metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / -1 °C

Pátek 8. prosince 2023. Svátek má Květoslava

SOMI se představí na veletrhu For Arch. Nabídne i veletržní slevu na FVE

  10:56
Praha 18. září 2023 (PROTEXT) - Na 34. mezinárodním stavebním veletrhu For Arch se letos opět představí firma SOMI Applications and Services. Na prestižní události společnost předvede veřejnosti svá inovativní technologická řešení v oblasti inteligentní fotovoltaiky.

„Srdečně zveme návštěvníky veletrhu na naši expozici. Zájemci si budou moci vše prohlédnout zblízka, od používaných materiálů přes softwarové uživatelské rozhraní až po počítačovou simulaci fungování celého našeho systému,“ slibuje Petr Florián, jednatel firmy SOMI, která za první rok svojí existence instalovala více než 700 inteligentních fotovoltaických elektráren.

„Pro zájemce o chytrou fotovoltaiku bude určitě velkým lákadlem i speciální sleva, kterou budeme v rámci veletrhu klientům nabízet,“ prozradil Petr Florián.

Seznamte se s novými trendy v oboru

Rezonujícím tématem současnosti je kombinace vícero alternativních zdrojů energie, například fotovoltaiky a tepelných čerpadel. Právě toto efektivní propojení je novinkou v nabídce firmy SOMI. „Kombinace inteligentní fotovoltaické elektrárny a tepelného čerpadla je ideálním řešením. Nejenže tak lze ještě více snížit náklady na energii, ale dokonce je možné dosáhnout i na vyšší dotace,“ vysvětluje Petr Florián zásadní výhody této technologické symbiózy.

Další skvělou možností, kterou SOMI nabízí svým zákazníkům, je odprodej fotovoltaikou vyrobené elektřiny obchodníkům s energiemi. „Díky úzké spolupráci se zavedeným obchodním partnerem dokážeme svým klientům zajistit na tomto poli bezkonkurenčně výhodné podmínky,“ podotýká Petr Florián.

Velmi diskutovanou otázkou je nyní i komunitní neboli sdílená energetika, o které ne každý ví, že je možné ji realizovat již nyní a není nutné čekat na legislativní rámec. „V praxi to může vypadat tak, že elektřina fyzicky vznikne v místě instalované fotovoltaiky, ale virtuálně dochází k odběru na úplně jiném místě. Takže fotovoltaická elektrárna na vaší chalupě může zásobovat energií váš byt,“ vysvětluje Petr Florián. I toto řešení dokáže společnost SOMI již nyní zabezpečit.

FVE a sdílení chtějí i obce

O „chytré“ obnovitelné zdroje je v současnosti velký zájem nejen mezi soukromými majiteli domů. Velice aktuální téma je to díky novým dotačním titulům i pro veřejnou správu a města. „Obce nejvíce zajímá právě sdílená energetika, která by pomohla se snížením nákladů na energie veřejných budov a škol. Pomalu, ale jistě se zvedá i poptávka SVJ. My jsme připraveni na tento zájem okamžitě reagovat,“ ujišťuje Petr Florián.

Přijďte si do SOMI pro informace

Návštěvníci expozice firmy SOMI budou moci do hloubky prodiskutovat cokoli z problematiky inteligentních fotovoltaických elektráren a také všechny náležitosti, které s případnou instalací těchto zařízení souvisí. „Lidé si často nejsou jistí, jestli je pro ně chytrá fotovoltaika vhodnou volbou či podle čeho se rozhodovat při výběru firmy. Nebo si nevědí rady s dotacemi. S tím vším naši odborníci návštěvníkům velmi rádi a zcela nezávazně poradí,“ říká Petr Florián.

Zaměstnanci společnosti SOMI se budou těšit na viděnou na expozici 4A02.

Web firmy: https://somias.cz/

Hlavní zprávy

Nacvičování sletové skladby s sebou nese i práci na sobě samé, říká Machů

vydáno 8. prosince 2023  5:00

Cvičit v Sokole začala nyní 30letá Kateřina Machů ve svých přibližně deseti letech. V současnosti je pro ni ale komunita České obce sokolské jako druhá...  celý článek

Zpěv, fazole a LSD. Rozervané srdce Jima Morrisona dobilo nad Seinou

vydáno 7. prosince 2023  15:07

Jim Morrison by oslavil 80 let. Byl vtělením báječného doktora Jekylla, kterého flaška whisky měnila v odpudivého pana Hyda.  celý článek

Frajeři ze Slovenska učí radnice „kecat“ s místními. Pomůže i asistent Charlie

vydáno 7. prosince 2023  10:00

Po úspěšných českých projektech typu Avast či Rohlík se podobně perspektivní startup objevil i u sousedů. Aplikace má být k dispozici uživatelům...  celý článek

První ročník Eco Rally Praha byl náročný, ale vydařený

vydáno 7. prosince 2023  7:56

S rozvojem elektromobility, růstem počtu elektrických aut a rozšiřující se dobíjecí infrastrukturou se objevují i podpůrné sportovní a závodní aktivity....  celý článek