metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 11 °C

Čtvrtek 25. dubna 2024. Svátek má Marek

Koleje přebrousí i v Holešovicích. Přinášíme přehled krátkodobých omezení MHD

  19:07
Už se v hlavním městě zase dláždí, opravují se troleje a rozbrušují koleje. Menších výluk způsobených nejrůznějšími údržbovými pracemi probíhá v hlavním městě více než stovka za rok. Deník Metro přináší přehled těch nejvýraznějších.
Tramvajová trať na pražské sídliště Barrandov (ilustrační snímek) | foto: Martin MrázMAFRA

Tramvaje krátce nepojedou například o víkendu, a to mezi zastávkami Hlavní nádraží – Nákladové nádraží Žižkov a Olšanské náměstí – Flora. Stane se tak od nadcházející sobotní půlnoci do pondělí 10. října přibližně 4.30 hodin,“ říká pro Metro mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. Další výluky naleznete v boxu vpravo.

Tramvaje nepojedou také z Nádraží Holešovice do zastávky Ke Stírce. A to již tuto sobotu od 7.30 hodin do 14 hodin.

V sobotu 15. října od sedmi do 10.30 hodin zase nepojedou tramvaje mezi zastávkami Smíchovské nádraží a Holyně. Hned nato nepojedou od 10.30 do 18 hodin tramvaje na části této trasy. Konkrétně mezi zastávkou Hlubočepy a Holyně.

Cestující mírně potrápí také výluka mezi Újezdem a Lazarskou. V sobotu 22. října mezi těmito zastávkami nepojedou tramvaje od sedmi do 16 hodin.

V neděli 23. října pak bude následovat údržba trati mezi Jindřišskou a Lazarskou, a to konkrétně od sedmi do dvaceti hodin.

V pátek 28. října pak krátce nepojedou tramvaje od 7.30 hodin do 14.30 hodin mezi Balabenkou, Nádražím Libeň a Starým Hloubětínem.

Dopravní podnik si pro cestující přichystal i noční výluky. Mezi Palmovkou a Florencí proběhne v pátek 7. října od 0.20 do 4.20 hodin ráno. V úterý 25. října od 0.15 do pěti hodin pak provedou řemeslníci údržbu kolejí v části křižovatky Klárov, takže se nesvezete ze zastávky Malostranská u metra na Chotkovy sady. Ve středu 26. října pak od 0.05 do 4.45 hodin na kolejích nepotkáte tramvaj mezi zastávkami Nábřeží Kapitána Jaroše a Právnická fakulta, ale jen v tomto směru.

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Generace Z snižuje průměr ve sjednávání životního pojištění. Co k tomu mladé lidi vede?

vydáno 25. dubna 2024  16:07

Mladá generace se mnohým může zdát jako nezodpovědná. Podle nové analýzy se ukazuje, že tomu tak není. Její zástupci totiž snižují průměr ve sjednávání...  celý článek

Dáte si lážo i plážo? Na kole za pivem, houpačkami, trampolínami i klobáskami

vydáno 25. dubna 2024  12:58

Vezměte děti na výlet v bezprostřední blízkosti Vltavy. Čekají na vás tři pecky, které jsou trochu gastronomické, trochu punkové a především velmi...  celý článek

Zemřel kardiochirurg Šantavý, špičkový lékař zachránil nespočet životů

vydáno 25. dubna 2024  16:42

Fakultní nemocnice v Olomouci oznámila, že v pátek 19. dubna náhle zemřel lékař a někdejší přednosta zdejší kardiochirurgické kliniky Petr Šantavý....  celý článek

Podvody přesáhly pět milionů, žalobce viní pojišťováka i jeho otce lékaře

vydáno 25. dubna 2024  16:32

Z pojistných podvodů s celkovou škodou přesahující pět milionů korun obžaloval krajský státní zástupce lékaře Zdeňka Šose z Domažlicka a jeho syna Petra,...  celý článek