metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 22 °C

Sobota 13. dubna 2024. Svátek má Aleš

Přehled: všechny „velké“ městské části už mají starostu

  6:21
Starostkou Prahy 10 se včera stala senátorka Renata Chmelová (nestr. za koalici Vlasta). Desátá městská část byla poslední, která z „velké desítky“ zvolila starostu.

Další 2 fotografie v galerii
Jiří Ptáček, starosta Prahy 3 | foto: MAFRA

Praha 1
Jednička má nové vedení. Oldřicha Lomeckého ve funkci nahradil nově zvolený starosta Pavel Čižinský z uskupení Praha 1 Sobě. „Změna začíná! Jsme tu pro vás!“ prohlásil Čižinský po svém zvolení. Na webu městské části se ale ještě včera v podvečer čtenář mohl nechat zmást, na stránkách byl stále uveden jako starosta Lomecký.

Praha 2
V Praze 2 se skladba zastupitelstva téměř nezměnila. Místo starostky obhájila Jana Černochová z ODS. Zastupitelé ji zvolili 5. listopadu, čímž se Černochová stala nejdříve zvolenou pražskou starostku.

Praha 3
Starostou Prahy 3 se po vyčerpávajícím šestnáctihodinovém jednání, které se konalo v noci z úterý na středu, stal kandidát TOP 09, žižkovský rodák Jiří Ptáček. Nové zastupitelstvo slibuje prosazení vedení trasy metra linky D na Žižkov nebo opravu ulic.

Praha 4
Na postu starosty Prahy 4 setrvá Petr Štěpánek za Stranu zelených. Do funkce byl zvolen už podruhé v řadě.

Praha 5
I pětka si zvolila nového starostu. Je jím Daniel Mazur z České pirátské strany. Vystudovaný experimentální fyzik chce ve své funkci především dostát pirátským zásadám, tedy transparentnosti, otevřenosti a zapojení občanů do radničních procesů.

Praha 6
V Praze 6 nadále zůstává starostou Ondřej Kolář z TOP 09 – KLID. Městskou část povede už ve druhém volebním období.

Praha 7
Ve funkci starosty Prahy 7 pokračuje Jan Čižinský z hnutí Praha 7 sobě. „Budeme i nadále dělat vše pro to, aby byla Praha 7 nejlepším místem pro život,“ uvedl starosta.

Praha 8
Volba starosty na osmičce se konala ve středu 14. listopadu a jako vítěz z ní vzešel kandidát za ODS a Svobodné Ondřej Gros.

Praha 9
Post starosty obhájil jedenasedmdesátiletý Jan Jarolím z ODS. Proti jeho zvolení byli jen Piráti. Starostou Prahy 9 je již od roku 2006.

Praha 10
V Praze 10 zastupitelstvo včera v tajném hlasování zvolilo starostkou senátorku Renatu Chmelovou za koalici Vlasta. 

Autor: Metro.cz

Hlavní zprávy

Zpěvák a skladatel Michal Penk si během koncertu Pop in Symphony zahraje se symfonickým orchestrem

vydáno 13. dubna 2024  12:00

Bohemian Symphony Orchestra Prague společně se svou sólistkou Leticií Krotkou zvou své publikum na show s názvem Pop in Symphony. Smetanovu síň Obecního...  celý článek

Slunce, seno, jahody slaví letos 40 let. Co jste o nyní již kultovním snímku asi (ne)věděli?

vydáno 13. dubna 2024  7:00

Jakou náhodou první díl trilogie vznikl? Jak do něj zasáhla komunistická cenzura? Kdo ujížděl na posteli po Hošticích a kdo si na tvůrce stěžoval až na...  celý článek

Sugar a bič. Cukrouš Colin Farrell je na streamech soukromé očko. A nerad mlátí lidi

Strážce streamu
vydáno 12. dubna 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Jmenuje se John Sugar, je to soukromý detektiv takřka noirového střihu, a má tvář s lety víc a víc vyzrálého Colina Farrela. Potřebujete vědět ještě něco...  celý článek

Díky nové lanovce se možná také zamilujete, říká s úsměvem designérka Anna Marešová

vydáno 12. dubna 2024  5:00

Produktová designérka Anna Marešová má za sebou návrhy výletní tramvaje pro Prahu T3 Coupé a petřínské lanovky. Kromě designu veřejné dopravy je mimo jiné...  celý článek