metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 20 °C

Pátek 22. září 2023. Svátek má Darina

SOMI se představí na veletrhu For Arch. Nabídne i veletržní slevu na FVE

  10:56
Praha 18. září 2023 (PROTEXT) - Na 34. mezinárodním stavebním veletrhu For Arch se letos opět představí firma SOMI Applications and Services. Na prestižní události společnost předvede veřejnosti svá inovativní technologická řešení v oblasti inteligentní fotovoltaiky.

„Srdečně zveme návštěvníky veletrhu na naši expozici. Zájemci si budou moci vše prohlédnout zblízka, od používaných materiálů přes softwarové uživatelské rozhraní až po počítačovou simulaci fungování celého našeho systému,“ slibuje Petr Florián, jednatel firmy SOMI, která za první rok svojí existence instalovala více než 700 inteligentních fotovoltaických elektráren.

„Pro zájemce o chytrou fotovoltaiku bude určitě velkým lákadlem i speciální sleva, kterou budeme v rámci veletrhu klientům nabízet,“ prozradil Petr Florián.

Seznamte se s novými trendy v oboru

Rezonujícím tématem současnosti je kombinace vícero alternativních zdrojů energie, například fotovoltaiky a tepelných čerpadel. Právě toto efektivní propojení je novinkou v nabídce firmy SOMI. „Kombinace inteligentní fotovoltaické elektrárny a tepelného čerpadla je ideálním řešením. Nejenže tak lze ještě více snížit náklady na energii, ale dokonce je možné dosáhnout i na vyšší dotace,“ vysvětluje Petr Florián zásadní výhody této technologické symbiózy.

Další skvělou možností, kterou SOMI nabízí svým zákazníkům, je odprodej fotovoltaikou vyrobené elektřiny obchodníkům s energiemi. „Díky úzké spolupráci se zavedeným obchodním partnerem dokážeme svým klientům zajistit na tomto poli bezkonkurenčně výhodné podmínky,“ podotýká Petr Florián.

Velmi diskutovanou otázkou je nyní i komunitní neboli sdílená energetika, o které ne každý ví, že je možné ji realizovat již nyní a není nutné čekat na legislativní rámec. „V praxi to může vypadat tak, že elektřina fyzicky vznikne v místě instalované fotovoltaiky, ale virtuálně dochází k odběru na úplně jiném místě. Takže fotovoltaická elektrárna na vaší chalupě může zásobovat energií váš byt,“ vysvětluje Petr Florián. I toto řešení dokáže společnost SOMI již nyní zabezpečit.

FVE a sdílení chtějí i obce

O „chytré“ obnovitelné zdroje je v současnosti velký zájem nejen mezi soukromými majiteli domů. Velice aktuální téma je to díky novým dotačním titulům i pro veřejnou správu a města. „Obce nejvíce zajímá právě sdílená energetika, která by pomohla se snížením nákladů na energie veřejných budov a škol. Pomalu, ale jistě se zvedá i poptávka SVJ. My jsme připraveni na tento zájem okamžitě reagovat,“ ujišťuje Petr Florián.

Přijďte si do SOMI pro informace

Návštěvníci expozice firmy SOMI budou moci do hloubky prodiskutovat cokoli z problematiky inteligentních fotovoltaických elektráren a také všechny náležitosti, které s případnou instalací těchto zařízení souvisí. „Lidé si často nejsou jistí, jestli je pro ně chytrá fotovoltaika vhodnou volbou či podle čeho se rozhodovat při výběru firmy. Nebo si nevědí rady s dotacemi. S tím vším naši odborníci návštěvníkům velmi rádi a zcela nezávazně poradí,“ říká Petr Florián.

Zaměstnanci společnosti SOMI se budou těšit na viděnou na expozici 4A02.

Web firmy: https://somias.cz/

Hlavní zprávy

RECENZE: Stallonea budete postrádat. Banda akčních veteránů je potřetí zpátky v kinech

vydáno 22. září 2023  6:00

Je to celé poněkud smutné. Na jednu stranu je člověk rád, že se série Postradatelní dočkala i čtvrtého závěrečného pokračování. Zároveň je však nasnadě,...  celý článek

Češi s dluhy. Nejvíce je tíží „dluhy pro dobrou věc“ - hypotéky. Z EU jsou na tom nejhůře Řekové

vydáno 21. září 2023  12:11

Zastavte se někde na ulici a začněte počítat. První, druhý, první, druhý. Statisticky tak každý druhý chodec, který kolem vás projde, patří k lidem,...  celý článek

I vstupní prohlídka u praktického lékaře může zachránit ledviny

vydáno 21. září 2023  9:52

Své dětství a většinu dospívání prožil Vojtěch Růta (25) v jižních Čechách. Zde také chodil na gymnázium a věnoval se svým oblíbeným sportům, jako...  celý článek

S postižením sluchu se v tuzemsku potýká více než půl milionu lidí. Ti dál narážejí na problémy

vydáno 21. září 2023  5:01

„Dlouhodobě vnímáme, že mnohdy nejen úřady, ale i různé instituce ani nevědí, jaké mají lidé se sluchovým postižením potřeby, jaké prostředí jim mají...  celý článek