metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 24 °C

Pondělí 20. května 2024. Svátek má Zbyšek

Praze 1 se nelíbí obchody Žabka, jednomu dá proto rovnou výpověď

  12:46aktualizováno  18:11
Centrální městská část není spokojena se sítí deseti obchodů Žabka, které mají uzavřeny nájemní smlouvy s městskou částí. „Neodpovídá úroveň obchodů, sortiment ani kvalita,“ řekl dnes starosta Oldřich Lomecký (TOP 09). Jeden z obchodů proto dostane výpověď. Lomecký dodal, že zahájí diskusi s vedením obchodního řetězce Tesco, který Žabku provozuje.
Žabka | foto: ČTK

„Na základě ohlasů od obyvatel jsme zjistili, že úroveň sítě obchodů není taková, jakou jsme očekávali,“ řekl starosta. Radnice podle něj chce zachovat síť prodejen, v nichž by místní mohli běžně a za normální ceny nakupovat. Tesco dostane na nápravu čas do konce roku. „Pokud se nic nezmění, začne radnice jednat s jinými zájemci,“ uvedl Lomecký.

Společnost Tesco prý zpětnou vazbu lidí i radnice vnímá i se svými franšízanty - provozovateli jednotlivých obchodů. „Společně se snažíme vycházet zákazníkům vstříc co se týče nabízeného sortimentu i kvality poskytovaných služeb. Se zastupiteli Prahy 1 jsme dlouhodobě v kontaktu a jednáme s nimi. Na příštím jednání bychom jich rádi představili plán, jak dále zlepšit vnímání obchodů,“ uvedl za společnost její manažer komunikace Jiří Mareček. 

Další na ráně jsou večerky

Podobně chce radnice postupovat v případě obchodů známých jako večerky, které jsou v centru města rozšířené. „Tvrdě budeme postupovat především při jednání s obchodníky, kteří se specializují na prodej alkoholických nápojů,“ řekl Lomecký. Do takových obchodů pošle Praha 1 kontroly.

Tesco vstoupilo na český trh v roce 1996. V současné době zde provozuje 209 obchodů, 19 čerpacích stanic a sedm obchodních center. Zároveň pod jeho vedením funguje franšízová síť přibližně 135 prodejen Žabka, kterou koupilo v roce 2011 od investiční skupiny Penta. Tesco patří k největším soukromým zaměstnavatelům v ČR, má zhruba 14 tisíc zaměstnanců.

Zpětnou vazbu vnímáme nejen my, ale také provozovatelé obchodů, frenšízanti, kteří jsou se zákazníky v každodenním kontaktu. Společně se snažíme vycházet zákazníkům vstříc co se týče nabízeného sortimentu i kvality poskytovaných služeb.

Se zastupiteli Prahy 1 jsme dlouhodobě v kontaktu a jednáme s nimi. Na příštím jednání bychom jich rádi představili plán, jak dále zlepšit vnímání obchodů. 

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Mládí vpřed! Slavný pochod obsadili teenageři, neztratil se ani editor deníku Metro

vydáno 20. května 2024  5:03

Nejslavnější český pochod Praha-Prčice ovládl deštivou sobotu. Ti největší odvážlivci se vydali na nejdelší, 75 kilometrů dlouhou trasu. V cíli panovaly...  celý článek

Deset hodin čekání. Pětiapůltunovému motýlovi hrozil nekoordinovaný let

vydáno 19. května 2024  18:55

Praha v sobotu zažila nečekanou podívanou. Lidé, kteří mířili k Národní třídě vstoupit do běžně nepřístupných domů a užít si výjimečné výhledy na město z...  celý článek

Opravdu věříme, že v každém z nás dřímá umělec, říká spoluzakladatel projektu ArtMoment

vydáno 19. května 2024  7:00

Během covidu parta tří studentů v Praze rozjela ArtMoment, projekt se zážitkovým malováním. Jejich kurzy už prošly tisíce lidí a vymýšlejí novinky – nyní...  celý článek

Dovolená je pro Čechy stěžejním bodem v kalendáři. Podle průzkumu balí až den před odjezdem

vydáno 18. května 2024  14:00

Ačkoli před odjezdem na dovolenou někteří prožívají mírnou nervozitu, u třetiny Čechů převládá radost a nadšení. Preferují kombinaci aktivní dovolené a...  celý článek