager Arcona Capital // www.arconacapital.com

architekt Architekti Headhand s.r.o. // www.headhand.cz

lokalita Hostín, Úvaly

počet domů 20 rodinných domů v dispozicích 3+kk a 5+kk (103–142 m² s pozemky 259–487 m²)

dokončení výstavby únor 2022

O společnosti Arcona Capital:

Arcona Capital je nezávisle řízený správce realitních fondů působící v severní a střední Evropě. Společnost s kancelářemi v Holandsku, Německu, České republice, Polsku, Rumunsku a Bulharsku spravuje aktiva v hodnotě více než 400 milionů eur napříč deseti evropskými zeměmi a provozuje devět investičních fondů, z nichž pět je držitelem licence od holandského Úřadu pro finanční trhy. Ve střední a východní Evropě spravuje Arcona Capital v současnosti 91 komerčních nemovitostí s více než 4.000 nájemci ve 36 městech a obcích. Do jejího portfolia v regionu spadá jeden veřejně obchodovaný realitní fond, dva regulované private equity / development fondy a tři oddělené uzavřené fondy. Její developerské aktivity v současné době zahrnují více než 900.000 m? rezidenčních a komerčních stavebních pozemků.

Kontakt:

Pro komunikaci v České republice:

Martina Kovalová,

PR & marketing, Graffitti Networks Grafix, s.r.o.

e-mail: marty@gng.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Hlavní zprávy

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek

Chytří holubi z ulic. Poznají sami sebe v zrcadle, nebojí se ani umělého dravce

vydáno 29. března 2023  4:05

Podle odborníků panuje kolem holubů řada mýtů. Věděli jste ale, že holubi jsou velmi inteligentní. Dokáží trénovat kognitivní dovednosti a dokonce...  celý článek

Komerční sdělení

Novoveský přespolák s napětím vyhlíží předpověď počasí

vydáno 29. března 2023

Nejsledovanější informací pro organizátory Novoveského přespoláku v Ostrožské Nové Vsi je nyní předpověď počasí. A není divu. Před rokem je totiž dokázala...  celý článek