metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 12 °C

Sobota 2. března 2024. Svátek má Anežka
Tramvajová trať na pražské sídliště Barrandov (ilustrační snímek) | foto: Martin MrázMAFRA

Koleje přebrousí i v Holešovicích. Přinášíme přehled krátkodobých omezení MHD

  19:07
Už se v hlavním městě zase dláždí, opravují se troleje a rozbrušují koleje. Menších výluk způsobených nejrůznějšími údržbovými pracemi probíhá v hlavním městě více než stovka za rok. Deník Metro přináší přehled těch nejvýraznějších.

Tramvaje krátce nepojedou například o víkendu, a to mezi zastávkami Hlavní nádraží – Nákladové nádraží Žižkov a Olšanské náměstí – Flora. Stane se tak od nadcházející sobotní půlnoci do pondělí 10. října přibližně 4.30 hodin,“ říká pro Metro mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. Další výluky naleznete v boxu vpravo.

Tramvaje nepojedou také z Nádraží Holešovice do zastávky Ke Stírce. A to již tuto sobotu od 7.30 hodin do 14 hodin.

V sobotu 15. října od sedmi do 10.30 hodin zase nepojedou tramvaje mezi zastávkami Smíchovské nádraží a Holyně. Hned nato nepojedou od 10.30 do 18 hodin tramvaje na části této trasy. Konkrétně mezi zastávkou Hlubočepy a Holyně.

Cestující mírně potrápí také výluka mezi Újezdem a Lazarskou. V sobotu 22. října mezi těmito zastávkami nepojedou tramvaje od sedmi do 16 hodin.

V neděli 23. října pak bude následovat údržba trati mezi Jindřišskou a Lazarskou, a to konkrétně od sedmi do dvaceti hodin.

V pátek 28. října pak krátce nepojedou tramvaje od 7.30 hodin do 14.30 hodin mezi Balabenkou, Nádražím Libeň a Starým Hloubětínem.

Dopravní podnik si pro cestující přichystal i noční výluky. Mezi Palmovkou a Florencí proběhne v pátek 7. října od 0.20 do 4.20 hodin ráno. V úterý 25. října od 0.15 do pěti hodin pak provedou řemeslníci údržbu kolejí v části křižovatky Klárov, takže se nesvezete ze zastávky Malostranská u metra na Chotkovy sady. Ve středu 26. října pak od 0.05 do 4.45 hodin na kolejích nepotkáte tramvaj mezi zastávkami Nábřeží Kapitána Jaroše a Právnická fakulta, ale jen v tomto směru.

Komentáře

Hlavní zprávy

Bedřich Smetana. Třetina skladatelovy tvorby vznikla v naprosté hluchotě

vydáno 2. března 2024  5:37

Bedřich Smetana, který by dnes oslavil 200. narozeniny, je vedle Antonína Dvořáka patrně největším českým skladatelem. Nicméně Smetanův zvuk je v...  celý článek

Arrow zase řádí na Netflixu. Dvojka Kódu 8 je dražší, zato však utahanější, než jednička

Strážce streamu
vydáno 1. března 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Na streamovací platformu Netflix před pár dny dorazila očekávaná sci-fi jednohubka Kód 8: Část 2 (Code 8: Part II). Pokračování pět let starého...  celý článek

Neřiďte se kalendářem. Zima pro auta nekončí a v lyžařských střediscích se hodně bourá

vydáno 1. března 2024  6:01

Obleva vyhání lyžaře ze svahů českých hor rychlým tempem. Lidé se snaží urvat poslední radovánky na sněhu a ještě spěchají do hor.  celý článek

Podle studie více než čtvrtina novinářů zvažuje odchod z médií. Mohou za to i nízké platy

vydáno 29. února 2024  18:45

Žurnalistická profese (nejen) v Česku v současnosti čelí mnoha výzvám. Novinářský svět prošel v posledních letech velkými změnami.  celý článek